Bir Hadis-i Şerif Daha Gerçekleşti!
Son günlerde yaşanan ülkemizde  olaylar bana bir Hadis-i Şerifi hatırlattı. Sizlerle de paylaşmak istedim.
(Müslümanlardan iki grup aralarında mücadele yapmadıkça kıyamet kopmaz. Bunlar aralarında büyük bir savaş yaparlar fakat davaları birdir. Buhari, müslim kutubi sitte sayfa 312.kıyamet alametleri bölümü)  

Peygamberimizin söylediği bu hadisin günümüzde tam manasıyla gerçekleşmesi beni hayrete düşürdü.
Görüldüğü gibi davaları bir olan iki müslüman gurubun birbirlerine düşeceklerinden bahsediyor hadis şerifde. 

Bilindiği gibi  Allah'a gönül vermiş, hayatlarını bu davaya adamış hükümet ve cemaatteki aynı davanın bu güzel insanları bu hadisi dikkate alıp birbirleriyle çatışanlardan olmaktan sakınmaları gerekir inşaAllah.  

Bir  ayette ise Allah, birlik olmadıkları takdirde iman edenlerin güçlerinin azalacağını haber vermiştir: (Allah ve rasulüne itaat edin. Çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir.' (Enfal Suresi, 46) Allah'ın ipine sımsıkı sarılın dağılıp ayrılmayın.3/103) diye uyarıyor Allah .  

Bakın inkar edenlerin birbirlerine destek olduklarını  ve müminlerin de birbirleriyle dost olmasını söylüyor Allah;   (İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız yer yüzünde büyük bir fitne ve bozgunculuk  fesat olur 8.73)  

Birbirimize yardım edip dost olalım  çünkü ülkemizin  kültürlü, sevgi dolu, dinamik, mazlumların hakkını savunacak, zulme dur diyecek dava heyecanına sahip kişilere ihtiyacı var.( Unutmayalım ki, inancı, ülküsü olmayan kişilerden oluşmuş toplumlar her yere sürüklenirler ve her yerde mahkum olurlar).

Hak davası  aynı olan kişiler yaşadıkları toplumun geleceğinin de güvencesidirler. İçinde bulundukları toplumun dimdik ayakta durmasına vesile olurlar; söylemleriyle, dik duruşlarıyla kötü emelleri olanlar için birer caydırıcı güçtürler.   

Ülkemizin bu tür kavgalarla zaman kaybedecek bir lüksü yoktur.    
Biliyorsunuz  ülkemize ihtiyaçları olan  bir çok ülke var. İslam alemi kan ağlarken doğu türkistan ve bütün türki devletler afrika ve arap ülkeleri  suriye mısır ırak afganistan kan ağlarken  biz ise  birbirimizi suçlamaktan başka bir şey yapmıyoruz.  
Gelin bu fitneye dur diyelim!   
Bütün islam alemini kurtaracak türkiyenin  koruma çemberine alacak huzur güven ve zenginligin  olduğu Tükiyenin öncülüğünde oluşması gereken  islam birliği için çaba sarfedelim inşaAllah...

2013-12-28