Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Haziran 2018
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı... İnsanların bağırsak florasının yeniden yapılandırılması konusunda SİMBİYOTİK adını verdiğimiz buluşumuzla 70 ülkede 50 Milyon çalışma arasında benzeri olmayan bir çalışmaya imza atmış bulunuyorum. Dünyada en fazla probiyotik çeşidi bize aittir. 27 Ekim 2017 tarihinde Guinness Rekorlar kitabına girmiş bulunuyorum. Yakın zamanda burada yayınladığım sağlık konularını ilgilendiren makalelerimi bir araya getirip bir kitap yazmayı düşünüyorum...
Email: musstafakoca@yahoo.com
  YAZARIN SAYFASI
Bir Guinness Fenomeni Olacağım
     M&Y SİMBİYOTİK    

Simbiyotik bir İnovasyon ürünüdür.

Kesinlikle benzeri yoktur.

Üretim basamakları da, ‘'Simbiyotik'' adı da bize özgüdür. 70 ülkede 50 Milyon çalışma arasında benzeri yoktur.  

Simbiyotik sözcüğü ortak yaşam anlamına gelen simbiyoz yaşamdan (ortak yaşamdan) gelmekte olup; probiyotikler ve prebiyotiklerden oluşturulmuş diğer mayalı içecekler kapsamında bir üründür.

  Probiyotik Nedir?

   Probiyotikler, insan vücudunda yaşayan başta sindirim işlevlerini yürüten faydalı bakteriler olmak üzere pek çok metabolizma faaliyetinin verimli hale getirilmesini sağlarlar.

  Prebiyotik Nedir?

  Prebiyotikler, insan vücudunda metabolizma faaliyetlerinin verimli hale getirilmesinde rol alan enzimler, vitaminler ve minerallerden oluşur.

  Simbiyotik Nedir?

  Simbiyotik,  probiyotikler ve prebiyotiklerden oluşan bir karışımdır.

   Bir simbiyotiğin niteliği, içeriğindeki probiyotiklerin ve prebiyotiklerin zenginliğine bağlıdır.

  Simbiyotiğin doğru anlaşılabilmesi ve doğru beslenmeye ışık tutabilmesi için bazı temel bilgileri hatırlatmamızın yararı olduğunu düşünüyorum;

1.  60
°C (derece santigrat) sıcaklığa ulaşmış hiçbir besin maddesinin yapısında probiyotik, enzim ve vitamin bulunmaz.

2.   
42°C (derece santigrat) sıcaklığın üzerinde sıcaklıklar hücrelerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için risk oluşturur.

3.  Pişirilmiş gıdaların yapısında probiyotikler, enzimler ve vitaminler yok olacağından geride yağlar, karbonhidratlar ve mineraller kalır.

4.  İçerisinde koruyucu kimyasallar bulunan ürünler tüketildiğinde sindirim sisteminde bulunan bakterileri öldürürler. Ölen bakterilerden boşalan alanları mantarlar ( çoğunlukla da candida mantarları ) doldurur.

5.  Candida mantarları karbonhidratları alkole çevirirler. Karbonhidratlar tükendiğinde vücuda karbonhidrat alınması için merkezi sinir sistemini uyarırlar.

6.  Sağlıklı bir insanın bağırsağında bulunması gereken probiyotik çeşidi 1.000 kadardır. Bu sayı kentsel alanlarda yaşayan insanlarda 65-70 kadardır. Kırsal alanlarda yaşayan insanlarda ise beslenme kalemlerimizin azalması nedeniyle 150 kadardır.

7.  Metabolizma faaliyetlerimizin verimli hale gelebilmesi için insan vücudunda bulunması gereken enzim sayısı 3.200 kadar olup, bu sayı kentsel alanlarda yaşayan insanlarda 600 kadar, kırsal alanlarda yaşayan insanlarda 1.200 kadardır.

8.  Bir besin maddesi vücuda alındığında doğru faydayı sağlayabilmesi için üzerinde probiyotiğinin de bulunması gerekir. Sindirim sistemimizde probiyotiği olmayan besinler alındığında doğru parçalanma gerçekleşemez. Farklı bakteriler tarafından parçalanan besinler zaman zaman doğru metabolizma ürününe dönüşemediğinden tüketen insanın metabolizmasına bağlı olarak zehirlenmeye neden olabilir.

9.  Bir bitkinin probiyotiği ancak o bitkinin yetiştiği iklimde, bitkinin bulunduğu doğal ortamda elde edilebilir.  

10.  Her bitkinin probiyotiği farklı olduğu gibi, bitkinin her bir kısmının probiyotiği de farklıdır. Bir bitkinin yapraklarını parçalayan probiyotik ile meyvesini parçalayan probiyotik farklı farklıdır.

