Son sözü millet söyledi!
Bin bir çeşit entrikalarla geçen bir seçim sürecinden daha ülkemiz yüzünün akıyla çıktı elhamdülillah..

Sonuçların hükümeti kuvvetlendirici şekilde gelişmesinde seçim öncesi spekülasyonların etkisi büyük oldu hiç şüphesiz.

Tabi Başbakanın performansına hayran kalmamak elde değildi maşallah.

Seçimler yerel seçim havasından çıkıp genel seçim edasında ilerledi. Son günlerde ise ulusal güvenliğimize yapılan çirkin saldırıların vatana ihanet, hatta ülkeye açılmış bir savaş gibi algılanması seçimlerin bir nevi milli mücadeleye dönüşmesine ve halkın bütünleşip birlik olmasını sağladı.

Seçimleri ve siyaseti manufle etmek için ülkenin güvenliğini ilgilendiren kararların ifşa edilmesi, devlette güvenlik açığı varmış havasının oluşturulması, iktidarın aciz, güçsüz, çaresizmiş gibi bir algıyı oluşturup böylelikle oy oranlarının düşmesinin sağlanmasını amaçlayanlar hedeflerine ulaşamadılar.

Ne kadar zekice, sinsice ve ne kadar büyük olursa olsun müminlere kurulan tuzaklara karşı Allah'ın da tuzak kuracağını kuran da bize müjdelenmektedir:

Gerçek şu ki, onlar hileli tuzaklar kurdular. Oysa onların düzenleri, dağları yerlerinden oynatacak da olsa, Allah katında onlara hazırlanmış düzen (kötü bir karşılık) vardır. ibrahim süresi 46

Onlar hileli bir düzen kurdu bizde onların hilesine karşı onların farkında olmadığı bir düzen kurduk.27/50.AYET


Hevesleri kursaklarında kalan, son hamlelerinin de hiçbir işe yaramadığını görenler için zor bir tablo oldu sonuçlar.
Vicdan sahibi, basiretli, ferasetli, Türk milleti dış odakların konturolu altında gerçekleşen bu kumpasları bozacak olan yetkisini sandıkta kullandı.

Milletin desteğini yoğun alan bir iktidara karşı yeni komplolarla ortaya çıkmak isteyenlerin cesaretini kıracaktır inşallah..

İktidar da üstlendiği ve halkın kendisine yüklediği büyük sorumluluğu bilerek dünyada ve Orta doğu'da kendinden emin, öz güveni yüksek, söz sahibi, güçlü bir Türkiye'yi temsil edecektir.

Peki, bu sonuçları nasıl okumamız gerekiyor.

Ak partinin büyük bir kitle partisi olduğunu,

Vatandaşın kendisine, vatanına değer veren, canı pahasına koruyan , çalışan,bir başbakanı sahiplenmesini,
Her şeyin farkında olan bilinçli, iyi analiz yapabilen bir halkımız olduğunu,

Halkın korkulara, şiddete, belirsizliğe tahammüllerinin kalmadığını, 

Huzura, refaha daima güzelliklerin, yeniliklerin, barışın olduğu, modern, gelişmiş çağdaş demokrasinin tam manasıyla yaşandığı bir ülkede, hizmete, istikrara değer veren çaba sarf eden bir iktidar la devam etmek istediklerini,

İstenmeyen siyasetçiyi gönderme yolunun kirli oyunlar olmadığını, bu oyunların işe yaramadığını hatta daha da halk tarafından sahiplenip koruma altına alındığını,

Türkîyenin büyümesinin, güçlenmesinin, bölgesindeki ülkelerle ilişkilerinin, bağlarının kuvvetlenmesinin artacağını ve dünyada söz sahibi olmasından rahatsız olanların İsteseler de istemeseler de bunu kabullenmeleri gerektiğini, gösteriyor.

BÜTÜN SEÇİLENLER MİLLETİMİZE HAYIRLI HİZMETLERDE BULUNURLAR İNŞAALLAH..



2014-03-31