Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Ucuz kurtuldu
Fenerbahçe sistem ve kültür değişikliği yaşıyor. Yıllardır Aykut Kocaman'ın felsefesi, takıma bol pas yaptıran, topun fazlaca F.Bahçe'de kalmasını isteyen bir felsefeydi. Oysa ki Ersun Yanal'lı F.Bahçe, topun daha çok rakipte kalmasını isteyen, kapılan toplarla da derhal ve dikine rakip kaleyi düşünen bir felsefe. Böyle bir değişiklik hiçbir takım için kolay değil. Bunu da dün gece ilk 75 dakika çok net gördük.
F.Bahçe çok şanslıydı. Rakibin yakaladığı pozisyonların sayısına baktığımızda F.Bahçe için tablo çok olumsuz görünüyor. Bunlardan birkaçı gol olsaydı belki de Şampiyonlar Ligi umudu dün gece Salzburg'da bitmişti. Volkan müthiş toplar çıkarttı. Onun hata yaptığı dönemlerde de Kuyt çizgiden çıkarttı. Defansif olarak kötü oynadılar. Salzburg'lu Mane ki onun ne kariyerini ne ismini ne de fiyatını biliyoruz ama tek başına F.Bahçe'yi dağıttı.
İlk yarı rakibi tutmaya çalışan F.Bahçe, ikinci yarı özellikle ilk 20 dakika çok ezildi. Topu tutamadılar, neredeyse dönen tüm toplar Salzburg için pozisyon oldu. Ne Alves ne de Yobo çabuk oyuncu değiller. Arkalarına top atıldığında ne kademe var ne başka bir şey. Zaten Salzburg'un golü de böylesine bir toptan geldi. Rakip defans hattının arkasına atıverdi, çabuk Salzburg'lu oyuncu da golü yapıverdi.

PENALTI AYIPLARI ÖRTTÜ

Aslında F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne tutunduran dakika 90+3... Salzburg mütevazi, disiplinli ve çok koşan bir takım. Ama uluslararası deneyimleri çok az. Son saniyede ortalanan topa Ulmer eliyle dokununca haklı olarak penaltı geldi. İşte bu penaltı belki de dün gecenin birçok ayıbını örttü. Sadece ayıbı örtmekle kalmadı, Şampiyonlar Ligi'nde büyük bir ihtimalle de turu getirdi.
Dün gece pozisyonlarda F.Bahçe şanslıydı ama en önemli şansları maçın Portekizli hakemiydi. Fevkalade bir maç yönetti. Takdir haklarını objektif kullandı ve son dakikada da haklı bir penaltıyla da performansını en üst seviyeye yükseltiverdi.

   
2013-08-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?