11.  İnsan beyninde bulunan sinir hücreleri vücutta bulunan hücrelerden farklı beslenirler ve bir sinir hücresinin harcadığı enerji, bir vücut hücresinin harcadığı enerjinin 11 katıdır.

12.  Beyindeki sinir hücreleri enerjilerini yalnızca mevsimlik meyvelerden, keçiboynuzu, kuru üzüm ve pekmezden sağlar. Karbonhidrat, yağ ya da proteinlerden alınan enerjiler organlarımızın hareketlerinde kullanılırlar.

13.  Bir insanın metabolizması verimli çalışmıyorsa dikkati de dağınıktır.

14.  Bir besin maddesinin vücuda yeterince fayda sağlayabilmesi için yeterince oksijen alınması gereklidir. Bu nedenle dikkat dağınıklığını aza indirmek için yeterli miktarda yeşil yapraklı bitkiler de tüketilmelidir.

15.  Bir meyve ya da sebze yıkanıldığında üzerinde bulunan faydalı bakteriler de zararlı bakteriler de yok olurlar. Bu nedenle çiğ tüketilecek meyve ya da sebzenin uygun koşullarda en az 2 saat kadar bekletilmesi gerekir.

16.  Yaptığımız önemli bir tüketim yanlışı da yemekler sofraya gelmeye yakın salataların hazırlanmasıdır. Salata malzemeleri yıkandığında üzerinde bulunan faydalı ya da zararlı bakteriler yok olur. Yeni yıkanmış salata malzemelerinin üzerinde probiyotik kalmadığından salata yapıldıktan sonra üzerine bakterilerin birikmesi için en az 2 saat kadar dinlendirilmesi gerekir.

17.  Artan salatalar çöpe dökülür, oysa salataların dökülmek yerine daha sonra tüketilmek üzere saklanması probiyotik yüklenmesi açısından daha doğrudur.

18.  Yüzyıllar içerisinde beslenme alışkanlıklarımız bedenimize fayda sağlamak yerine damak zevkimizi tatmin etmeye yönelik olarak değişmiştir.

19.  Doğru beslenme; bundan on bin yıl önce atalarımız nasıl beslenirdi sorusuna bulacağınız cevap doğru beslenme açısından vereceğiniz kararın doğruluğunu gerçek anlamda etkileyecektir. ( On bin yıl önce ateş ve bıçak yoktu)

20.  Alacağınız herhangi bir madde için karar vermeden önce hücrelerinizdeki bilgi birikimine uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Bu amaçla ‘' insanlığın var oluşundan bu yana uygulayacağınız olay doğal yaşamda uygulanmış olabilir mi?''

21.  Her bir bitkinin parçalayıcısı; probiyotiği farklıdır.

22.  Bazı bitkilerin tüketilen bölümleri de tüketilmesi için seçilecek zaman dilimi de farklıdır.

 

  Simbiyotiği hazırlarken bütün bu soruların doğru cevabını bulmaya çalıştık. Doğada en sağlıklı yaşayan hayvanın keçi olduğunu ve keçilerin çok seçici davrandıklarını gördük. Hangi bitkileri hangi zaman diliminde tükettiklerini gözlemledik.

  Düşündüklerimi uyguladım 1065 çeşit probiyotik üretmeyi başararak GUİNNESS REKORLAR KİTABINA girdim.

Yazının devamı var....   
2017-11-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 4 yorum
Mustafa Koca
2017-11-10 22:40:07    ip: 95.7.209.1???
Merhaba Nazan Güney Bilir Hanfendi, simbiyotik bizim ürettiğimiz bir ürün. 600'den fazla bitkiyi parçalayan probiyotik, 600'den fazla bitkinin yapısında bulunan tüm enzimler, vitaminler ve minerallerden oluşan bir üründür. Bizden temin edebilirsiniz. Facebookta ''KİMYASAL KARŞITLARI'' grubundan yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz. www. mysimbiyotik.com sitemiz yakın zamanda yayına girecektir... Bilgilerinize iyi akşamlar.
.......................................................................................................................................................................
Nazan güney bilir
2017-11-03 10:17:47    ip: 178.243.51???
Simbiyotik piyasada nerede bulunur tansiyon hastası kullanabilir mi
.......................................................................................................................................................................
Memer Yılmaz
2017-11-02 09:14:58    ip: 94.123.237???
Yararlandım . Sağ olasınız .
.......................................................................................................................................................................
Mustafa Koca
2017-11-02 09:11:10    ip: 85.106.154???
Değerli arkadaşlar Normal yazıda simge olarak belirtilen derece işareti sıfır olarak düşüyor. 60 derece santigrat, 42 derece santigrat olarak düzeltir, yayından kaynaklı hata nedeniyle özür dilerim..
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları