Açık Mektup
CHP, MHP ve Atatürk'te Birleşenlere Açık Mektup

Biliyorum bu mektubu okuyan çokbilmiş vekil, bürokrat böyle hitap, bu tür mektup olur mu diye dudak bükecek, belki de okuma zahmetine bile katlanmayacak.
Olsun!

İster okusunlar istemezlerse okumasınlar.

Ben kendi düşüncelerimi, kaygılarımı; hatta endişelerimi paylaşmış olmanın huzurunu vicdanımda duyacağım.

Sevgili CHP MHP ve Atatürk'te Buluşalım Diyen Vatanseverler!

 Tarihi bir dönemeçten geçtiğimizi, söylemeye gerek var mı?

Türkiye'yi çok da parlak bir geleceğin beklemediğini Milletimiz kadar siz de görüyor, hissediyor ve de fark ediyorsunuz.

Buna rağmen Türkiye'nin umut bağladığı muhalefet partileri olarak tabir yerindeyse kılınızı bile kıpırdatmadığınızı söylemek kehanet mi sayılmalı.

AKP ve onun Genel Başkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin geleceği ile ilgili düşünceleri hakkında bizim bilmediğimiz, sizin şahit olduğunuz bir şey varsa kamuoyuna açıkça açıklayın da biz de rahatlayalım.

Sayısal siyasi çoğunluğu elinde bulunduran Erdoğan, Türk Milleti adına yargı yetkisini kullanan  'Yüce Divan' da yargılandı, aklandı da bizim haberimiz yok mu?

4 bakanı, bakan çocukları hatta Erdoğan'ın kendi oğlu ile ilgili iddialar orta yerde dururken o Çankaya'ya çıkmak için plan yapma cesaretini kimden alıyor?

Yeri gelmişken şimdi ifade edeyim, sizin oturduğunuz muhalefet koltuğunda 'Ecevit ya da Demirel' otursaydı, Erdoğan'ın başına gökkupbeyi geçirir, anasından emdiği sütü burnundan getirir, doğduğuna da pişman ederdi.

Sorsam ayıp mı olur?

Sahi siz nasıl bir muhalefet partisisiniz, bizi temsil edemediğinizin farkında mısınız?

Dikkatle inceleyin! 

Prof. Ümit Özdağ,' Meydanı PKK'ya bırakan Erdoğan' diye bir rapor kaleme almış.

Güneydoğu'daki 'Vali, Emniyet müdürleri ve de Jandarma Komutan'larının çığlığını kamuoyuna duyurmaya çalışıyor.

Mısırdaki sağır sultanın bildiklerini, Prof. Ümit Özdağ, 'Ülkenin bir kısmı örgüt elinde!'

Diye davul ve zurna eşliğinde açıklıyor.

Bu iddialar sizi hiç rahatsız etmiyor mu? 

Bunca olup bitene rağmen Türkiye'de Cumhurbaşkanı olacak başka kimse yokmuş gibi 'Erdoğan' adı üzerinde yazan çizenler milletin beynini yıkamaya devam ediyor.

Ne deyim Allah çarşınıza pazar versin!

Tarih sizi asla affetmeyecek!

Bu kadar laftan sonra elbette söyleyecek bir çift sözüm olacak size.

Ciddiye alıp almama takdiri size ait bir keyfiyet!

Türk Milleti Mustafa Kemal Atatürk'ün makamında bir Türk'ü görmek istiyor.

MHP-CHP hatta Atatürk'te birleşelim deyip de sırra kadem basan emanetçiler zaman geçirmeden bir araya gelmeli mutlaka Türk Milletinin itimadına layık bir aday tespit ederek zaman geçirmeden ismini açıklamalıdır.

CHP'nin Ankara Büyük şehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş, 30 Mart yerel seçimleri öncesi göz dolduran bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuştur.

 Elbette Yavaş'ı aday gösterin demek bana düşmez.

Yavaş gibi Milletin teveccühüne mazhar olacak nice bilinmeyen yavaşlar var.

Söylenecek söz çok!

Daha dün, TBMM Genel Kurulu'nda, muhalefetin sesine hiç kulak vermeden, AKP ‘li emir erleri, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar'la ilgili ayrı ayrı komisyon kurmak yerine, aldıklara talimata harfiyen uyarak; Tek bir Meclis Soruşturma Komisyonu kurulmasına karar aldılar.

Bu komisyonun vereceği kararın neticesi şimdiden belli.  Eski Bakan Bayraktar'ın ses kayıtlarını yeniden dinlemenin tam da zamanı.

Sen emir verdin biz yaptık dediği gerçek sorumlu soruşturulmayacak bile.

Daha ne söylememi beklersiniz?

Ne demek istediğimi arif olanlar anladı.TBMM içindeki ve de dışındaki muhalefet ortak adayda birleşmez, Cumhurbaşkanlığını Özdağ'ın ifadesiyle "Meydanı PKK'ya bırakan Erdoğan'a"  teslim ederse: Türk Milleti dünya ahret size hakkını helal etmeyecektir.

Tarih önündeki sorumluluğunuzu da unutmamalısınız!

Tarih kararını geç verse, gerekçesini  geç açıklasa tecelli eden hüküm  makumun boynunda  kıyamete kadar asılı kalacak ve zaman aşımına asla uğramıyacaktır.


2014-05-07