Nostradamus'un Kehanetlerindeki Sır Ne?
Nostradamus'un kehanetlerini merak edenler için bu konuya bir açıklık getirelim; ne diyor Nostradamus;

1. Doğu bilimcilere göre Tishya, Yengeç burcunun yıldızlarından biridir. Yeni çağ'ın açılışı; bu yıldız, Güneş, Ay ve Jüpiter ile bir hizaya geldiği zaman meydana gelecektir.
Nostradamus: 
"Mars ve asa bir hizaya gelecekler, 
Yengeç altında felaket getiren bir savaş; 
Kısa bir süre sonra yeni bir kral kutsanacak, Yeryüzüne uzun bir süre için barış getirecek."

Burada Nostradamus felaket getiren bir savaşın ardından Hz. Mehdi'nin zuhur edeceğinden bahsediyor.

2. 1990'ların sonları yozlaşmış insan kurumlarının çökmesiyle; gelecek yüzyılın başındaki süre ise insanlığın yaşam şeklini yeniden düzenlemesiyle, düşünce biçimlerini programlamasıyla ve politik kurumların düzeltilmesiyle geçecek. Bu da 2025 yılı civarında 'Dünya Devletler Fedarasyonu'nun kurulmasına yol açacak.' (Nostradamus'un İkinci Mektubu, s. 307

Burada Nostrdamus 1990'ların sonunda Komünizmin ve Faşizmin çökmesiyle yüzyılın başında yaşam şeklinin yeniden düzenleneceğinden bahsediyor. 2025 yılında da Dünya hâkimiyeti olacağından bahsediyor. Hz. Mehdi ve Hz. İsa'nın birlikte dünyaya hükmedecekler, İslam tüm dünyaya son kez hâkim olacak.

3.'Dünya'daki tüm dinlerin arasında farklılıkların olmadığı, hepsinin aynı kaynaktan geldiği ve tek bir spiritüel kaynağı olduğu anlaşılacak.' (Nostradamus'un İkinci Mektubu, s. 308)

Nostradamus bu sözünde de dinlerin arasında bir farklılık olmadığının, hepsinin İslam kaynaklı olduğunun anlaşılacağını bildiriyor.

4. " Sırada önce bir güneş tutulması var, Dünyanın ilk yaratılışından o günden bu günkü zamana kadar görülen en karanlık ve kapalı güneş tutulması. Ve Ekim ayında bir takım kaymalar olacak. Bu kaymalar öylesine etkin olacak k, Dünya'nın çekim gücünü yitirdiği, doğal dönüşünden koptuğu ve sonsuz karanlığa yuvarlandığı izlenimi verecek. Ocak-Şubat döneminde ve daha sonra, aşırı değişiklikler olacak. Yani ülkelerin şekli şemali değişiverecek. Kimi zaman büyük bir depremle, kimi zaman ilk büyük katliamdan güç kazanan ve felaket saçan kızın, yeni Babil'in egemen oluşuyla.

Sonra, kavmin arasından, o günlere değin kısır kalmış, 50.ci enlem dolaylarında Dünya'ya gelmiş biri çıkacak ve tüm Hristiyan kilisesini yenilecek.Sınırlarla bölünmüş ve parçalanmış olan insanlar arasında büyük bir barış, birleşme ve geçim ortamı sağlanacak. Bu barış çeşitli hükümetlerce öylesine perçinleşecek ki, farklı dünya görüşlerine mensup savaş çığırtkanları aşağılanarak, güçleri ellerinden alınmış bir durumda kalmaya mahkûm olacaklar. Bilge rolüne çıkan kuduzun imparatorluğu da ele geçirilecek. "

Bu sözünde de Nostradamus tıpkı peygamberimizin hadislerinde bildirdiği gibi ay ve güneş tutulmaları yaşanacağından ve büyük depremlerle dünyanın sarsılacağından bahsediyor. Daha sonra Hz. Mehdi'nin zuhur edeceğinden ve tüm dünyada kan dökülmesini engelleyeceğinden bahsediyor. Hz. Mehdi'nin tüm dünyaya barış getireceğinden ve savaş yanlılarının aşağılanacağından bahsediyor. Bildiğiniz gibi Deccal bilge havasında çıkıyor ama kan ve dehşet saçıyor. Nostradamus Hz. Mehdi'nin Deccal'in imparatorluğunu yıkacağını anlatıyor.

Bakın Bulgar kahin Vanga ne diyor: '2043 yılında Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak.' Burada da kahin Vanga Hz. Mehdi'nin hâkimiyetinden bahsediyor.

Tedavi edilmeyecek organ kalmayacak. Hastalıklı organın yerine yenisi yapılacak diyor Bulgar kâhin.  Peygamberimiz de hadislerinde ömürler uzayacak diyor. Kâhinler peygamberimiz ne söylüyorsa aynısını söylüyorlar. Ahir zamanda dünyayı kurtaracak olan Hz. Mehdi'yi insanlığa müjdeliyorlar.

Kaynak: http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/


2014-06-17