Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Yeni Fenerbahçe!
Avusturya'da değildim.. Futbolu ve Fenerbahçe'yi seven üç dostumla birlikte izledim DSmart'tan maçı..

Keyifli bir anlatımı vardı Ertunç'un.. Onu da tebrik ederim.. Fazla maçın içine girmeyen, anlatımı teknik yorumlara boğmayan Reha da iyiydi.. Ama en güzeli son dakikada gelen goldü.. Böyle bir maçta böyle bir skor keyifli oldu gerçekten..
70'li yıllardaki Türk filmleri gibi başladı maç.. Herşey kötü gitti uzun süre.. Volkan ve Alves dışında biraz Topal mücadele etti biraz da Webo boğuştu.. Alper dikine kaleye gitmeye çalışan, faul kazandıran ve her yere koşan tek isimdi.. Emre, Meireles, Yobo, Kadlec, Kuyt dökülürken onu çıkmasını yadırgadım.. Oysa Alper-Cristian'lı bir orta saha kanatlardan Sow ve Kuyt'la desteklense, Kuyt'ın yerine son bölümde Stoch alınsa çok daha iyi olurdu.. Yapmadı yeni hocamız.. Şanslıydı.. Maç boyu aleyhimize düdük çalmayan Portekizli hakem net penaltıyı da tereddüt etmeden verdi.. Ama o ana kadar Salzburg'un iki penaltı itiraz vardı..

VOLKAN KENDİNİ BULDU

Volkan'ı tebrik ederim.. Çok iyi bir yaz geçirmiş.. Çabuklaşmış.. Morali yerine gelmiş.. Havalarda değil aklı.. Yine hata yapabilir.. Ama ürkek halinden sıyrılmış..
PSV maçı sonrası Yobo ve Meriles'in bu takımda olmaması gerektiğini dile getirmiştim.. Kadlec şimdilik stoperde denense, sola Hasan Ali kaydırılsa takım çok daha dinamik ve üretken olur.. Evet, Cristian girdikten sonra çok iyiydi.. Sow da oyuna hareket getirdi.. Ama bu iki oyuncunun form durumunu, diğer oyuncuların ne kadar dipte olduğunu Yanal PSV maçında görmedi mi? İlk yarı rakip net fırsatlar yakalarken oyunu ileri taşıyan tek oyuncu Alper'i kenara almanın tek anlamı var?. 'Diğer oyuncuların çıkaracağı sesi duymaktansa kendi bildiğim genci çıkarırım daha iyi' düşüncesi..
Tüm bunlara karşın 'Yeni Fenerbahçe'den', 'Yanal'ın Takımı'ndan' umutluyum.. Fenerbahçe bu turu geçer.. Şampiyonlar Ligi'ne kalması, camia için önem taşıyan Süper Kupa'yı kazanması ve lige iyi başlaması için ise iskeletin doğru kurulması gerek.. Bu takım sıradan bir takım değil.. Bu takım; dünyanın en büyük 5 spor kulübünden birinin takımı.. Herkes planlarını ona göre yapmalı..


   
2013-08-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?