Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Avrupa Şampiyonası’nın ardından
Geçtiğimiz hafta sonu Frankfurt'ta Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finalinde Erkek Milli Takımımızın sadece 1 basket farklaİngiltere'ye yenilerek Avrupa ikincisi olduğunu ilgilenen okurlarımız duymuşlardır. Şampiyonanın açılışını Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck yaptı. Hessen Eyaleti Başbakanı, İçişleri Bakanı, Anakent Belediye Başkanı ve diğer protokolün arasında maalesef davetli listesinde adı olmasına rağmen, Frankfurt Başkonsolosumuz görülmedi. Turnuvanın bitmesine 2 gün kala, herhalde aklına Milli Takımımızı ziyaret etmek geldi ki, bu görevini yerine getirdi. Geçen süre içinde Frankfurt Başkonsolosluğundan hiç bir yetkili Milli Takımımızı ziyaret edip veya arayıp, bir sıkıntıları, bir ihtiyaçları olup olmadığını sormadı. Ama, biz her kurumumuzda olduğu gibi, Dışişleri Bakanlığında da böyle duyarsızlıklara zaman zaman yıllardır rastlıyoruz. Aynı Frankfurt Başkonsolosluk yetkilileri Milli Takımımızın Final Maçında da ortalıkta gözükmediler. Herhalde daha önemli işleri vardı.

Tarih yazdılar
Milli Takımımız, engelliler sporunu bilenler için bir tarih yazdı. Grup maçlarında peş peşe yendikleri Fransa, İspanya, İsveç, İsrail, Polonya ve daha sonra çeyrek finalde mağlup ettikleri Almanya, tekerlekli sandalye basketboluna ülkemizden en az 30-40 sene evvel başlamış ulusların milli takımlarıydı. Yarı finalde tekrar karşılaştıkları İsveç'i ise kolaylıkla geçtiler. Bu 'CESUR YÜREKLERİ'' alınlarından öpmek lazım.
Sporcu kolay yetişmiyor. Burada, Milli Takımımızın bu duruma gelmesine katkısı bulunan tüm Federasyon başkanlarımıza, Milli Takım antrenörlerimize ve bakanlığı döneminde engelli sporlarının önünü açan, ilgisini hiç eksik etmeyen Sayın Mehmet Ali Şahin ve ekibine bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.


   
2013-07-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?