Bol dedikodulu köy yagmurları
Ülkemizden şehrimizden, köyümden yogun bi hafta gecirdik dostlar cok yogunnn.

Üc ayların girişi bu yıl bahar yagmurları ile öyle coşkulu öyle sevicle girdik ki tüm ulus olarak adeta herkes kendi capında ellerinbi actı semaya yarabbi yarabbi şu üc ayların ve mübarek regayip gandili hörmetine verdigin şu bahar yagmurlarına şükürler olsun yarrrabbi  şükürler olsun yarabbi.

İhsanı lütfü bol olan, bagışlaması cok olan yarabbi daha nice hayırlı bereketli afatsız rahmetini bizlerden esirgeme yarabbbiii, diye eller acıldı geceler ihya edildi cok şükür.

Eh yasaklar ülkesi oluyoz gali ya malum işci bayram edecek güya bir mayısı tatil edildi ölemi adam gibi kutlasınlar diye demi, nerde derde nasıl kutlanacak ne isteyecekler ne istemeyecekler veya nasıl yürüyecekler ne nasıl bagırıp sılogan atacaklar hatta nasıl bi kıyafet felan giyecekler ne kadar orada duracekler hepsi hepsi baştan belli olacek haaa.

Ne güzel sanki rabot bunlar marş marş hayden gidin şöyle şöyle yapın geri iziniz üstü hec arkanıza bilem bakmadan hooop gerisin geri marş marşşşş..

Hediii leeen boşşş ver bunları bunlar dün de olamadı bönn de olamayacek işci maraba arkadeş özgürce medinice demokrasi insan kah ve hukuk,a bireye saygıya dayalı bi şekilde hak arama bi başkasına asla zarar vermeden uluslar arası dünya işci örgütü İLO'nun dünya sıtantdarlarında bi işci kardeşi ne istiyosa onu isteme arzu etme istek talep,ten başka ne olabilir ki demiii..

Alıştık artık  tazikli su gaz bombası cop, havayi fişek kaldırım taşı,sapan bilye pankart ve ..

İşci bayramı böle  haaa gett len böle bayramı olu muş get get işe get daha eyi demiii.

Gecen hafta 23 nisan dı.demii ve haftasında yurdumuzda hani halk arasında bi tabir va ya getti gene 2 yavru b....... B.....na diye ,işte öyle oldu ve tüm ülkede bi infiale neden oldu..

Aileden sorumlu bakanımız acilll cok acilll bi acıklama ile bu olaylara acil cözüm üretti ne biliyonuz mu cıglık cıglık atsınlar, öretin evde bagırtttırın deyoo..

Hoopppalaaa yani bi bakanın böyle kolaya kacması böyle boş tan sallaması töbe töbeeee..

Hadiii get bakanım get işine gett kötü kötü söletme..

Devletin önceliki görevi  vatandaşlarının ve özellik le cocuk, yaşlı tüm bireylerin yaşamhakkını güvenli bi şekilde saglamakla yükümlü de..

Yakın komşumuz aynı zamanda nato müttefikimiz aynı zamanda dünyada en fazla türk'ün ikamet ettigi ve gene ülkemize en cok turistin geldigi, ve aynı zamanda iharacatımızı en cok gönderdigimiz, ülke.

Alamanya cumhurbaşkanı, eki dogu Almanya vatandaşı eski rus yanlısı ve cok degerli bi modern okumuş bilgili denokrasiden nasibini tam almış eyi bi akadeş yani.

Davet üzere ülkemizi ziyaret ediyo normal bi şey yani ve gene ortak basın toplantısı yapıyolar bizim cumhurbaşkanımızla, sn Abdullah Gül ile gazeteciler soru soruyolar tabi.

O da gelmeden ülkemizi yakından takip ediyo ve bazı kaygılarını adam gibi söylüyooo.

Ve bu da bizimkilerin hec hoşuna getmiyoo nolcek gelii ama yapecek bi şey yok adam misafir bizim konuk sever aziz milletimiz gak guk etse deadam ertesi gün gene aynı şeyleri söylüyo... Ne deyo ki.basına baskı ediyonuz deyo, doru.sosyal medyaya yasak felan deveriyonuz deyo twitter veya facebook veya başka da vaa da bu da doru demi...


E.e.e.e  dahası va siz bu kadar gülcü iken neden basın da baskı var işten cıkarmalar, oluyo basında, neden havuz medyası gibi algılar oluşuyo, işciler hala sendika ne bilmiyo iş güvenligi hala yok ve her gün kadına şiddet, kadına baskı ce kadın cinayetleri hala o kadar neden cok demokrası isteyenlere gösteri yapanlara hala neden gaz, tazikli, su, toma, neden deye kaygı duyuyoruz size hec yakışmıyo deyo.. Sen misin deyen... Başladılar, höt, zöt, sen kime ayar veriyon len demeye get sen kendi ülende ayar ve gibi gaha bi cok şey söylediler... Belki bizim ki le de haklı mı nee.. Sana ne gardeşimm sagaa nee batımı yoo get başka işin mi yok yum gözünü göme bakma bu yana demiii.

Dışardan demek bizim cennet ülkemiz böyle karma karış bi şekilde görülüyoo ki elin adamı böle sölüyoo

Veee tüm haksızlıklara tüm baskılara ragmen adamlar şampiyonnnnn.

