Seçim Oyunları
AK Parti ilimizde önemli bir siyasi geçmişi olan Hasan Kara'yı, Kilis belediye başkan adayı olarak ilan etti.
Buna rağmen bugünlerde, çok garip bir şekilde sabit telefonlardan Ankara ve İstanbul kökenli aramalarla, 'belediye başkanı olarak Osman Durna, M. Ali Eryılmaz, Hasan Kara' dan hangisini düşünüyorsunuz?', 17 aralıkta başlayan olaylarda, 'cemaati mi yoksa hükümeti mi haklı görüyorsunuz?' gibi sorular soruluyor.

Anlayabildiğimiz kadarıyla, bu üç kişiden M. Ali Eryılmaz'ın halkın içinde pek karşılığı yok. Osman Durna'nın adı baştan beri cemaatle birlikte anılıyor.
Aday adaylığı aşamasındaki Zaman gazetesinde çıkan boy boy ilanlar ve yine cemaatin televizyonlarında yapılan programlar da Durna'nın kimlerle sıkı ilişkilerinin olduğunu ortaya koyuyor.
Anlaşılan bu telefon aramalarında birileri, Osman Durna'nın adını ön plana çıkarıp seçimler arefesinde halkın düşüncelerini karıştırmaya çalışıyorlar.

Birkaç gün önce Zaman gazetesinin manşetten verdiği açıklamada, bugünkü Müslümanların durumunun '28 Şubattan da beter' olduğu anlatılmış. Bizleri çok üzen bu yanlış manşet haberi yayımlayanlar, 28 şubat ile işbirliği yapanlar olabilir ancak. Halkımız bu farklılıkları artık görebiliyor.

Bugünkü gelişmeleri göremeyip de 28 Şubatı özleyenler, Yahudilerin kucağında oturup masumlara beddua gönderiyorlar. Buradan cemaatin ve cemaat arkasındaki güçlerin, hükümet ile kavgasını büyüterek sürdürmek istediği ortaya çıkıyor.

Ortaya çıkan haber ve belgelere göre, AK Parti Hükümeti aleyhinde yayınladığı bildiriler ile bu aralar sık sık gündeme gelen, cumhurbaşkanına gönderdiği ancak başbakanı muhatap alan içi tezatlarla dolu mektubu yazan, 'Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı' nın onursal başkanlığını da yürüten Fethullah Gülen'in öncülüğünde kurulan, 'Kültürlerarası Diyalog Platformu', İstanbul açıklarında bir Sovyet denizaltısı tarafından batırılan Struma gemisinde ölen Yahudiler için bir anma töreni düzenleyecek.
24 Şubat 1942 de batırılan gemide yer alan 770 Yahudi yolcu için anma programı yapacak olan KADİP, sessiz sedasız davetiyelerini hazırladı. İstanbul'da yapılacak anma programının onur konukları arasında bebek katili İsrail'in diplomatları da yer alacak...

Yahudiler için anma töreni düzenleyen Cemaat'e bağlı platform, 2010 yılında abluka altındaki Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda şehit edilen 9 vatandaşımız için, bırakın anma programı yapmayı, İsrail devleti tarafından yapılan katliama karşı bir tek eleştiri bile yapmayarak bu konuda sessiz kalmayı tercih etmişlerdi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın da KADİP'ten farklı kalır bir yanı yok. İsrail'in insanlık dışı muamelesine kayıtsız kalan Fethullah Gülen, 'İsrail'in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır' diyerek, yaşananlardan İnsani Yardım Vakfı gönüllülerini sorumlu tutmuştu.

Filistin'deki mağdur insanlara yardım etmek için yola çıkan ve Yahudiler tarafından katledilen 9 vatandaşımız için kılını bile kıpırdatmayanların, Struma Faciası için özel etkinlik yapmaları Ortadoğu'da insanlık dışı uygulamalarla dünya kamuoyunun büyük tepkisini çeken İsrail devletinin imajının aklanması çalışması değil de nedir? Kilis küçük bir il olmasına rağmen, Suriye sınırında olması nedeniyle dünyanın ilgi odağı durumunda

IHH burada gönüllü yardım faaliyetleri içinde. En ufak bir söylenti dünyada büyük yankı buluyor. Son zamanlarda ortaya çıkan dinlemeler, fişlemeler, operasyonlar yabancılar tarafından da sıkı bir şekilde takip ediliyor. Yapılanlar, IHH yı, dolayısı ile hükümeti karalamaktan öteye zalimlerin ekmeğine yağ çalıyor. Allah (cc) akıl şuur ihsan etsin!.. Huzurlu bir gelecek için kalın sağlıkla...

2014-01-21