Şerden hayır doğdu
Milli İrade nöbetleri ve şerden hayırlar doğdu

Millet olarak çok zor bir imtihandan başarıyla geçtik.
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımız, Bakanlarımız, Siyasi Parti Genel Başkanları, Medya, Sivil Toplum Kuruluşları, polisimiz, darbeye karşı duran gerçek askerimiz ve şanlı milletimizin her bir ferdi hepsi birer kahraman, hepsi birer yiğit, hepsi birer Alparslan, hepsi birer Ulubatlı Hasan, hepsi birer Fatih oldu Elhamdülillah...
Peygamber övgüsüne nail olan Fatih'in ve ordusunun torunu olan bu milletle ne kadar iftihar etsek azdır. Dünya üzerinde böyle bir millet bulamazsınız.
Yaşantısı tam istenilen seviyede olmasa bile, vatan söz konusu olunca, namus söz konusu olunca, bayrak söz konusu olunca, din söz konusu olunca kükreyen ve bir anda dalga dalga ayağa kalkan bu şanlı millet, İslâm aleminin tekrar lideri olacaktır İnşaallah...İnanıyorum ki, Allah bu millete bunu nasip edecek.

*** *** ***
Pazar günü Yenikapı'da ve Türkiye'nin her yerinde 15 milyon insan meydanları doldurdu. Bu bir şahlanıştır. Bu yeniden kıyama kalkış, yeniden milli ve dini duyguların coşması, zirveye ulaşmasıdır.
Mevlana meydanından on binlerce insanımızla birlikte, Yenikapı mitingini izlemek çok güzeldi. Bir yandan Konya'daki coşkuyu yaşarken, diğer yandan Yenikapı'daki ilkleri görmek o kadar zevk verdi ki bize anlatamam.
Farklı siyasi görüşte bile olsa, 15 milyon insanın aynı duygularla beraber coşması görülecek, yaşanacak bir güzellikti.O gün sadece meydanda bulunmakla kalmayıp, kürsüye çıkarak o şahlanışa konuşmamla ve okuduğum şiirlerle katkıda bulunmak ayrı bir zevkti.
O gün iktidarıyla, muhalefetiyle, askeriyle, siviliyle Yenikapı'dan ve tüm Türkiye'den dünyaya şu mesaj verildi: Ne yaparsanız yapın bu şanlı millete diz çöktüremeyeceksiniz. Biz zor zamanlarda bütünleşir, yürek yüreğe, omuz omuza verir, kardeş oluruz ve topunuza yeteriz evvel Allah...

*** *** ***
Hiç aksatmadan tam 27 gün... En erken 02.00 olmak üzere, bazı günler sabah namazına kadar...
Söz konusu Vatan... Namus bellediğimiz Vatan... Başka şeye benzer mi? 27 gün yorulmuşuz, uykusuz kalmışız ne çıkar?
Vatan giderse bu yorgun, bu uykusuz, bu ağrılı bedenlerimiz de olmayacak. Vatan giderse sığınağımız, korunağımız, ailemiz, bakmaya kıyamadığımız evlat ve torunlarımız da olmayacak. Vatan giderse mal ve mülklerimiz de olmayacak.

Vatan bizim her şeyimiz. Onu korumak için değil 27 gün, yıllar boyu nöbet tutabiliriz.
Ve sonuna geldik milli irade nöbetlerinin... İyi de alışmıştık aslında... Şimdi bir boşluğa düşeceğiz sanki...
Geçtiğimiz Pazar günü taçlandırıldı ve Çarşamba günü nokta konuldu. Bundan sonra nöbetler, bütün canlılığı ile gönül, ruh ve kalp dünyamızda devam edecek İnşallah...

*** *** ***
Fethullahçı terör örgütünün şu tarihte şu eylemi yapacağı ile ilgili mesajlar alıyoruz. Bunlar yapacakları en büyük eylemi yaptılar ve başaramadılar. 150 general, binlerce albay, yarbay, yüzbaşı ve emirlerindeki silahlı kuvvetlerle, uçaklarla, tanklarla başaramadıklarını mı başaracaklar bundan sonra?
Artık darbe yapmaya falan güçleri kalmadı bunların. Belleri kırıldı. Bir daha böyle bir kalkışmaya cesaret edemezler. Ancak, suikastlar düzenleyebilirler. Onun için uyanık olalım.
Bunların masum görünümlerine aldanmayın. Yeter ki Pensilvanya'daki o haydut başından emir alsınlar. O masum yüzlerin bir anda canavarlaştığını, bir anda en kanlı teröriste döndüğünü, bir anda canlı bombalara dönüştüğünü görebilirsiniz.

Ancak ne yaparlarsa boş... Ölüme gülerek giden bu millete ne yapabilirler ki? Ölümden öte yol mu var? Ölümü göze alarak kurşunun üstüne giden, tankın altına yatan bu milleti korkutabilirler mi?
O gece, Allah, bu milletin her bir ferdinden ölüm korkusunu kaldırdı. Ölümü öyle bir güzel gösterdi ki Rabbimiz, herkes ölüme koşarak gitti. Gidemeyenler de ben niye şehit olamadım diye hayıflandı. Kıskandı şehitlerini, gazilerini...Bu millet ne güzel millet...

*** *** ***
Yaşadığımız şerden, büyük hayırlar doğdu. Yeniden bütünleştik, kardeş olduğumuzun farkına vardık. Bedenlerimizle birlikte yüreklerimiz de birleşti. Normal zamanlarda yapamayacağımız işleri yaptık, büyük adımlar attık millet olarak, devlet olarak... Bu az şey mi?
Ayrıca, bu Fetö'nün iç yüzünü göremeyen ahmaklarda görmüş oldular, bunların ne büyük bela olduğunu... Bizler de 27 gün boyunca gençliğimizin o hareketli günlerini bir kere daha yaşamış olduk.
Evet büyük sıkıntılar yaşadık, 240 şehit verdik, 2 binin üzerinde gazimiz var. Acılarımız var ama sonu hayır oldu Elhamdülillah... Bu şerden, bu beladan, büyük hayırlar hasıl eden Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
15 Temmuz'un o karanlık gecesini, 16 Temmuz'un ve daha sonraki günlerin nurlu sabahına dönüştüren Rabbimize hamdolsun.
Sonsuza kadar var ol, sonsuza kadar bahtiyar ol Türkiyem. Sonsuza kadar mahrem eller sana değmesin canım vatanım... Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.2016-08-15