Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Mancini temeli attı
Mancini takım üstünde etkinliğini göstermeye başladı. Melo, Burak ve Muslera da iyi oynayınca rahat kazanıyorlar. 3... M, 1... B, 1... H
Mancini takım üstünde etkinliğini göstermeye başladı. Melo, Burak ve Muslera da iyi oynayınca rahat kazanıyorlar. 3... M, 1... B, 1... H
3 M'nin bir tanesi; Mancini. Yavaş yavaş takım üstünde etkinliğini göstermeye başladı. Herkesi oynatmaya çalışıyor. Anladığım kadarıyla da Galatasaray'ın temelini atmaya başladı. Günlük yaşamıyor. Doğru yolda.
İkinci M: Melo; Uzun zamandır hatasız oynuyor. Müthiş mücadele ediyor. Takımının kaynayan kazanının altına odun atıyor. Ateşi söndürmüyor. Yüksekte tutuyor.
Üçüncü M: Muslera; Her takımın aradığı ideal bir kaleci. Yenecek golleri yiyor, yenmeyecekleri yemiyor. Otomatik sigorta gibi. Takım devreden çıkınca bağlantıları kurup takımının maça devamını sağlıyor.
Bir B: Burak; İyi mücadele ediyor. Geriye de geliyor. Yüzde yüz bulmadığı pozisyonlarda arkadaşlarına gol pasları vermeye çalışıyor. Umut'a attırdığı üçüncü golde olduğu gibi. Ama kendisi yüzde 60-70 pozisyondaysa arkadaşı da yüzde 80-90 pozisyondaysa ona vermiyor, kendi bencillik yapmaya kalkıyor.

İLK UÇAKLA GERİ YOLLARLAR!
Bir H: Hakem;
Maç normal gitti... Galatasaray da kazandı... Belki de kimse üzerinde durmayacak. Ama şampiyonluk maçı olsa ve dakika 17'deki pozisyon yaşansa ki bu pozisyonda Eskişehir kalecisinin Burak'a yaptığı hareket faul. Bariz gol şansı... Ceza alanı içi... Penaltı ve kırmızı kart. Penaltıyı vermiyorsun. Tamam. Peki o zaman aldatmaya yönelik hareketten dolayı Burak'a neden sarı kart çıkarmıyorsun? Yani ne onu yapıyorsun, ne ötekini... Sevgili Cüneyt, Dünya Kupası finallerinde böyle bir pozisyonu es geçersen, ertesi sabah ilk uçakla seni memleketine yollarlar. Tahmin ediyorum üç beş hafta sonra Galatasaray'da şöyle bir yapı olacak. Belki bir tatlı rekabet olacağa benziyor ama daha da net herkes haddini bilecek: 'Ben bu takımda banko oynarım' 'Ben bu takımda yedek beklerim, sıram gelince oynarım' 'Ben bu takımda kadroya giremem.' Çünkü Galatasaray kadrosunda alternatif fazlalaştı. Yapılan 9 transferden sonra takımın yaş ortalaması 4.5 yaş azaldı.Bunların hepsi sarı-kırmızılıların lehine hareketler. Bekleyeceğiz, göreceğiz.

   
2014-02-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?