29 Temmuz Petrol Analizi
Yeni haftada yoğun bir takvimi bekleyen ABD'de bilançolar da devam ediyor. Hız kazanacak bilanço sezonunda petrol devlerinin öne çıktığı görülüyor. İngiliz B&P, Chevron ve Exxon Mobil haftanın önemli takip noktaları olacak. FED ve bilançoların yanı sıra yeni haftada büyüme rakamları da öne çıkacak. İşsizlik rakamları da haftanın dikkat çeken verileri olacak.

ABDnin yanı sıra gözler dünyanın ikinci büyük ekonomisi Çinde olacak.

Yükselen hisse senetleri ve gerileyen Dolar Index ile petrol yükselişi dinamiğini koruyor.Geçen haftaki analizlerimizde petrolun halen yükseliş dinamiğini koruduğunu paylaşmış idim.Bu hafta enerji şirketlerinin bilançolarının açıklanacak olması petrol ve türevleri üzerinde etki yapabilir.

Batı Teksas türü ham petrol (WTI) yeni haftaya 104.6dan başladı.Hafta içinde yaşanacak gelişmeler fiyatlar üzerinde geniş hareket alanı oluşturacaktır.Haftanın ilk işelm gününde 104.1 destek 105.15 direnç seviyeleri arasında fiyatlanma bekliyorum.Günlük yada haftalık pozisyon almak için p.tesi gününün bitmesini bekleyeceğim.

cp

 
Brent petrol Londra merkezli ICE Futures107.3dan yeni haftaya başladı.Geçen haftaki analizlerimde brentin 106.3 altında bir fiyatlanma beklemediğimi sizlerle paylaşmış idim.Gün içi yükseliş yönünde fiyatlanmasını beklediğim brentte 107.8 direnç olurken 106.9 destek olacaktır.Günü brent yükselerek 107.8 veya üzerinde kapatmasını bekliyorum.

bpc

 

oil2oil1

 http://enerjimadencilik.com/26-temmuz-petrol-analizi.html


2013-07-29