Irak'ta Erdoğan Suçlu! Mısır'da Siz Haklısınız!
Öcalan'ı asamayanlar terör bitti diye kendilerini sürekli avuttular, halen daha doğruları kabul edemiyorlar. Milletin gözünde, Apo halen daha asılması gereken eli kanlı terörist başıdır.
"Öcalan, Mandella yapılacak" sözü, Millete yapılan büyük bir saygısızlıktır.  Terör bugün de sözde açılım beklentisi ile sıfır noktasında görünmüyormu?  
Türk-Kürt ayrışmasının temelleri 12 Eylül darbecilerinin yasakları ile atılmıştır. PKK'yı uluslararasılaştıranlar, 12 Eylül darbecileridir. Yıllarca DERİN GÜÇLERİN elinde oyuncak olup çürümüş olan Kurumlar bu gün tadilat görmektedirler.

70 yıldır teslimiyetçi dış politika izliyoruz. Kırmızı çivgilerle yıllarca Millet aldatılmış ve kardeşler arasına mayınlar döşenmiştir.
Bundan 6 yıl öncesine kadar birilerinin çıkarı için her on yılda bir silah başı yapanları alkışlayanlar, bugün "Camiye gidiyorlar" çığlıklarıyla, Silivriye koşuyorlar. ABD'de eğitim görmeyen bir paşa bana gösterebilirmisiniz.
Keşke çuval 50 yıl önce geçirilseydi de yıllarca ABD ve Natoya emir eri olmasaydık.  "1000 yıllık Pos Modern darbe yaptık" diyerek, Musevi cemaatinin yüksek cesaret madalyasını ABD' de göğsüne takan açık göz Çevik'lerin nasıl olduda başlarına çuval geçirildiğini mantıklı düşünün....  

Irak zaten 80 yıl önce işgal edilmiş ve emperyalistlerin işgali devam etmekteydi. Kerkük ve Musulda hazinenin üstüne oturan İngilizleri, yıllarca alkışlayanlar, bugün "Cumhuriyet elden gidiyor" diyen güruhun yoldaşlarıdırlar. Milli davamız olan Kıbrıs, gerçek anlamda savunulmamış, Merhum Denktaş ve Kıbrıs sorunu bazı güçlerin çıkarlarına araç edilmiştir.

10 yıl öncesine kadar Türk Dünyası mafyanın cirit attığı yerler iken bugün, ortak Ordu kurulmuş ve Türk birliğine doğru gidilmektedir, Dünyanın bugünkü halınde bütün bunları yapabilmek bile kolay değildir. Doğrudur, Irakta, Suriyede, Mısırda ve libyada , Avrupada ülkemizin iç ve  dış politikasını jurnallayanlar, AK Parti dönemde çoğalmıştır, "Ne Arabın Şam'ı ne Şam'ın Şekeri" diyenler bu gün Şam'sız ve şekersiz yatamamaktadırlar.  

"Tayyip Erdoğanın düşmanı dostumdur"
Çok yanlış bir strateji, bu strateji hem millete zarar verir hem de sizleri Cami duvarına çok daha yakınlaştırır. Irakta Erdoğan Suçlu, Mısırda siz haklısınız. çok tehlikeli ters bir mantık....  

Yıllarca, hiç borçsuz ve krizsiz yaşamadık, "Bu gün borç zirvede" diyenler, ya samimiyetsiz yada bilgisizdirler. Ekonomistler sustu, gazeteciler Ekonominin  analizini yapmaktadırlar.

Kendilerini siyasi bağnazlık ve fanetizminden sıyıramayanlar, yanılgı içinde olduklarını görmelerine rağmen körlük numarasına yatmaktadırlar. 15 yıllık bir sürede yapılan yatırımların, yıllardan beri yapılan yatırımlara neredeyse eşit olduğunu, değirmencinin gözleri bağlı beygiri bile görebilmektedir.

Acaba, asırlardır, Osmanlının ve Türkiye Cumhuriyetinin sözde ağababalarının Çocukları-Torunları nerelerde okudu? Okumaktadırlar?  Kurtarıcı Dervişler Hacı bayram tekkesinde mi? yetişti..... "İlim Çin'de de olsa arayıp bulun"  sözü boş bir lakırtımıdır.  Bugün dünyanın 140 Ülkesinde eğitim veren okullar sizin için hiç bir şey ifade etmemektedir.
 
ABD'de eğitim görmeyen Türk Silahlı Kuvvetlerinin kaç tane paşasını sayabilirsiniz. Bunlar birer çelişki değilmidir.   Yahyalar, "Verdiysem ben verdim" diyen ve "Cumhuriyet elden gidiyor, kurtar bizi babaaaa!" diyerek, bugün önünde diz çökülen Demirel ne çabuk unutuldu? Neden gündemden düşürdünüz.  

Sayın Önkibar,
hatırlıyormusun, Erkan Mumcuya " Sayın Genel Başkan, (Anap Gen. Başk.) sizin bu günlere gelmenizdeki en etkili kişiler kimlerdir" sorusunu sorup "Reklamlar" deyip ara vermiştiniz. Arada ben eşime " Eğer Tekin Bayram derse bu adam Cumhurbaşkanlığına kadar yükselir, değilse tükenir gider" demiştim, Raklamlar bitti siz soruyu tekrar sordunuz, O da size "Eşim, Kardeşim" cevabını vermişti.  

Vefa cok önemlidir. vefasız insanlar bir gün gelir tükenir giderler. Siz vefasızlığınızla, Türk Milletinin gönlünde açtığı diziden çoktan çıkmış görünüyorsunuz.  

"Düşman başına"
deyiminin, anadolu insanının gönül duası olduğunu unutmazsınız İnşallah! Unutamazsın! Çünki bu kadar keskinleşmenizin sebebini unutmanız mümkün değildir. Sizi yıllarca takip etmiş biri olarak, ruhunuzu beslediğiniz toplumu terk etmenizi yadırgıyorum.  

Bütün bunlara rağmen, bugün AK Partinin iç ve dış politikada yapamadıklarını, Milli ve Manevi değerlerimizi hiçe sayarak yaptığı uygulamaları bende eleştiriyorum. Terörle mücadelede önemli ilerlemeler kaydetmelerine rağmen tam başarılı olamadıklarını, açılımlarla (Türk-Kürt) çoğu vicdanları kanattıklarını söylüyorum. Ama Milletin verdiği yetkiye saygısızlığı da asla uygun bulmuyorum.

Birileri gibi iftira ve karalamalarla muhalefet edip, birilerinin tetikçiliğini yapmak için Türkiye Cumhuriyetinin, Bürokratlarına, Bakanlarına, Başbakanına, Cumhurbaşkanına sövgüler ve iftiralar yağdırmıyorum. hele hele darbeyi hiç bir şekilde savunmuyorum.

Müslüman Türk'üm, Töremin temel anlayışı "Düşmanını öldürsende leş olarak yerde bırakma, O nu hak ettiği yere götür göm"' olduğudur. Siz neden bu kadar keskinleştiniz anlamış değilim.  

En önemlisi de İstanbulumun taksiminde gezinti yapabilmek için Alman şansölyesinden fayton isteyenle aynı safta olmak nasıl mümkün olur, bilemiyorum. Allah! Hidayetinden kimseyi mahrum etmesin.    ALLAH'A EMANET OLUNUZ.    2013-10-16