Şehvet, Servet ve Taht Zehirlenmesi
Cumhuriyet kurulduğu günden beri şikâyet eden bir kesim vardır. Yıllar ilerledikçe rahatsız edenle birlikte rahatsız edilenlerin sayısı sürekli olarak artarak devam etmiştir. Türkçe Ezan okutuldu, dindar insanlara baskı uygulandı, Osmanlının son dönem korkularını üzerinden atamayan bir kısım güruh ile dış destekçileri kendi arzuları istikametinde Anadolu halkını eğitme ve öğretme yerine yarattıkları karşılıklı algılarla yönetmeye ve aldatmaya devam ettiler.  Türk-Kürt, Alevi-Sünni hepside birlikte aldatıldı ve halen daha aldatılmaya devam ediyor.

Sayın Demirel, ülke halkına hizmetleri olmasına rağmen,  40 yıl süreyle aldatarak halkın oylarını aldı ve sonunda Cumhurbaşkanı bile oldu. Bugün nerede bilen yok, sesini duyan olmadığı gibi itibarı da sıfırlandı.

Bu ülkede neler yapılmadı ki; akıl almaz oyunlar oynandı, akıl almaz ölümler yaşandı, çok kıymetle ve değerli insanlar yok edildi. 1970-1980 yılları arasında gençlik birbirine düşürüldü. İhtilallar, muhtıralar, ekonomik krizler halkı canından bezdirdi.  Çarıkla gezdiğimiz, kerpiç döktüğümüz dönemlerden halkımızı buralara kadar getirebildik.  

Her dönemin Dünyasına baktığımızda yine İslam Ülkelerinin içinde en iyisi biz olduk ve biz olmaya devam ediyoruz. Bunu, kör topal da olsa 'Demokrasiye' borçluyuz.

Kimse çıkıp da bu Müslüman halka 'Biz varsak siz varsınız, biz yoksak siz yoksunuz ' deme hakkına sahip değildir. Önce Allah, sonra Cumhuriyet ve Demokrasi varsa bu halk özgürce var olacaktır.

Geçen yıllar içerisinde, daha ziyade 1984 den sonra Ülkemizde Anadolu insanı okumaya, ekonomiye, sosyal hayata bilinçli bakmaya başladı. Anadolu insanı, girilemeyen bürokrasi içine girmeye, Vali, Kaymakam, Savcı, Hâkim, Emniyet Müdürü Vb. olmaya başladı, işte o zaman figan ve feryatlar da başladı.  Yıllarca, Amerikan, İngiliz, Alman ve Fransız kolejlerinde tahsil gören çocuklar devletin önemli mevkilerini tutarken, o okullara alternatif kendi okullarımız açılmaya eğitim vermeye başladı, işte o zaman feryat ve figanlar daha da çoğaldı.

Alışılmış bir düzen vardı Ülkemizde. Ben bildim bileli her iktidar olan partinin sloganı ve önemli vaatleri, Şikâyet ettikleri düzeni değiştirmekti ama baktılar ki; çok güzel bir kaynak o çeşmeden su içmeye devam ettiler.

Ak parti İktidara gelmeden önce düzenin en büyük tokadını yiyen bir gurubun içinden çıkanlar tarafından kuruldu. Yeni ve özgürlükçü bir Anayasa, Her türlü dokunulmazlıkların kaldırılması ve siyasi partiler kanununu değiştirme gibi üç önemli sözü vererek iktidar oldu.

12 yıldır iktidarda, Hiç birini, siz ne derseniz deyin,  yapmadı, yapamadı.  Baktılar ki; bu çeşmenin suyu çok tatlı vazgeçemediler. Hizmet yapmadılar mı? Çok büyük hizmetlere imza attılar. Tüm inanmış insanlar bunlara en büyük desteklerini hiç esirgemediler.  Ama dönen çark aynı çark akan çeşme aynı çeşme olduğu için yolsuzluğun, yoksulluğun, hırsızlın önüne geçemediler.

 Neredeyse tüm Bürokrasinin, Bakanların ve Milletvekillerinin bile çocuklarını emanet ettikleri ve öve öve yere göğe sığdıramadıkları okullardan yetişen tertemiz, Allah rızasını her şeyin önünde tutan temiz Anadolu çocukları, Bakan. Milletvekili, Vali, Kaymakam, Savcı, Hâkim ve Emniyet müdürlüğü koltuklarına oturdular.  O çocuklar bu dönen çarkın dişlileri arasına girmediler.  Tabiri caiz ise arı kovanına çomak soktular. Yanlışa, Yolsuzluğa ve hırsızlığa, Ülkenin bütünlüğüne ve Devletin bekasına aykırı her türlü eylem ve söyleme karşı duruş sergilediler.  Çünkü onların refleksleri o yönde geliştirirli ve öyle eğitim aldılar.

17 Aralık bir milattır. Bu sistem ya değişecek ya değişecektir. Başka da bir çaresi yoktur.  Açıkça Milletin gözü önünde gelişen hırsızlığın ve yolsuzluğun kapatılması mümkün değildir. Ne kadar hırçınlaşsalar, ne kadar tehdit etseler, ne kadar korku yaratsalar da kendilerini bu bataklıktan kurtaramazlar.  Allah rızası sınır tanımaz, bahane üretmez, yanlışa boyun eğmez, hak batılın karşısında asla pes etmez. O zaman imtihan dünyasında olmamızın bir anlamı kalmaz.

Her kim olursa olsun, korkularını gücüyle birleştirirse öyle bir güç zehirlenmesine girer ki; Ona kimse söz dinletemez, doğruları asla göremez. Sadece yanlış yapmaya kendini sürükler.  Bağırır, tehdit eder, korku yaratmaya çalışır, küfür eder, iftira atar, dili sürçer ve bir gün gelir sesi kesilir. 'Nasıl olsa öleceğim hiç olmazsa vuruşarak öleyim de birileri kahraman desin' hayallerine kapılır.

Ey! Midesinden düşünenler, Ülke ekonomisi batıyor yaygarası yapanlar, çıkarları ve rantları elinden gidecek korkusu yaşayanlar, bu ülkeye hiçbir şey olmaz. Milletimiz her türlü acıyı göğüsler.

Bu gün baş tacı edilenler ile ayaklar altına alınanlar ortadadır. Bu gün Ülkemiz, Anadolu halkını, kimliği ve inancıyla en çok aldatan ve aldatmaya devam eden bir iktidar tarafından yönetilmektedir. Aklı selim her insanın bu gerçeği görmemesi mümkün değildir.

Bu gün midesinden düşünenler çoğunlukta olsalar da yarın mutlaka beyninden düşünenler galip gelecektir. Allah tüm müminleri, Şehvet, Servet ve taht zehirlenmesinden korusun inşallah!  

ALLAHA EMANET OLUNUZ2014-03-28