Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Ağustos 2016
Acaba derbide oynayacaklar mı?
Arkadaşlar, beyler, bayanlar merdivenden kayanlar... Önce bir defa şunu kabul edelim: Türkiye'de oynanan maçlarda adalet sistemi yok. Düdükler ve bayraklar genelde büyük takımlardan yana. Eğer tersi olursa önce sahada tehditler, 'Hadi beni de atsana', sonra koridorda tehditler ve hakaretler. Sonra ikinci yarı başlayınca o hakem gidiyor başka hakem geliyor. Peki sonra Avrupa maçı oynayınca öyle mi oluyor? Hayır... İşte dün akşamki gibi...
Dün yenildik. Bahanemiz var mı? Bence yok. Adamlar defans yapıyorlar, bizim takımdan kalabalık. Hücum ediyorlar, yine bizim takımdan kalabalık.Bakınız, futbolda defans yapmak kolaydır. Gol atmak zordur, çünkü beceri ister. Ben beceriden vazgeçtim, hiç olmazsa defans yapalım maç 0-0 bitsin. Onu bile yapamıyoruz. Önümüzdeki hafta Galatasaray ile Fenerbahçe maç yapacaklar. Biz dünya derbisi diyoruz, dünyada bizden başka seyreden kimse yok.
Merak ediyorum, o maçta Fenerbahçe kalesinde Volkan, Galatasaray'ın forvetinde de Burak oynayacaklar mı? Yani bizim milli değerlerimiz ne kadar merak ediyorum. Milli maçtan önce bir Gökhan Töre olayı çıktı. Bu olayı zaten bilmeyen yoktu. Aslında buradaki olayın özelliği şu: Bir erkeğin eğer işe karısı, anası, babası karışıyorsa o erkek zaten yanmıştır. Bir erkeğin anası, karısı ve babası o erkeğe akıl verebilir, tartışabilir. Bu kendi arasındadır. Ama bu kamuoyuna bu şekilde yansırsa o erkek kendi işini yapamaz. Hakan'ın babası olay olduğu zaman basına bunları verse kabulüm. Ama 3 gün önce konuşuyorsa basın mı onu kullanıyor, o mu basını kullanıyor. Veya bu işleri öne sürerek Milli Takım'ı nasıl olumsuz etkiliyor ona sormak lazım. Bu adam kendi aile sorunlarını da böyle çözüyorsa o zaman tamam. Gökhan Töre haklı mı haksız mı, hatalı mı? Silahın haklısı olamaz. Ancak sebebi olur. Bu sebebin de değişik açıları olur. Bunu da sonra işleyelim.
Ama şunu unutmayalım: Sakat olan futbolcularımız vardı. Sakatlığı bahane edip kaçan futbolcularımız vardı. Vardı oğlu vardı... Ama 80 milyonluk Türkiye'nin Milli Takımı'nın 10 milyon nüfuslu Çeklere yenilmemesi lazım. Bu maçı kaybetmek hiç yakışmadı.

   
2014-10-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?