Vahşetin Çağrısı
Californiya Üniversitesi, Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsünün yayınladığı kısa bir video anlatımıyla, Ortadoğudaki sorunu özetle şöyle tarif ediliyor; Ortadoğudaki Arap-Müslümanlar, Yahudileri ölmesini istediği için Ortadoğuda barış yok.

Açıklamanın gerisi, bugünki İsrail devletinin dünyada tarih boyunca kurulan 3. Yahudi devleti olduğunu, 1947de kurulduğunu, kurulduğundan bugüne Arapların İsraile kaç defa savaş ilan ettiğini ve bu çatışmaların sonucundan bahsediyor. Hepsini İsrail kazanmış. Tam 22 tane Müslüman Arap ülkesi olduğunu, bunların birtek İsrail düşmanlığında birleştiklerini, buna karşılık sadece 1 tane ufacık bir Yahudi devleti bulunduğunu, bu nedenle Yahudilerin korumasız ve zayıf oldukları ifade ediliyor.

Buraya kadar güzel ve açıklamalar da doğru. 

Ortada bir Arap-Musevi çatışması var.

Kurdukları düzeni başkalarına, aptala anlatır gibi  atabiliyor Amerikalı Uzmanlar. 

( www.youtube.com/watch?v=8EDW88CBo-8 )

Bir de açıklamadıkları var; bugün Ortadoğuda olmayan barışın tek nedeni, oyun kurucu ülkelerin kendisine olan yakın olanlara siyasi, askeri ve ekonomik destek verip, kendi çıkarlarına gelmeyenlere karşı kışkırtmasıdır.  Dünyaya etki eden devletler arasındaki politika kavgasının bedelini, bugün masum çocuklar ödemekte.

ABD başkanı Suriye, Irak, Mısır, Libya gibi bölgelerde muhaliflere karşı silah verdiğini ve vereceğini silahların tiplerine kadar dünyaya duyuruyor.

Suriyeye silah sağlayanlar arasında Türkiye'nin de adı geçtiği için Nusra örgütüne geçtiğimiz günlerde 'terörist' deniliyor.

Rusyanın Boğazdan geçen savaş gemileri de hergün haber oluyor. Herhalde bu gemiler Suriyeye otomobil yedek parçası götürüp, zeytinyağı almaya gitmiyor. Bunlar da insanları birbirine katlettiren silahları oraya götürüyorlar.

Gizli saklı değil, aleni söylemler ve eylemler bunlar.

Bunların hakimiyeti sürdükçe bu savaş bitmez.

Çünkü Ortadoğuya hakim olan Dünyaya da hakim olur.

Vahşi hayvanlarının, gladyatörlerin önüne atılan aciz insanların çırpınmalarını seyreden kültürün devamı, boğaları ‘eylence' için öldürüp kuyruğundan çeke çeke sokaklarda dolaştıran, kendi kendine yarattıkları İslam Terörünü yine İslam olan halklara karşı kullanan insanlar bunlar.

Görmemek için aptal olmak gerekiyor.

 
*Makalenin başlığı Jack London isimli yazarın bir romanından alınmıştır.2014-06-09