Söz Milletindir - Oyunu Halk Bozar
Türk siyasi tarihine baktığımızda Ülke'de reformlar yapan, çağ atlatan liderlerimiz Menderes, Özal, Erbakan ve Erdoğan'ı görmekteyiz.1960 yılında Menderes'i darbeyle indirip idam ettiler. Özal'ın ansızın ölümünün sırrı hala çözülemedi, ödlümü/öldürüldü mü? Hala muamma. Erbakan 28 Şubat post modern darbesiyle iktidardan indirildi. Bu üç liderimizin de ortak özelliği vatansever, ileri görüşlü, reformcu, halkına değer veren, özgürlükçü, inançlara saygılı ve dindar oluşlarıdır. Başbakan Erdoğan'a gelince 11 yıllık iktidarı boyunca değişimci, yenilikçi, halk güçlü olursa devlet de güçlü olur mantığıyla hareket eden, özgürlükçü,  dindar  ve inançlara saygılı kadrolarla kurduğu Ak parti 2002 yılından beridir, iktidar. Girdiği bütün seçimlerde arkasındaki halk desteğini artırarak bugünlere geldi.

Başbakan Erdoğan iktidarı boyunca bazı kesimler tarafından iktidardan indirilmek istendi, bunu yapmak isteyenler her yolu denediler ama başarılı olamadılar çünkü başbakan'ın arkasındaki halk desteği her olaydan sonra artıyordu.

Erdoğan ne yaptı ki dış güçler ve onların yerli işbirlikçileri iktidarı indirmek istediler.

Erdoğan'ın Davos da ‘One minute' çıkışının ardından,           

31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze ye insani yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'ne, uluslararası sularda; İsrail askerleri tarafından yapılan saldırı, 9 Türk vatandaşının şehit edilmesinin ardından

Türkiye'nin uluslar arasında İsrail'e karşı sergilediği tavır.        

Türkiye'nin İsrail den özür ( dilendi ) ve tazminat talep etmesi.

İsrail'in başını çektiği, uluslararası karanlık derin güçler Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Tayyip Erdoğan'ı iktidardan indirmenin peşine düştüler.

Müslümanların yaşadığı topraklar üzerin her gün işlenen cinayetlere ve ölümlere karşı Başbakan Erdoğan'ın uluslararası arenada küresel vesayet sistemini eleştirmesi,

 'Dünya beşten büyüktür' sloganıyla Birleşmiş Milletlerin çarpık ve sömürüye dayalı yapısının değişmesini talep etmesi.

Dış güçlerin ve yerli işbirlikçilerin istemediği çözüm süreci.

Çözüm Süreci, Türkiye'nin bağımsız bir projesidir ve uluslararası boyutları vardır...

Türkiye'nin bölgedeki sorunlarla kendi başına bağımsız hareket etmesi,      

Masum ve çaresiz insanlara yardım elini uzatması,          

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının  'Yeni Türkiye' demesi, geçmiş tarihi ile ilgilenmesi ve karanlıkta kalan ilişkileri deşifre etmeye kalkması.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 12 yıl sonra cihan devletiyiz demesi

Bundan ürken bölge ve küresel güçler Türkiye sistem dışına çıkmaya çalışıyor düşüncesiyle geçmişte yaptıkları gibi yerli işbirlikçileri kullanarak hükümeti iktidardan indirmek istediler.

 Erdoğan mutlaka cezalandırılmalıydı... 

Tayyip Erdoğan'a karşı ilk operasyonu, Hakan Fidan üzerinden yapılmak istendi.

İkinci operasyon, Gezi olayları ile yapıldı.

Üçüncü operasyon da, 17 Aralık sabahı yapıldı.

 Olayların farkına varan halk, Sivil Toplum Örgütleri ile beraber basın açıklamalarıyla Erdoğan'ın yanında olduklarını belli ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlara karşı Erdoğan boyun bükmedi, dik durdu. Yıllardır ülke üzerinde oynanan oyunlara ses çıkarmayan/çıkaramayan hükümetleri iç burukluğuyla izleyen Anadolu insanları Erdoğan'ın aldığı dik duruş tavrında halk Başbakan Erdoğan'ın yanında olduklarını belli ettiği, Erdoğan'ın girdiği bütün seçimlerde de arkasındaki halk desteğinin artması da bunu gösteriyordu.

Ülkeye karşı oynanan bu oyunlar karşında Anadolu insanı geçmişte yapılan darbeler de ki gibi sesiz kalmayarak, hükümetine ve ülkesine sahip çıkma bağlamında alanlara çıkarak iradesini sahiplendi. Alanlara çıkan insanlar yüz yıldır bu ülke üzerinde oyun oynayan emperyalist güçler ve onların yerli iş birlikçilerine bir daha aynı tuzağa düşmeyeceklerini haykırırcasına ‘Son Söz Milletindir' diyerek kirli oyunlar karşısında yetki bende diyor.

Komplo büyük. Üç önemli seçim öncesinde Türkiye üzerinde yıkıcı oyunlar oynanıyor. Bunda rol alanları tarih affetmeyecektir.

Bu oyunları ise, Allah'ın (c.c) izniyle, halkın Hükümet'e kararlı sahip çıkması bozacaktır.  

Günün sözü: Her sırtını sıvazlayanı dost bilme, belki bıçaklayacak yer arıyordur.( Hz.Ali )

Kalın sağlıcakla


2014-01-12