Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Haziran 2018
İlhan NEZOR
İlhan NEZOR kimdir?
1968 Trabzon doğumlu.Eğitimci bir ailenin çocuğu olması hasebiyle güzel Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bulunma ve farklı kültürlerden istifade etme imkanı buldu.Lise yıllarından itibaren çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde şiir,makale ve araştırmaları yayınlanmış olup an itibarı ile,Teknokule-En Politik- Epruli -Manşetto ve Bendeyazarım.com'da günlük makaleleri yayınlanmaktadır.İnşaat teknikeri ,evli ve iki erkek çocuk babası...
Email: nezor.ilhan@gmail.com
  YAZARIN SAYFASI
Bolivar ikimizi taşıyamaz..! 4
Türkiye son 15 yılda saat yönünde yörüngesine devam eden bir dişli düzeneğine girmiştir. Ancak malum derin güçler, Türkiye'nin güçlenmesi karşısında bu düzeneği ters yönde çevirmek istemiş ve bunu yaparken de dişlinin yanına uygun başka bir dişli koyarak hareketi saatin ters yönüne çevirmeyi her daim denemiş ve çoğu zaman da başarılı olmuştur.
Bu çalışmalar toplum mühendisliğinin bir ürünüdür.
Kendi ülkelerinde,üniversitelerinde, düşünce kuruluşlarında eğittikleri ve başarılı olduklarında da 'bizim çocuklar' dedikleri yerli işbirlikçilerine 'şimdi görev zamanı' diyerek kutsamıştır.

Bunu öyle ustaca yaparlar ki milliyetçiyi kendi ülkesi aleyhine kullanırlar.Dindarlara inançlarının yasakladığı şeyleri kolayca yaptırırlar.Sosyalisti , kapitalistin en uç çizgisine kadar getirmeleri mümkündür.Çünkü , neyi nerede ve ne zaman kullanabilecekleri uygun dişlilere sahiptirler.Çünkü onlar için inançların önemi yoktur.

Ünlü İtalyan düşünür Umberto Eco   şu tespiti çok önemlidir: 'İnsanların neye inandığının pek önemi yoktur.Asıl önemli olan şey neyi ne kadar göze aldığıdır'  der.

İşte bu kriterler üzerinden ülkemizde her daim devşirilecek insan bulmak mümkündür. Geçmişte bir çok örneklerini yanı sıra son günlerde 'İngiliz Exeter' terbiyesinden geçmiş Abdullah Gül üzerinde yoğunlaşan manevralar akla 'inanç' bağlamında 'neyi ne kadar göze aldığı' sorusunu getirmektedir.

Ancak unuttukları bir şey vardı..!

Bugünkü Türkiye artık 'Eski Türkiye' değildi.

15 Temmuz‘da  yeniden diriliş mücadelesini başlatan bu asil millet,artık devşirme politikacılara geçit vermemektedir.

Gazeteci Arslan Bulut , 24 Aralık 2010 tarihli kaleme aldığı yazısında çarpıcı araştırmalarına yer veriyordu...

İşte o satırlardan bir kesit...

'İngiltere'de bir Exeter Üniversitesi vardır. İngiliz Üniversiteleri arasında 'Kürt Araştırmaları Enstitüsü' olan tek yükseköğretim kurumudur. Exeter Üniversitesi‘nde ayrıca ‘Arap ve İslami Araştırmalar Enstitüsü' de bulunuyor!

İngiliz istihbarat servislerinin yurt dışı görevlere gönderilecek ajanlarının önemli bir bölümü Exeter Üniversitesi'nde eğitim görür. Ayrıca Arap ve İslam Dünyası ile Kürtler hakkında uzmanlaşması gereken İngiliz ajanlar da bu üniversitenin hocaları tarafından eğitilir. Üniversite yayınlarında, Irak'ın kuzeyinden 'Irak Kürdistanı'diye söz edilir.

İngiliz istihbarat servisinin bir yan kuruluşu olan Green Peace (Yeşil Barış) örgütü de Exeter Üniversitesi tarafından kurulmuştur.

Exeter Üniversitesi‘nden mezun olan veya doktorasını burada yapan kişileri, daha sonra özellikle İslam ülkelerinde önemli ekonomik ve siyasi kuruluşların başında veya devlet görevlerinde görmek mümkündür. Mesela İslam Kalkınma Bankası‘nın bütün önemli yöneticileri Exeter Üniversitesi'nde yüksek lisans veya doktora yapmıştır!

Dışişleri Bakanı Abdullah GülExeter Üniversitesi‘nde iki yıl eğitim-öğretim görmüştür. Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz (şimdi MHP milletvekili) da Abdullah Gül'ün bu üniversitedeki sınıf arkadaşıdır!

Abdullah Gül, Prof. Nevzat Yalçıntaş Prof. Sebahattin Zaim gibi hocalarının teşviki ve sağladıkları ‘Milli Kültür Vakfı' (Asım Ülker'in çocuklarına ait) bursu ile 1976-1978yıllarında Fehmi Koru ve Şükrü Karatepe ile birlikte İngiltere'ye gönderilmiştir.

Gül, burada İslam ülkelerinde ileride görev alacak olan doktora öğrencileri ile sıkı bir arkadaşlık kurmuştur. Dönüşte Sebahattin Zaim‘in daveti ile Sakarya Üniversitesi'nde görev almıştır. Doktara tezi, 'Türkiye ile İslam Ülkeleri Arasındaki Ekonomik İlişkilerin Gelişimi' başlığını taşır. Tez hocası ise Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş‘tır!

Sonra 48 İslam ülkesinin üye olduğu İslam Kalkınma Bankası'nda diğer Exetermezunu arkadaşları ile birlikte ekonomi uzmanı olarak görev alır.

(DEVAM EDECEK...)

iLHAN NEZOR   
2018-01-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları