Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Eskişehir Engellilerin önerileri
10 Haziran 2013 tarihinde Gençlik Merkezi'nde yapılan toplantıda Eskişehir Engelliler Spor Kulübü olarak sorunlar ve öneriler masaya yatırılıp aşağıdaki noktaların ilgililerle paylaşmasına karar verilmiş. Adı geçen kulübümüze teşekkürlerimizi sunarak, ilgimizi çeken önerileri aşağıda sizlere sunuyoruz:
1- Motivasyon ve moral spor engelli bireyler için çok önemlidir. Ama spora teşvik edilmediği gibi, önünde pek çok engeller var.
2- Kurumlar, engelliler spor kulüplerinin sorunlarıyla gerçek anlamda yeterince ilgilenmiyor.
3- Spor kulüpleri hep isteyici konumda. Nedeni, spor kulüplerinin ekonomik girdisi yok. Deplasmanda aldığı az bir harcırahla ayakta durmaya çalışıyorlar.
Önerimiz, harcırahlar kaldırılmalı. Deplasman, ulaşım ve her türlü giderleri Belediyeler, Özel İdare ya da her hangi bir devlet kurumu tarafından karşılanmalı. Bu konuda yasal düzenleme yapılmalı.
4- Eskişehir'de yerel medya engelli spora gereken değeri veriyor. Sayın Yavuz Kocaömer dışında, ulusal medya engellilerle ilgili gerekli çalışma yapmıyor.
Medya desteği arttıkça, engelliler sporuna ilgi artacaktır.
5- Devlet kurumlarının bünyesinde oluşturulan Belediye Spor, Gençlik Spor gibi kulüplere devlet kurumlarınca yeterince maddi kaynak yaratılıyor.
Engelli spor kulüpleri, amatör kulüplere aynı oranda olanaklar sağlanmıyor. Bu konu araştırılmalı, doğru olan yapılmalı.
6- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün genelgesine göre tüm engelli spor kulüplerinin sporcuları, ulusal ve uluslararası müsabakalara ücretsiz girer. Uygulanıyor ama nasıl?
Müsabakalara iyi bir şekilde izleme olasılığı olmayan kale arkaları...
7- Engelli spor için yapılacak her türlü yeni düzenlemelerde en başta sporcu ve yöneticilerin görüşleri, düşünceleri alınmalı.
Cevdet Mansız
Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Başkanı.

   
2013-07-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?