Köyümde Hala Sis Var...
Merhaba merhaba ..

 Ülkemizin onca meşgul işleri var ki aha bi otobos dolu insan  otobos  takla attı..

 Neden attı..

 Adaletin takla attıgı yerde otobos takla atmış cok mu..

 Dolar takla attırmış cok mu..

 Meclisimiz tekme tokak yetim cocuk döver gibi vere tekme tokat vur babam vurrrr.

 Tırlarımız her bir yerde ihbar edilip savcılarımız hakimlerimiz kanunlarımız  takla attıyor cok mu..

 Bak elin oglu dünya ekonomik frmo olan davos,veya onemute başka adı orda kuresel ekonomık konuları tartışıyo ve siz daha da gitmem ayakları ile top oyalarken dünyanın dışladıgı ülke gibi algılanan iran cumhurbaşkanı düzeyinde katılıp yıldızı parlayan ülke konumunda sn.Ruhani , gelin irana misafirperligi sıcaklıgı görün diye dünyaya cagrı yapıyo yaaa..

 Sen icerde verem takla at tut elin oglu  suriyede tüm taraflarla barış görüşmeleri yapıyor hemde o işkence gibi fotografların gölgesinde..

 Aha da rusya da kış olimpiyatları başladı bile sen vere icerde takla attır yok şu kadar emniyet mensubu nu şurdan al şuraya ver yer degiştir ve adliye de taka tuka  ve adaletttt adallettt diye silivride takla atan ve beş yıldır o zindanlarda yatan o masum insanların ailesine eşine dostuna kumpas var deyip adaletin bu mu dünya deyip verem takla at at bakam..

 Dünya gulaballeşirken sen koskaoca spor kulubunun başkanını hüküm ver bi acelesi varmış gibi hoppala adam da tanımıyommm dedi mi dedi nolcek galiii ha bundan böyle adalet sadece sade vatandaşlar tarfından mı kabul olacek  olsun galiii.

 Zaten ülkemizde kuraklık  bu yıl allah muhafaza zor bi yıl aralık ocak ayları yagış yok bakam nolcek gali tarim ile meşgul olan halkımız

ve ona baglı tüm kırsal kesim baya bi işimiz zor..

 İşte  garip hakir ülkemiz tüm bunlarla meşgulken  aha da bi yerel secimler kapıda nolucek ve tüm bunlara onca yolsuzluk onca ayakkabı kutular icinde  yeşil dolarlar,evlerde  cıkan adam boyu para kasaları ve bakan ogulları daha otuzuna yeni girmiş  iran asıllı bi zengin iş adamı ile yolları her bir hayır işinde olan hayır sever..

 Ve onca yolsuzluk yolsuzluk diye inleyen güzel ülkem garip ülem verem adalet araya dursun cok ilginc bi veri var anketler secim anketleri ve aha da onlar bunca bakan istifa etti kabine verizyondan gecti bacanak enişte olan filan deniyor hatta  başbakana kadar dayanıyo deniyo ama tüm bu hengamede anketler hala  iktidarda olan siyasi partiyi birinci parti olarak gösteriyor cok iyi bu.

 Demekki halkımız rüşvetmiş yolsuzlukmuş fenerbahce başkanı tutuklanacakmış hökömet ile cematt kavga ediyomuş her türlü ekonomik kıriz tavan yapmış dolar fırlamış tutanı yok muş carşı pazar almış başını eddaaaa gitmiş de babam de bana ne sana ne gardaş nolmuş nolmuş edası ile her bir vatandaşım bana dokunmuyo ya ne halleri varsa deyip yorganı üstüne cekiyo da ayakları ve şeyi dışda kalmış vuuuuvv deyo dalmış ya bilen yok olsun benim aziz saf vatandaşım en iyisini biliii..

 Mal da yalan mülk makam da yalan en gercek saglık ve saglıklı bi fikir özgür saglıklı düşünce huzurlu bi saglık olmadıktan sonra koca dünyaya hüküm etsen ne ye yarar önce saglık saglık ki hayat  her daim huzur mutluluk birlikte paylaşımı tatmin olmayı saglar..

 Yalan dünyanın yorgun insanları bi nefeslik su gibi  aha  varız aha da yokuz demi bak dün kayseri pınar başı 21 kişi eddaa ya gitti bön de bayburt da bi yolcu otobosu daha iş makinesine hoop tos ve bi dottor iki cocuk hakkın rahmetine getti belki biz sadece habarlarden  bu kadarını duyuyoz ama ateş düştügü yeri cayır cayır yakıyo tüm kazazedelere baş saglıgı diliyoz allah sabır vesin..

 Güzel şehrim uşak,tan soguk köyum hala sisli ve soguk olan yagışsızlık da va ve buna şükür az lodos va zaman ile dagılması dileg,i ile bol hayırlı iremetler ile  köyüm kırkadan en derin selam saygılar galii salıcakla kalın..

 

Üstadım..


2014-01-25