Bitsin Artık Filistin'in Çilesi…
Siyonist İsrail Devleti'nin, Filistin topraklarında son günlerde yeniden uyguladığı savunmasız insanları katletme operasyonu, yıllar boyunca zaman zaman sahneye koyduğu zulmün ve insanlık dışı vahşetin bir devamıdır.

İnsanlığını yitirmiş, vicdanını kaybetmiş İsrail'in yaptığı devlet terörü ile kundaktaki bebeklere varıncaya kadar toplu katliamına maruz kalan ve bütün dünya ülkelerinin gözleri önünde yok edilmek istenen mazlum Müslüman Filistin halkının tahammül edilmez çilesi 70 yıldır devam ediyor.

Yahudi ırkını  en üstün ırk olarak gören, kendilerinden başka bütün milletlerin Yahudilere köle olarak yaratıldığına inanan ve bu inançları doğrultusunda, zulümleri ile tarihe geçmiş Neron'ların, Hitler'in zulümlerini bile gölgede bırakacak şekilde büyük bir vahşet sergileyen siyonizmin temsilcilerinin yıllardır katliamlarına uğrayan Filistin'in, Gazze'nin dayanılmaz çilesi artık bitmelidir.

Aslında acınacak durumda olan, zavallı olan mazlum Filistin halkı değil, zor zamanlarında onların yardımına koşmayan ve onları yalnız bırakan 1,5 milyarlık İslam âlemidir. Hani Efendimiz, 'Müslümanlar bir bedenin uzuvları gibidir' buyurmuştu. Bedenimizin bir uzvu kan gölüne döndüğü halde kayıtsızlığını sürdüren ve İsrail'in en büyük hamisi olan ABD den imdat dileyen İslam ülkeleri, bir organda başlayan kangrenin bütün vücudu sarmasını mı bekliyorlar?

Her şeye rağmen inanıyoruz ki, Müslüman halkların gözyaşıyla yoğrulmuş duaları önce ötelerin ötesine Ekber olan Yüce Allah'ın katına ulaşacak, daha sonra da rahmet deryası olarak Filistin'in, Gazze'nin üzerine düşecektir.

Temenni ediyoruz ki, en kısa zamanda mazlum Filistin halkının çilesi artık son bulsun. Dua ve niyazımız odur ki, uğradığı bütün zulümlere rağmen Yüce Allah'a şükürden geri kalmayan ve en büyük katliamlara maruz kalmalarına rağmen ‘Allahuekber' sadalarını dillerinden düşürmeyen mazlum ama inançlı ve kararlı mücahid Filistin halkının yıllardır çektiği acılar dinsin artık. 

Filistin'deki vahşet devam ettikçe, dünyada uygulanan zulüm düzeninin sona ereceğine ve âdil bir dünya düzeninin kurulacağına dair umutlarımız giderek azalsa da, dünyada âdil ve hakkaniyete dayalı bir sistemin oluşturulma çabalarının devam ettirilmesi şarttır. Bu gayreti ancak Türkiye sürdürebilir ve bu görev Türkiye'ye düşmektedir. Zulümlerin son bulması, âdil bir dünya sistemin kurulmasına ve işletilmesine bağlıdır.

Türkiye'den yükselen ses, bu gayretin ve bu görevin ilk adımını oluşturmaktadır. Başbakan ve geleceğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler, AB ve Arap Birliği yapılarını sert bir şekilde eleştirmesi ve Uluslararası toplantılarda bu yöndeki eleştirilerini dile getirmeye devam edeceklerini açıklaması, bu çabanın ilk kıvılcımları olmuştur.

Birleşmiş Milletlerin ve İslâm ülkelerinin kendi aralarında kurduğu işlevsiz ve güçsüz yapılar sorgulanmaktadır. Bu sorgu dalgası giderek büyüyecek, tüm dünyayı saracak, Müslüman halkların eliyle acılar son bulacaktır İnşallah...

          Filistin, ah Filistin

Mescid-i Aksa'nın sahibi kutsal Filistin,

Çevresi mübarek kılınan güzel Filistin,

Miraç'ın ilk durağı şanlı Filistin,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah mahzun Filistin...

 

Hz. Ömer'in hediyesi Filistin,

Selâhaddin Eyyübi'nin fethi Filistin,

Abdülhamit Han'ın emaneti Filistin,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah şanlı Filistin...

 

Osmanlı'dan sonra dinmeyen acın başladı,

Siyonistler, topraklarına geldi dayandı,

Terörist İsrail,  katliamlara doymadı,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah gazi Filistin...

 

Katliamlar, toplu kıyımlar, işgaller,

Yıldırmadı seni bitmek bilmez zulümler,

Din, vatan uğruna düşen Şehitler,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah gözü yaşlı Filistin...

 

Sen'de denendi en modern silahlar,

Peşpeşe bağrına düştü bombalar,

Allah'a dayanarak attığın taşlar,

Ebabiller misali ekin yaprağı gibi,

Biçer bir gün zalimi, biçer Filistin,

Yeter çektiğin çile, yeter Filistin...

 

Mücahitler yatağı şanlı Filistin,

Şehitler diyarı kutsal Filistin,

Yanında olamamak ne büyük acı,

Vicdanımız kanıyor, gönlü yaslı Filistin...

 

Ne bitmez çilen varmış Filistin,

70 yıldır durmaz akar gözyaşın,

Acı ve ıstırapla sarılmış her yanın,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah garip Filistin...

 

Zavallı olan sen değilsin, bizleriz,

İslâm diyarı yanıyor, acınacak haldeyiz,

Kardeşliği unuttuk, kayıtsız bir haldeyiz,

Yeter çektiğin çile Filistin, ah Filistin,

Yeter çektiğin çile sen İslâm ümmetisin...

SSE.

Tüm İslâm diyarının çile ve sıkıntılarının sona erdiği Ramazanlar niyazıyla, hayırlı akıbetler efendim.



2014-07-17