Hükümet ve Cemaat kavgası istemiyoruz
Hükümet ile Cemaat arasında dershaneler üzerinde yaşanan bu su götürmez tartışma niye, kime ne yarar sağlıyor.

Hükümet ile Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili bu kavga neden alevlendirildi.

Ülkemiz her konuda tam yol ilerlerken, anlaşılmaz bir nedenden dolayı bu tartışma bu çekişme ve en son söylenecek olan sözleri basın yolu ile hakaretler hiç yakışık kalmıyor.

Bu ne hükümete ne cemaate yakışıyor ne de yarar sağlıyor. Her ikisi de zarar görüyor tabi ki en büyük zarar ülkeye ve her iki yöne gönül verenlere.

Bu insanları üzmeye, sizi sevenlere bunu yapmaya hakkınız yok. Dershaneler üzerinden yürütülen tartışmaları anlayamıyoruz.

Hangi kanalı açsak bu konuda bir tartışma programı var. Hangi gazeteyi alsak elimize, aynı konu çıkıyor karşımıza. Konu hakkında yazı yazmayan köşe yazarı kalmadı gibi.

On bir yıldır ülkemizi adeta karanlıklardan aydınlığa çıkaran bir hükümet ve başındaki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan;

Kangren olmuş sorunları çözen bir lider, dış dünyada çağ atlatan, söz sahibi, itibarlı dik duran bir ülkeye dönüştürdü. Ülkeyi, saygın, etkili, sözü dinlenen ve sözünün ağırlığı olan bir ülke yaptı.

Memur maaşları ödeyemeyecek durumdan, aydınlığa, bol sıfırlı enflasyondan tek haneliye, sağlıktan, eğitime, ulaşımdan, enerjiye, demokratik açılıma kadar her alanda her dalda adeta çağ atlatan bir hükümet.

Bir yandan ülkemizde başta olmak üzere dünyanın birçok şehrinde açılan okuma salonları, dershaneler, etüt merkezleri, okullar... Adeta her ülkede küçük bir Türkiye inşa etmiş hizmetleriyle, ışık olmuş, ilkeli, memleket sevdalıları talebeler yetiştirmiş bir cemaat...

Ne Hoca efendi'ye, ne de başbakana akıl verecek halimiz yok tabii ki.

Sizi seviyoruz, sizi sevenleri de seviyoruz. 11 yıldır ülkemizin kangren olmuş sorunlarının üstesinden gelen başbakanımızı da seviyoruz. Cemaatimizi de seviyoruz. Sevdiğimiz iki insanın bu şekilde karşı karşıya gelmesine üzülüyoruz, kırılıyoruz, eziliyoruz, içimiz yanıyor.

Bitsin artık bu anlamsız kavga, bu kargaşa bu tartışma.

Olanlara, yaşananlara bir anlam veremiyoruz. Karanlık, bulanık, sisli, puslu yollara sokmayın bizi. Tam her şey yolunda giderken bizleri karanlık dehlizlere sürüklemeyin ülkemizi.

Bir an önce sona ermesi için dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Olan bitene körüklemekle kaşımakla meşgul olanlar ellerini, bu kavgadan medet umanlar ellerini ovuşturmuş fırsat kolluyor.

Sevenlerinizi üzmeyin,  sevmeyenlerinizi de sevindirmeyin.

Sağlıcakla esenlikler dileğimle...


2013-12-02