Menfaatleri için dini nasıl kullandılar?
 -Selamün Aleyküm Osman amca. Senin İzmir'deki arsanı istiyoruz.
- Satarım. Fiyatta anlaşalım yeter ki...
- Yanlış anladınız, biz arsayı satın almak istemiyoruz, sadece istiyoruz.
- İstiyoruz ne demek? Bedava mı?
- Bedava değil, Allah rızası için. Yani cennet karşılığı, Rasûlullah'a komşu olman mukabilinde.
- Nasıl yani?
- İzah edelim efendim. Muhterem Fethullah Gülen Hoca efendi hazretlerinin size selamı var. Üç gün önce Rasûlullah'ı rüyasında görmüş. Peygamber efendimiz hoca efendimize demiş ki: Osman'a benden selam söyleyin. Torbalı'daki 20 dönümlük arsayı Allah rızası için cemaate bağışlasın ama hiç para almasın. Eğer bunu yaparsa cennette bana komşu olacak.


***
- Selamun Aleyküm Mahmut amca. Osman amcanın Allah rızası için bağışladığı Torbalı'daki arsaya okul yaptırıyoruz. Bu okulun inşaatını yapmanızı istiyoruz.
- Nasıl yani? Hiç para almadan, karşılıksız mı?
- Karşılıksız olur mu? Allah rızası için. Bundan büyük karşılık mı olur? Muhterem Fethullah Gülen Hoca efendinin size selamı var. Dün gece Rasûlullah'ı rüyasında görmüş. Peygamber efendimiz ona demiş ki: Mahmut'a söyleyin okulun inşaatını bitirsin. Tabi eğer cennette bana komşu olmak istiyorsa.


***

- Hoş geldiniz muhterem öğretmen kardeşlerim. Biliyorsunuz bu okulu hayırseverlerin bağışlarıyla inşa ettik ve beş kuruş harcamadan okulu eğitim-öğretime hazır hale getirdik. Şimdi sıra sizde. Bu okulda siz görev yapacaksınız. Ama fazla para beklemeyin. Asgari ücretle çalışacaksınız. Fakat bu emeğinizde Allah rızası var. Cennet var. Zorluk var ama Rasûlullah'a komşu olmak var. Hoca efendinin sizlere selamı var. Dün gece rüyasında Rasûlullah'ı görmüş. Peygamberimiz, Hoca efendiye demiş ki: Okul inşaatı bitti ama mücadele asıl şimdi başlıyor. O okulda öğretmenlik yapacak civanmert delikanlılara söyleyin, sizden fazla ücret almasınlar. Ne kadar kanaat ederlerse bana o derece yakın olacaklar. Kim daha az ücret alırsa o bana cennette komşu olacaktır.

***

Okula çocuğunu kaydettirmek için gelen ve yıllık 30 bin TL. ücreti çok bulan velilere de şöyle denilir:

- Dün gece Hoca efendi hazretleri Rasûlullah'ı rüyasında görmüş. Peygamberimiz, 'fiyat düşürmek için okulun idarecilerini zorlamasınlar' demiş. Peygamber böyle demişken siz herhalde fiyatı indirmemizde ısrarcı olmayacaksınız öyle değil mi?

***

Ve yılsonu hesabı:

 - Muhsin bey, bu yıl kazandığımız para ne kadar?
- Gelirler 45 trilyon 730 bin TL. efendim. Okulun bütün giderlerini Allah rızası için karşıladık. Gider olarak sadece öğretmen maaşları kaldı. Onlara verdiğimiz maaşların toplamı 1 trilyon 250 bin TL oldu.
- Bu ne kardeşim? Bu kadar para verilir mi öğretmene? Allah rızası nerede kaldı?
- Efendim, öğretmen arkadaşlar da zaten aldıkları maaştan her ay 250 TL'yi okula bağışladılar.
- Yani kasada kalan net kâr nedir?
- 44 trilyon 630 bin TL. efendim. Net kârımız bu.
- Bu parayı Western Union ile acilen Pensilvanya'ya havale edin Allah rızası için. Hoca efendi dün gece Rasûlullah'ı rüyasında görmüş. Peygamberimiz ona demiş ki: Fethullah! Okulların cirosunu kasada tutmasınlar, Western Union ile sana göndersinler.


***  ***  ***

İşte bu yolla, bu taktikle toplam 150 milyar dolar ki, Türkiye'nin döviz rezervinden daha fazla bir parayı kontrol eden Fetö, bu paranın büyük kısmını en hızlı yolla Pensilvanya'ya gönderiyordu. Mehmet Şevket Eygi'nin bu tür din baronları için sürekli söylediği bir sözünü hatırlıyorum: 'Dini ve manevi değerleri kullanarak para kazanmak, kadın ticareti yaparak para kazanmaktan daha beterdir.'  

Üstelik taktik bununla da bitmiyor. Çete reisinin bizzat kendisi, adamlarının yanında zaman zaman titreyerek, terleyerek, kendinden geçerek güya Allah'tan vahiy alıyor numaralarıyla saf insanları kandırıyor ve kendi kötü emelleri uğruna onları kullanmaktan çekinmiyor.

Şimdi bu sahtekâr mehdi bozuntusuna ve inanarak onun yolundan gidenlere Müslüman denilebilir mi? Dini ve bütün manevi değerlerimizi, menfaatleri için kullanmaktan çekinmeyen bu hainler, aynı ulvi değerlerimizi 15 Temmuz gecesinde de, vatandaşlarımızı öldürmek yolunda kullanmaktan çekinmemişler, pilotlara ve askerlere şöyle emir vermişler: 'Ateş etmezseniz, Peygamber Efendimizin şefaatine ulaşamazsınız.' Mutlaka şunu da ilave etmişlerdir: 'Hoca efendi hazretleri, Rasûlüllah'ı rüyasında görmüş, Peygamberimiz demiş ki; bana cennette komşu olmak isterlerse, darbeye karşı çıkanlara ateş etsinler.'

Yüce Rabbim, bunların tamamının bir an önce belasını versin de, ülkemiz bunların şerrinden bir an önce kurtulsun. Daha önce de yazdığım gibi, o haini almak için ABD'ye laf anlatıp durmaktansa, bir yolla hemen gebertilsin ve gavur diyarına gömülsün de, Müslüman Anadolu toprakları, onun leşi ile kirlenmesin. O psikopat alçak ölmeden Türkiye'ye ihanet bitmez.

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

2016-08-04