Mübarek Gece Mevlit Kandili
Rabbül evvel ayının 11.ve12. günleri arasında, Peygamber Efendimiz (sav)in  doğum günü nedeniyle Müslümanlar arasında bayram olarak kutlanan  Mübarek Mevlit Kandili, Bütün İslam Alemine kutlu olsun.

   Bu mübarek ay içinde, mümkün olduğunca çok salatü selam. Salat-ı münciye, salat-ı nariye, salat-ı fethiye, Ayetel kürsi,Yasin-i Şerif okumak faydalıdır. 1443 yıl önce yine bu yıl olduğu gibi pazarı, pazartesiye bağlayan gecede Peygamber Efendimiz(sav) dünyaya teşrif etti.

   İnsanlara Rahmet Peygamberi olarak gönderilen Hz Muhammed (sav) son elçi olarak gnderildi. Hiç dünya O'nun Nur'u hürmetine kuruldu. Allah O sevgiliyi bizlereHakk yolunu göstermesi için gönderdi. 

   Müslümanların yapması gerekenler, üzerine farz olan dini vecibeleri yerine getirmekle beraber, Resulallah'ın sünnetlerine uymak, Kur'an ahlakına uygun yaşamaktır.Geçici dünya işleriyle meşgul olarak, Ahireti unutmamaktır.

   Allah Resulu " Din nasihattir, samimiyettir"buyurdu." Kime, ya Resulallah?"  diye sorduk. O'da, "Allah'a, Kitabına, Peybamberlerine,Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara" diye cevap verdi.(Müslim inam 95)

   "Ümmetim için saptırıcı imamlardan korkarım.Ümmetim arasına kılıç bir kere girdi mi, artık kıyamet gününe kadar kaldırılmaz.Ümmetimden bir kısım müşrikler ittifak etmedikçe,Ümmetimden bir kısım kabileler putlara tapmadıkça kıyamet kopmaz.Ümetimden 30 tane yalancı çıkacak, hepside peygamber olduğunu iddia edecek.Halbuki ben Peygamberlerin Mührüyüm.(Sonuncusuyum) Ve benden sonra peygamberde yoktur. (Ashabul hadis)

"İnsanlar öyle günler görecek ki; Katil niçin öldürdüğünü, maktul neden öldürüldüğünü bilemeyecek"Neden diye sorulduğunda "Herçtir, ölende öldürende ateştedir"Müslim fiten 56

Rasulallah Efendimizin izinde yürüyen kullar olmayı, Rabbim bütün İslam alemine nasib etsin.Peygamber Efendimizin Şefaati üzerinize olsun. Hayır dua ve ibadetleriniz kabul olsun. 

Mübarek Mevlit Kandiliniz Kutlu Olsun.

2014-01-13