Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Muslera varsa şampiyonluğa yakınsın
VE Claudio Taffarel, ne Mondragon. En büyük Fernando Muslera!
ELBETTE G.Saray'ın şampiyonluklarında, özellikle UEFA Şampiyonluğu'nda Tafo'nun payı inkar edilemez ama Muslera bu saydığım isimlerden çok daha iyi ve istikrarlı.
BU konuda iddialıyım; G.Saray son iki sezonda Süper Lig şampiyonu olduysa bunda aslan payı kesinlikle 27 yaşındaki bu Uruguaylı'ya ait. Elbette Tolga Zengin, Onur Kıvrak, hatta Volkan Demirel de iyi kaleciler ama Muslera inanın çok farklı. Muslera'nın bu yıl 3. sezonu ve kurtardığı maç sayısını artık hesaplayamıyorum. Geçen sezon Muslera, Ordu karşısında degaj yaparken topu takım arkadaşı Selçuk'a çarptırmış ve o top G.Saray ağlarına gitmişti. İşte o komik gol bile Muslera'nın moralini bozmamış ve Cimbom 0-2'den maçı 4-2 kazanırken Uruguaylı 2 müthiş top çıkarmıştı.

1 ADIM ÖNDE!

MUSLERA diğer gecelerde olduğu gibi dün de çok dikkatli ve disiplinliydi. Bir defa asla cıvıtmıyor ve maçtan hiç kopmuyor. 14. dakikada Hürriyet, 15'te Kamara'nın şutlarında iyi yer tuttu. 53'te Jorquera'nın yakından şutunu sol ayağıyla mükemmel kurtardı. 72'de Erman'ın sol çizgiden getirip Necati'ye kestiği toptaki çabukluğu harikaydı.

SONUÇ olarak Muslera'lı G.Saray rakiplerinden hep bir adım önde. Bu yıl da şampiyon olurlarsa aslan payı yine Uruguaylı file bekçisinin olacak.

Panik başlar

SONUÇ olarak G.Saray maçın başındaki baskısıyla, hırsıyla rakiplerinin gardını düşürüyor sonra da farka koşuyor. Şimdi düşünme ve strese girme sırası F.Bahçe'de. Sarı-lacivertliler bugün kaybederse, -ki kaybetme ihtimalleri çok yüksek- işte o zaman onlarda panik başlar ve G.Saray şampiyonluğa tam anlamıyla ortak olur.

Selçuk düzeliyor

GELELİM yeni transferlere. İzet Hajrovic, Burak'a nefis pas attı, Burak da affetmedi. Ama bu asist dışında biraz fazla egoistti. Elbette sol ayağı iyi ama bu özelliği G.Saray'da oynamasına yetmeyebilir.

TELLES iyi niyetli ama ürkek. Elbette kolay değil 21 yaşında ülkesinden, ailesinden uzaklaşmak. Üzerinde büyük baskı var. Biraz zaman lazım genç Telles'e.
Dün Muslera'nın dışında Melo, Burak, Ceyhun, Sabri ve Selçuk'u beğendim. Özellikle Selçuk öldürücü paslar attı, çok koştu. Ciddi düzelme var Selçuk'ta.

BUGÜNE kadar Sabri Sarıoğlu'nu birçok maçta eleştirdim ama hakkını verelim, müthiş özverili. Sola koyuyorsun başarılı, sağa çekiyorsun gayretli. Hiç sırıtmıyor ve formayı bileğinin hakkıyla aldığını her maçta dosta düşmana kanıtlıyor. Bravo Sabri, hep böyle devam.

   
2014-02-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?