Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
Gol atabilme problemi!
PTT 1. Lig'de ‘kapalı gişe' oynayan Balıkesir, ‘her nedense' tribününün yarısını dolduruyor! Peki, şu oyunu yönettiği iddiasında olan kaç kişi bu durumu kendisine keder ediyor, tahmininiz var mı? Yine de sezon başından bu yana izlediğim en neşeli ve tempolu tribünlerden birinin Balıkesir'de olduğunu buraya not edeyim.

Beşiktaş gerek rotasyon gerekse sakatlıklara karşı oyuncu dinlendirme kaygısıyla uzun süredir oynamadığı bir ‘hücum düzeni'yle sahadaydı. Veli Kavlak gibi bir kesiciyi kenara alıp Sosa/Oğuzhan ikilisiyle hücum çeşitliliğini artırmayı amaçlayan Slaven Biliç'in ilk yarı boyunca bu emeline ulaştığını söylemek güç. Evet, top daha çok Beşiktaş'ta kaldı ama 15. dakikanın ardından ‘içine kapanan' Balıkesir ceza sahası çevresinde gedik vermeyince karşılıklı bir iki duran top tehlikesi dışında dişe dokunur bir şeyler izleyemedik.

Ancak ikinci devre Sosa'nın sakatlığının getirdiği zorunluluk, düğüme dönen oyun müdahale kaygısıyla birleşince Biliç hamlelere başladı ve doğrusu bunun semeresini de gördü. Oğuzhan'ın özel işçiliğiyle gelen ortanın ardından ‘Demba Ba koruması'nda gelen Pektemek golü renksiz oyuna renk getirdi. Ardından Ersan Gülüm'ün ceza sahası önünde Sercan'a yaptığı ‘kırmızı kart tartışmalı' müdahale de düşük tansiyonlu oyuna bir an tansiyon...

Akabinde İsmail Ertekin, marifetli ama devamsız Alanzinho'yu sahaya indirip ilk yarının büyük bölümünde bağını kestiği topu yeniden hatırlayıp Balıkesir kıpırdanınca Biliç de apar topar en sağlam planına geri döndü; Demba Ba kenara, Veli ise müdafaanın önünde Atiba'nın yanına.

Ve böylece... Gol atabilme problemini çözemeyen Beşiktaş puan farkıyla lider olurken, Lig TV spikeri arkadaşların samimi ancak fazlasıyla ‘heyecan hormanlanmış' abartılı anlatımlarına rağmen ülke vasatını bir dirhem aşamayan bir maç daha hayatımızdan geçip gitti.

   
2014-10-06
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?