Seçim Sonuçlarının Verdiği Mesaj
Zorlu bir sürecin ardından uzun zamandır ülkeyi geren bir seçim daha atlattık. Bu seçimin sonuçlarına göre kimse itiraz etmesin ama AK Parti hedefine ulaşmış ve başarılı olmuştur. Bugünden itibaren paralel yapı ve diğer siyasi partilerin memleketimizin geleceğini tahrip edecek açıklama ve söylemlerden uzak durması gerekiyor. Bu ülke hepimizindir.

Bu geminin içinde hep birlikte ya hedefe ulaşacağız ya da okyanusun derinlerine batacağız. Bu sebeple futbol takımı tutarcasına bir anlayışla daha fazla kaşımanın, kaşınmanın bir anlamı yoktur. Diğer siyasi partilerin ve Pensilvanya'nın onca çabalarına rağmen eğer halkımız tercihini mevcut iktidar yönünde kullanmış ise yeni oyunlar eşinde koşmanın hiç gereği yoktur. Gezi parkı olaylarının benzeri bir takım provokasyonların daha yeniden ortaya sürüleceği gibi bir kanı hakimdir. Eğer sandıkta başarıya ulaşamıyorsanız bunun nedeni sizin proje fakirliğinizdir. Hatayı başka yerlerde aramakla, iktidarı alabildiğince karalamakla gidebileceğiniz bir yer yoktur. O halde size halkımız bir yol göstermektedir.

Seçim sonucuna göre halkımızın CHP ve MHP için verdiği mesaj; 'Eğer karşıma rakibini kötülemekten başka bir done ile çıkmazsan sana yol vermeyeceğim. Ama ülkemizin istikrarı için ve realist yatırım projelerini ortaya koyarsan o zaman seni destekleyebilirim.' Seçim sonucunun geriye kalan meclis dışı muhalefet partilerine verdiği mesaj ; ' Gölge etmeyin, başka ihsan istemez. Artık siyaset sahnesinden çekilme gününüz gelmiştir. Demokrasi adına yıllardır seçime katılarak halen aynı oranda ya da daha düşük oranda iseniz, sizden umut kesilmiştir. Alternatif olabileceğinize millet inanmıyor.

Bu yüzden kendinize en yakın partiye ilhak ediniz ve siyaset arenasında kalabalık etmeyiniz.' Seçim sonucunun BBP'ye verdiği mesaj; ' Siz sadece tek bir millet için çaba sarf ediyorsunuz. Kürt milleti dışındaki halklar sizin için önem arz etmiyor. Bundan ortaya çıkan gerçek, kendi yandaşlarını kucaklayan ve diğerlerini ötekileştiren bir parti olduğunuz için siz güven vermiyorsunuz. Senelerdir çoluk çocuk demeden, asker sivil demeden, gözünün yaşına bakmadan onca insanı katletmiş bir caninin tarafınızdan bu kadar onore edilmesi bu halkın kanına dokunmaktadır. Sabrımızı daha fazla zorlamayın. Çünkü özellikle AK Parti olmak üzere diğer siyasi partileri destekleyen oranı hiçte azımsanmayacak Kürt kardeşlerimizin tercihi size en güzel mesajı vermektedir.'

Seçimin genel anlamda sonucu budur. 2015 genel seçimlerinde de üç aşağı beş yukarı bu netice ortaya çıkacaktır. Bu yüzden yukarıda işaret ettiğim her partinin kendine yakın olan en büyük oluşumla birleşmesi ve şu ortalıkta ki kalabalığın bir azaltılması gerekir. Örneğin SP, BBP, BTP, DP, TP ve benzerlerinin AK Parti'ye iltihak etmesi gerekir. Örneğin DSP, SHP, TKP, İP, TKP, EHP, ÖDP ve benzeri partilerin CHP'ye iltihak etmesi yerinde olacaktır. 

Bunca senedir oy kullanırım. Adını daha oy pusulasında gördüğüm onca parti var. Ne genel başkanını bilirim ne de parti programlarını bilirim. Yıllardır seçimlere girdiği halde halen sıfır noktalı oy oranlarıyla seçimlere katılmalarının adına demokrasi deniliyorsa diyecek bir lafım yok. Ama halen aynı yerlerinde sayıyorlarsa Türkiye halkları tarafından umut vaat etmedikleri mesajını almalarında yarar var. Yoksa yeni kurulan partilerle oy pusulalarının daha da uzayacağı ve kabin içerisinde oy kullanan vatandaşın kafasını ağrıtacağı da bir gerçektir.

Türkiye zorlu bir seçimi daha geride bırakmıştır. Bundan sonrası için cumhurbaşkanlığı seçimlerini bahane ederek, şunu bahane ederek bunu bahane ederek ortalığı bulandıracak faaliyetler planlayanların tek bir ad altından toplanacaklarını buradan ilan edeyim: Vatan hainliği.

Hükümetin derhal bu işe bir el atarak kirli mercilerin inlerini basması ve gerçek yüzlerini bu halka göstermesi gerekir. Çünkü utanacak yüzleri kalmamış vatan hainlerinin yaptıkları bu ülkeye zarar vermektedir. Durumlarını mantıkla açıklayabilecekleri herhangi bir gerekçe yoktur. Sonu vatandaşlıklarının iptaline gidecek önlemlerin alınması dahil kanunların bir an önce çıkarılması gerekir. Ben kendi tercihim dışında ki bir siyasi partinin iktidar olması durumunda dahi bunu anlayışla karşılıyorsam, provokatif eylemlerle hükümeti düşürme gayesi güdenlerin bu vatanın evladı olmadıklarını iddia etmem son derece yerindedir. Onlarla aynı toprakları paylaşmayı istememekte benim hakkımdır.

Sosyalizme çok meraklı olanların hemen iki saatlik bir uçuşla Rusya'nın başkenti Moskova'da olacaklarını ifade edeyim. Ama adam gibi bu ülkede yaşayacaklarını deklare ederlerse sorun yoktur. Her kesim gibi seçim zamanı tercih ettikleri yönde oy kullanırlarsa ve başarı elde ederlerse kazandıkları koltuğu onlardan kaçıracak kimse yoktur. Koltuk daha oradadır. Buyursunlar halkın tercihlerine saygılı olmaları koşuluyla çalışsınlar. Kazanabilirlerse kazansınlar. Kazanamazlarsa bu milletin tercih ettiği iktidara saygı göstermeyi öğrensinler. Lafa geldi mi demokrasi ve özgürlük çığırtkanlığı yaparak, işine gelmediğinde bu gerçeği hiçe sayarak tepinenlerin bunu iyi algılaması gerekiyor. 

Türkiye'miz, mevcut haliyle ekonomik, sosyal ve özgürlükler alanında dünyada yüzlerce ülke arasında ilk sıralardadır. Eksikler elbette olacaktır. Bunlar da nasıl olsa çözülecektir. Bugünden itibaren halen kaşınanların ve kaşıyanların en sert cevabını halk verecektir. Yüzlerine inecek halkın şamarını akıllarından asla çıkarmasınlar. Attıkları adımlara dikkat etsinler. Bugüne kadar halkın hoşgörüsü, sabrı ve feraseti sebebiyle azıp kudurabildiler. Ama bugünden sonra tüm Türkiye'yi karşılarında bulacaklar. Bundan çatışma anlamasınlar. Çünkü işlerine gelir. Buradan anlayacakları şudur: Yapayalnız kalacaklar. Halktan destek bulamayacaklar. Polisin copunu, suyunu, gazını yiyip yiyip evlerine dönecekler. 

Pensilvanya'da ki mi? O defter artık dürülmüştür. Bırakın kendi kendini imha etsin. İçinde fitne olmayan, sadece ve sadece ilim ve irfan olan yeni bir oluşuma gidebilirlerse gitsinler. Gidemezlerse, tarihin karanlık sayfaları kendilerini bekliyor. 

 2014-04-01