Bahar yagmuru, analar ve köy...
Haziran ne giriş yaptı ama tüm yurdumuz bi saganak gök gürültülü bahar yagmurları başladı galii.

 Allah afatından saklasın bu bahar yamurları bazen dolu bazen aniden basıtarn yagışlar bi yandan gök şimşekler cakar bi yandan şakır şskır yagar  yagar sonra insan oluna da yarabi yarabbi ha bu yamurlar  kışın nirde idi, der ve ardın sıra , töbe, töbe yarrabbi sen daha iyisini bilisin der af dileriz. Çok biliyoz ya ne nerde ne zaman olacek töbe estafurullah töbeee..

Biz bilmeyiz başbakanımız bili her şeyi o biliii ve her  gün ama her gün bilmem 14 tane kanal canlı canlı konuşmasını veri ne imiş bi cami acılışı ne imiş gurup konuşması imiş ne imiş ortak basın toplantısımı ne imiş bilmem ne sifil toplum kuruluşunun bi toplantısı mı ne imiş ho cıkıyo şöle şöle deyip deyip her bir şeyi bilip tüm toplumda ondan başka laf eden ve onun lafına karşılık vermek adeta cok ayıp ve yanlış o ne derse o okadar yani bu kadar olur.

 Ve her şey unutulmuş tüm dertler ertelenmiş her şey cok güzel miş öyle gibi görünüyo..

 Soma'daki analarrın dul kalmış gepegenc gelinlerin göz pınarı yaşı daha kuruımadı ve her bi gün iş kazaları devam ediyor ama hic birinin bi sorumlulugu yok .

 Zonguldak kozluda 260 kusur vantaşımız bundan seneler önce şehit oluyo ve gecen hafta onlar türkiye buyuk millet meclisinde komisyonda

 dertlerini anlatıyo bu soma ile ilgili calışan komisyona bizim şehitlerimizde şehit sayılacak mı deye bakam deyolaa daha calışcez bakam..

 İşte böyle havada istanbulun göbeginde yüzleri kapalı bi gurup her gün bangır bangır yol kapatıyo,araba yakıyo yol kapatıyo bu yetmez deye diyarbekir bingöl kara yolu tam on beş gündür kapalı az ac az kapalı ve koskoca devlet aciz adamlar kepce ile yolun ortasını kocaman hendek kazmışlar ve bir kac tane az ötede iki yüz metre ötede devletimizin askeri polisi tam tecizatlı bazen havada helikopteri ile öleee verem bakıyo...

Şimdilik ve bazen taş bazen gaz, bazen cadırların arkasından uzun namlulu silahla taciz  atışı bile yapıyorlar ama devletimiz aporlörle lütfen dagılın dagılın yapmayın böyle ayıp oluyo  filan gibi şeyler mırıldanıyo da tık yok dakmıyolar belki de kendilerine göre haklıla da... Kendilerine birileri bi söz vemişle ve onun yerine getirilmesini belki de istiyola galii ve cadır kurmuşlar köy kadınları analar evet kazan kaynatıyolar adeta dügün mevlit vamış gibi yol kenarında onca kadın var pür telaş icinde ve kazan kazan yemek yapılar tüm bunları da az ötede devletimiz ve tüm televizyon kanalları canlı canlı izliyicilerine anlatıyo bu tür yol kesme yol kontrolu bir kac yerde devam ediyor şimdilik..

 Önümüzde bi halk taraıondan secilecek olan cumhurbaşkanı var ve muhalefet ile iktidar arasında bi bilek güreşi aday felan yok ama şimdilik normalde yigidi öldür hakkını da vermek lazım sn başbakanımız cok istiyo ve en dogal da hakkı olması lazım da ondan dahası da şimdilik yok ve olsa bile halk onu istiyo ve bunada deyecek bişi yok halk  on iki senedir bu lideri özgürce ve böyük bir sevincle seciyo ve o da bu görevi hakkıyla hak ediyo aziz milletimiz de her ne olursa olsun onu sececek gari gerisini bilmemben şahsıma pek hoşlanmıyom da yapacek bi şey yok. Çünki benim gibi düşünen cok az bir topluluk var onun icin adamı istiyorlar,yok bakanları yolsuzluk yapmış,yok somada maden  kazası olmuş,her gün iş kazasında onlarca insan ölüyomuş,doguda onlarca yol hendek kazılıp yol kapatılmış,yol kimlik kontrolu felan oluyomuş, barış icin, diyarbakırda belediyenin önünde analar aglıyomuş, yalava, agrıyı, kaybetmiş, emekli, gecinemiyo, muş, asgari ücretli yetiremiyomuş.

Bu yıl yagmurlar az yagmış da barajlarda su sıkıntısı felan olmayacekmiş, dogalgaz, kesilmeycekmiş, komşularla hec bi sorunumuz yokmuş, eyyy urumicinde katliyam gibi sıkışan urimici türkler siz ne yapıyonuz deyozz, ey mısır halkı ey suriye halkı ey filistin halkı ey israil deyip şimdi bizim önceligimiz var şu cumhur başkanlıgını hayırlısı ile bi halen başbakanımız olan arkadaşımızı bi secelim sonrası kolay..

 Yok kumpas, yok paralel, yok askerler boş boşuna hapis yattı tüm bunlar sonra hallederiz hele şu işi bi halledelim gallii..

Ulen bi bak daha yagmur yagıyomu ..

 Yagıyooo..

 Hadi gali nohut ektiydik onlar bu yıl getti galii.

 Valla onu bilmem ama bu sene mantar bol oluyoo boll.

 Hani nerde ..

 Bi telefon et adam kilosunu on gayme den satıveriyo yeter ki sen alcek ol  o calının dibini bekliyo aşamdan..

 Yapma ya öle mi hee öle ölee.

 Bize ne kim ne ederse etsin yamurlar yagıyo ya sen ona bak galii..

 Zaten sular bu sene az olacek deyola..

 Ama ekinler eyi galii..

 Valla ramazan pek sıcak olcekmiş..

 Hayırlısı allah tutana sabır veriyor sen onu merak etme tutmayan gayırsın be abeee.

 Karpuzzzzzcuuuu..

 Aha da bu en eyisi kac gayme kac,ucuzzzz 500 kuruş hadilen dalgamı geciyon deel del gel kac  tane istiyon bol bol yen gariii.

 Eh bi gözel haber olsun gari musade et bize de ne angara da cuhurbaşkanı secceklemiş yol kesiyolamış yok amasyada bi parkta agac kesilmiş yo rize ikizderede hes,inşasına karşı derenen köytlülere zopa atmışla da sen boş vee gardeşim işine bak her yer gezi olmuş insanlar artık daha bi duyarlı olmuş galii..

 Hadi güzel gardeşler hadibizim şehrimize gidelim aha da bu hafta uşak ili  kızılhisar köyü  bulgaz yaylasında mevki yörük şenligimiz vaaa tüm herkes davetidir.

Haden geliven garii.

 Yen icin tertemiz havanızı da alın gözel türkü dinleyin yeşil ortamda camların arasında bi hava gibi bakınıverin havasına suyuna yeşiline bekliyoz galii..

 Köyüm kırka'dan hala sis,lerin dagılmadıgı bahar yagmurlarının ciseleştigi güzelim cam meşe kokusu eşliginden  dogadan tarladan bag bahceden selam saygılar gali  salıcakla kalın..

 Üstadımmm..

 


2014-06-07