Milli İradenin Zaferi
Türkiye'nin siyasi geçmişine baktığımızda 30 Mart 2014 seçim sonuçlarını seçimden önce yakalayabiliyoruz. Bu konuda Türk siyasetinin tescillenmiş bir geçmişi var. Türk halkı ne zaman darbe ve darbe heveslilerinin ortaya çıktığını, demokrasi dışı hareketlerin meydana geldiğini fark etmesi, Ülke nüfusunun yüzde birini dahi teşkil etmeyen grupların ülke yönetimini yasa dışı yollardan halka rağmen ele geçirmeye çalıştığını gördüğünde geçmişte olduğu gibi bugün de iradesine sahip çıkarak sandıktaki görevini yerine getirdi.

İşte 30 Mart 2014 Türkiye siyasetinde halkın darbelere, darbeciler ve kirli ittifaklara karşı dur dediği gündür.

30 Mart 2014 demokrasinin zafer günüdür.

30 Mart 2014 Ülkeyi ateşe atabilecek, en mahrem bilgilerini başka ülkelere servis edebilecek kadar ihanete batmışlarla yapılan ittifakların milletin iradesi karşısında iflas ettiği gündür.

30 Mart 2014 tepeden inmecilerin, laikçilerin, sermaye gruplarının, faizcilerin, kendilerini bu ülkenin tek sahibi sanan beyaz yakalıların, kendilerinden başkasını tanımayanların, vesayetçilerin, darbecilerin karşısında milli iradenin zafer günüdür.

30 Mart 2014 yasa dışı dinlemelere, montajlara, kara propagandaları yaparak ülkeyi ele geçirmeye çalışan sivil vesayetçilere karşı verilen mücadelenin ismidir.

30 Mart 2014 sadece vesayetçiler değil vesayet medyası, CHP Basın büroları gibi çalışan medyanın, yalanın, çarpıtmanın, kampanyanın, montajın savunuculuğunu yapan vesayetçi medyanın sandığa gömüldüğü gündür.

Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin ve ötekileştirilenlerin hepsinin demokrasiye sahip çıktıkları gündür.

30 Mart 2014 Demokrasiye inanan Milli iradenin zafer günüdür.

30 Mart demokrasinin benzersiz bir zaferidir. Demokrasiye sahip çıkanlar da sadece demokrasi talep etmektedirler. Bu kadar açık, bu kadar gerçek...

Hayırlı olsun.

Günün sözü: Seçim kurşundan güçlüdür. ( Abraham Lincoln )

 
Kalın sağlıcakla.
 

Facebook:mehmetcet21

Twitter:mehmetcet21

Mehmetcet21 bloger2014-04-03