Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Haziran 2018
Ş.Mehmet ÇET
Email: mehmetcet21@mynet.com
  YAZARIN SAYFASI
Yüzyıl Önceki Oyunun Devamı
Sultan Abdülhamit zamanında meşrutiyet muhafız kıtalarını "Şeriat'' isteriz diye parlamento aleyhine isyan ettirmek şeklinde sokağa salan emperyalist haçlı dünyasının talimatlarıyla hareket eden Jön Türkler diğer adıyla İttihat Terakkicilerin amacı bir iç savaş çıkartıp halk ile askerleri karşı karşıya getirmekti. Bugün de bakıyoruz ki haçlı dünyasının emrinde olan yerli işbirlikçiler, Ülkenin huzur ve güvenliğinin bozulması ve tekrar yönetilebilir bir idarenin başa gelmesi için yüz yıl önce Abdülhamit'e karşı oynanan oyunların aynısı yapılıyor.

Eski imtiyaz ve yetkilerini tekrar ele geçirmek isteyen, bugünün İttihat Terakkicileri makam ve mevki uğruna ülkenin parçalanmasına dahi razıdırlar. Yüzyıl önce de ‘'Vatanımız'' diye barbar bağıranların içinde vatanın ne olduğunu bilmeyenler çoktu.

31 Mart olayı;

Rumi takvimle 31 Mart 1325 ( 13 Nisan 1909 ) olayı İslamcıları ve Abdülhamit'i destekleyenlerin çıkardığı bir ayaklanma olmadığı, bilakis İttihat ve Terakkicilerin düzenlediği, kendi iktidarlarını kuvvetlendirmek için başka kesimlerin üstüne yıktığı ve Abdülhamit'in devrilmesi amacının olduğu sonradan ortaya çıkmıştır.

Bugün de baktığımızda aynı oyun oynanmakta. Kendilerini bu ülkenin tek sahibi sanan ve eski imtiyazlarını tekrar ele geçirmek için ülkenin işgal edilmesine dahi rıza gösteren bugünün ittihat Terakkicileri ellerine tutuşturulan aynı senaryonu oynuyorlar.

  Günün sözü:

  İtin kavgası et, yiğidin kavgası devlet için olur.

İt kemikle avunur, yiğit vatanını savunur.

Esen kalın.

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com   
2017-12-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları