Kadına Şiddet!
Ülkemizde kadına şiddet her geçen gün artıyor. Sebebi araştırılmalı, çözüm aranmalıdır. Şiddet eğilimi içinde olan kişilerin, ruhsal bunalım içinde olma ihtimalleri yüksektir. İnsan psikolojisini bu denli bozan sorunlar gündeme gelmeli, çözümü için araştırmalar yapılmalıdır.

Din üzerinden siyaset yapan kişiler, menfaatleri doğrultusunda karar vermemelidir. Öncelikle Allah rızasını gözetmeli ve ona göre karar verip değerlendirme yapmalıdır. Unutulmamalıdır ki, din adamlarını dinleyen ve ders çıkaran insanlar var..

.İşsizlik ve ekonomik dengesizlik, maddi imkanları düşük ailelerde şiddet oranını tırmandırmaktadır.. Kişi geçim sıkıntısı içinde olunca ev halkı ile didişmekten geri kalmayarak, kırıp dökmeye, şiddet eğilimi göstermeye müsaittir.


Ekonomik dengelerin düzeltilmesi şarttır. Binlerce Üniversite mezunu gencimiz, iş bulamamaktan yakınmakta  ve iş bulamamaktadır. Ailelerde, iletişim kopuklukları da sıkça yaşanıyor. İletişim kuramamak, birbirine odaklanmamak, dinlemeden karar vermek, büsbütün çıkmazlara sürüklemektedir aileleri..

Kadın cinayetleri; Son zamanlarda arttı. Sebebi ne olursa olsun, öldürmek çözüm değil. Bu konuya, dinimizi alet ederek, recm'i savunarak, kadın cinayetlerine kılıf uydurmaya çalışanlar var. Bir karıncayı incitenin hesabını Allah soracak ise,, Kadın öldüren, mükafatlandırılmayacaktır. Çocuklarımıza yaşanacak güzel bir ortam yaratmak, güzel bir dünya bırakmak hepimizin görevi, çabası olmalı. Gayretimiz bu yönde olmalı...

Parçalanmış ailelerdeki çocukların durumunu düşünmek bile istemiyorum. Yazık değil mi...! Yarınlarımızın emanetçileri, geleceğimizin sahipleri, gençlerimiz ve çocuklarımıza karanlık bir dünya bırakmaya hakkımız var mı?.. Aydınlık gelecek, güzel yarınlar için, herkes elini taşın altına koysun. Çözülmeyen sorunlar, küçülmez, büyür..!
2013-09-24