Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Sneijder böyle istedi
Oyunu en çok isteyen oyuncu Sneijder'di. Tabii Onur dışında. Ona ayrıca bir kitap yazmak lazım... Trabzonspor'un kalesinde devleşen Onur, Sneijder'e geçit vermedi. Her ikisi de gecenin adamıydı.

İlk yarıda Trabzonspor'un daralttığı alanı kenarlardan açamayınca Sneijder'in vizyonu devreye girdi. Kalabalık Trabzonspor orta sahası içinde çok iyi çıktı. Kayboldu ve gereken zamanlarda oyuna fişek gibi girdi. Girilen hemen her poziyonda o vardı. Riera ve Sabri'nin ilk yarıda oynadıkları oyunla Trabzonspor'un 6'lı savunmasını gevşetmek olanaksızdı. Sneijder bunu göbekten çözmeye çalıştı.

İki olağanüstü şut çıkardı. Onur'un ancak kahramanlaşarak kurtarabileceği. Öyle de oldu.

İlk goldeki girişi Drogba'yı görüşü, sonra yaptığı koşu ise derslik.

Ona bu seviyede cevap verebilen yegane adam Olcan'dı. Onun şanssızlığı Zokora, Colman ve Aykut gibi hücumu hiç düşünmeyen adamlarla oynamak zorunda olması. Trabzonspor'un bu kadar el freniyle bu durumla mücadele edebilmesi çok zordu.

Yapamadılar zaten. Kalite kazandı.

Onur 1 numara

Sneijder'in 39'da yaptığı olağanüstü vuruşu çıkarmak zirve kalecilerin işi. Sonra Drogba'nın ikinci yarıda vurduğu çapraz şut da öyle. Onur, Volkan Demirel'in çok iyi oynadığı bir haftada bile fark yarattı. O sadece büyük kalecilerde bulunan mükemmel bir kombinasyona sahip. Fizik, teknik, soğukkanlılık. Her şey var. Hata yapmıyor mu? Ancak Buffon ya da Casillas kadar.
O artık 1 numara... Yediği golü bile aslında kurtaran bir adamdan bahsediyoruz.

Selçuk'u yuhalamak

Galatasaray'ın bu yıl çektiği zorlukların önemli bir kısmı Hamit'in yokluğundan. O en çok ıslıklanan, yuhalananlardandı biliyorsunuz. şimdi sıra Selçuk'a geldi. Selçuk iyi değil. Yani en iyi durumunda değil. Ama bu haliyele bile ülkenin en iyilerinden. Peki neden eskisi gibi değil? Dün soldaydı. Geçen maç sağda, sonra savunma önünde... Bu kadarla kalmıyor. Aynı maç içerisinde üç pozisyon değiştiriyor. Bir oyuncu ya jokerdir ya değil. Selçuk bir joker değil. Ama öyleymiş gibi davranılıyor. O da elinden geleni yapıyor. Kaleye bu kadar uzakken bir asist de fena değil.

   
2013-12-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?