Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 15 Nisan 2016
Türkiye'nin Fikir Platformu
21. yüzyılda dünyada kişi hak ve hürriyetleri açısından en önemli değerlerden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğü, ülkemizde de özellikle son yıllarda büyük dönüşüm sancıları kapsamında daha da önem kazandı.

Türkiye kamuoyu, ülke ve dünya gündemini sınırlı sayıdaki aydın, düşünür, akademisyen, gazeteci ve siyasetçinin yazıları ve tartışmalarıyla takip ediyor.

Oysa biz biliyoruz ki, ülke ve dünya gündemini yakından takip eden, bu konuda araştırmalar yapan, oldukça donanımlı, özgün fikirleri olan çok sayıda aydın, yazar, gazeteci, akademisyen ve siyasetçimiz var.

Ancak ulusal medyada seslerini duyurma fırsatları olmadığı için kamuoyu bu değerli ve özgün fikirlerden yeterince istifade edememekte.

Benim de bir fikrim var sloganıyla hayata geçirdiğimiz bendeyazarım.com projesi halkımızın, bu büyük değerlerinden daha fazla istifade etmesini sağlamaya katkı sunmayı amaçlıyor.

Büyük bir fikir platformu yaratan proje, Türkiye'nin her yerinde yaşayan, dünya ve ülke gündemine dair söylecekleri olan, yazılarıyla bu düşüncelerini kamuoyuna ulaştırmak isteyen herkes için sınırsız bir mecra yaratıyor.

Kişi hak ve hürriyetlerini açıkça ihlal etmeden, en geniş anlamda en özgürlükçü hukuk ilkelerine bağlı kalmak koşuluyla her görüşten herkesin fikir ve düşüncelerini açıkça yazabileceği bir platform.

Bu platform, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesine önemli bir katkı sunmayı amaçlayan projenin ilk aşaması.

Projenin ikinci aşamasında, Türkiye'nin önde gelen yazarlarından oluşan bir jürinin seçtiği, bu platformdaki yazılardan oluşan aylık bir dergi olacak.

Ülkeyi yöneten tüm siyasi ve bürokratik isimlerin masalarında bulundurulması amaçlanan bu dergi Türkiye'nin fikir dünyasını yansıtacak.

Türkiye'nin her köşesindeki aydınlarının, yazarlarının, gazetecilerinin, akademisyenlerinin ve siyasetçilerinin, çağımızın en önemli değerlerinden biri olan düşünce ve fikir özgürlüğüne katkı sunacağına inanıyoruz.