Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Skor iyi oyun kötü
F.Bahçe ilk resmi maçında organize ve dinamik bir görüntü ortaya koyamadı. İlk 45 dakikada hücumda hemen hemen hiç etkili olamayan temsilcimiz yüksek tempo ile oynamaya çalışan rakibi karşısında stoperlerinin ve Volkan'ın tecrübesi ile ayakta kaldı. Ofansif bölgedeki etkisizliğin nedeni sahaya çıkan 11'de ideal kanat oyuncularının yer almaması idi.

Ersun Yanal görünen o ki takımının orta alandan hücuma daha hızlı ve direkt çıkmasını istiyor ancak koşuyla rakip savunmanın arkasına geçecek tipte bir oyuncu olmadığı için F.Bahçe bu anlayışı sahaya yansıtamıyor.

İkinci yarıda Salzburg gole kadar olan bölümde baskısını daha da yoğunlaştırdı. Top hemen hemen hiç F.Bahçe'de kalmazken bunda Alper'in silik, Emre'nin etkisiz futbolunun rolü büyüktü.

1-0'dan sonra yapılan Emre-Baroni değişikliği ile biraz daha fazla hücumu düşünen F.Bahçe, pozisyon üretmekte ve rakip ceza sahası çevresinde çoğalmakta güçlük çekti.

DEĞİŞİKLİK ATEŞLEDİ

Bireysel olarak başta Volkan olmak üzere Alves ve Meireles görevlerini yapan oyunculardı. Kadlec olumlu bir görüntü ortaya koyamazken, Mehmet Topuz pozisyonunu yadırgadı.

Yakalanan tek net fırsatta Sow'un şutunun direkten dönmesi ise büyük talihsizlik idi. Salzburg, Kampl ve Mane hariç kalitesi kısıtlı fakat enerjik ve dinamik bir ekip. Kadıköy'ün büyülü atmosferinde F.Bahçe tura yakın olan taraf. Son 15 dakikadaki oyun Salzburg savunmasının panik ve hataya meyilli olduğunu gösterdi.

70 dakika yokları oynayan F.Bahçe, Sow ve Baroni'nin girmesi ile hareketlenirken, tur kapısını aralayan golü 90+3'te gelen penaltıyla buldu.

   
2013-08-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?