Sahada adam gibi mertce mücadele edip ve külüpleri başkanları onca haksızlıkla mücadele edken sporcular kendi görevlerini layıkı ile yapıp

Başkanlarına ve cefakar taraftarlarına en güzel hediyeyi şampiyon olup armagan ettiler tüm spor camiyasına örnek olmasını  dileyip sarı kanaryayı tebrik ediyoruz hayırlı olsun ŞAMPİYONNN...

Vaalaa  gali hele şu bahar yamurları da yagdı ya sorma gali allahım afatından korusun,,sevdim bu havayı ben dostlaa...

Neden mi köy yerinde şimdilede işle başladıya ve bag bahce tam zamanı galii dometeeess karıkları hazırlencekmi, utmelik o sarı darı ekilecek mi tam da zamanı,ülen gali tamm.

Nohut atcen ki erken den osun ki teze teze yeyecen gari gelen giden olunca pek eyi oluu..

Bostanlar gözenecek ki boduc gibi kırkagac kacunu  desti gibi diyarbekır karpuzu olcek nasıp olursa kes bi tane koca sülaleye yete galii..

E,e,e,e şimdiden etcen ki olsun o sivri sivaslı biberi etcen,o kırmızı dolmalık biber patlıcann, salatalık felan yani tam zamanı bunları yapmanın emma havala malum cok şükür yagış tam da ciftci gardaşin istedigi gibi az yagıp az güneş derken hani az gülümseyip az sinirlenen insan gibi yagıyoo yamurlar ve insanlar az boş ve bu ara da ya cami avlusunda..

Yaaa yarın hava yagcek mii hava durumu dinlediniz mi bee..

Yagış üc gün sürecek deye ic ege yagışlıı..

Ulen allahım tam zamanında vedi valla bi hafta daha yagmasa idi arpala eger kurudu idi cok şükür hem budeylee hem de arpala kurtuldu..

Bostanları ekemedik yaavv..

Ulen biz daha karık kırmadık yaa..

E e e  haftada bi gün gelisen köye tabi anca oluu..

Netcen akadeş hafta ici işimiz oluyooo..

Hayırlısı galliii bakemm..

Ezan okunmadı ya  seett kac kim beşşş vaa..hıııı tamam...

Cami avlusu burası hökümet kurala emekliye zam yapalar,mazot fiyatı ayar yapalaaa her şey olu burdaa..

Hem de işe güce gidemeyen lee de vakit namazına gelii insanlarr bir birini böle ce görüürr galii..

Kahve önü de aynı şekilde bi masa bi agacın altında orta boy oturuu bi başka köşede genclee oturu bi başka ye de de ihtiya gurubu oturu,kimi av yarenligi yapa,kimi şampiyon kim olacek deerr kimi aha da şu cumhur reeisi olucek der lafff bitmez köyde  biri ulenn şu karşı tarlaya nohut ettim di..akşam domuz sürüsü girmiş toplamış bizim tarlayı yaavv mahvetmiş yaaa,kokusunu alıyoolaa onla..

Vurcen arkadeş onları..

Ama eti de yenmiyo ki.. derisi satılmiyoo..

Hem de yasak akadeş nasıl olacek..

Bilmem devlet bi care galii..

Teekiiiinn bizee caaayyyy getirirmisinnnn kaaac cc teneeee... anamadımmm heee tamammm  ..

Bizim köyün cayı kahve de hem ucuz hem demli hem de keyifli sohbeti manzarası temiz havası da beleş galiiii..

Canım benim temiz tertemiz de az sis vaa yoksam gercektenm köyüm cok harika ohhhh beee iyi ki gelmişimmm..

Cemil dayııı nasıl gidiyooo..

Aha vallaa bekliyoooz galii..

Son trenin son yolcuları gibi netcen bi mazotcu geliyo, bi sütcü geliyo arada  bi hayvan cambazı gelii arada bi şerli düüüt deyo gecii..

Biz burada  köy bekcisi gibi verem bekliiyoooz galii aha bi rasık gelii bi ahmet şener bi hocalan mustafa ataseven, ara sıra da ali osman solak,biri geli biri gider bazen bizim olan etem meral, vala işte mintaz filan ölee karşı yamaclar baka baka yeşillenirizz hele şu yamurlaa da yagdı ya cok şükür galii..

Aha mevlütle de başlıyo şerlile geli gallii..

Ah işte tüm köyle  böyle bahar geldi işle cogaldı ama yamur molası gali o da böle güzel oluyoo ama güzell..

1 Mayıs işci bayramı vamış, köye ne cumhurbaşkanı secilcemiş köye ne parel marelel köye  gardeş  köylü vamı mazot destegi, vamı yagış ona baka hele süt fiyatı da bu sefer eyii..

Hadii bu hafta  baharın tüm renkleri ile cimenlerin üzerine basmaya kıyamadan seyirlik yemyeşil tabiaattan cam kokusu meşe agaclarının  o guzelim yeşilin den o yaban kanaryalarının cıvıltısından kırlangıclareın bale gibi ritminden selam selam  galii...

En temiz  duygularla haftaya görüşmek üzere...

Salıcakla kalın..


ÜSTADIMM..







2014-05-04