Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Nejat ERDİM
Nejat ERDİM kimdir?
1970 Batman / Beşiri doğumluyum, Mersin'de yaşamaktayım. Halen bir ulusal internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktayım,çeşitli dönemlerde yerel ve ulusal birçok yayın organında ülkeye ve dünyaya dair yazılarım yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kana Doymadınız mı?
Hâlâ kana doymadınız mı, hala anaların gözyaşlarına dur diyecek küçük bir kırıntı vicdanınızda kendini dışa vurmayacak mı?
Bu kaçıncı öldürüşünüz bizi, bu kaçıncı alçaklığınız?

Ey kahpe cellâtlar, daha kaç Cihanımızı, kaç Ceylanımızı, kaç Medenimizi, kaç Berkinimizi alçakça aramızdan kopartıp alacaksınız?

Bu coğrafya kaç defa bağrından hançerlenecek, kaç defa nefret ve isyan tohumlarını bu toprağa serpiştirip toplumu içine alacak zehirli sarmaşıkların boy vermesine sebep olacaksınız.

Bu gök kubbede anaların feryadı bir türlü eksik olmadı, sanki bir lanetli sarmal durmaksızın bizi girdabına alıp kaybediyor derinliklerinde.
Daha çok yakın zamanlar da Ceylanımızı vurmuştular, paramparça olmuş küçücük bedenini annesi peştemalinde toplamıştı, tıpkı küçük Uğur'un alçakça kurşunlara hedef olup delik deşik olmuş minik bedeni gibi, tıpkı roboskide ellerin, ellere, ayakların, ayaklar karıştığı otuz dört Kürdün bizi insanlığımızdan utandıran paramparça olmuş bedenleri gibi, tıpkı karakaşlı Berkinimizin tükenişi gibi.

Bir ışığımızı daha söndürdünüz, bir canımızı daha aldınız bizden.
Öldürdünüz, durmadan öldürdünüz, kardeşliğimizi delik deşik edip birbirimize kırdırdınız bizi.
Oysa bu coğrafya ya ne çok yakışır dı barış ve kardeşlik, ne güzel di gülüstana dönmüş bu topraklarda çocuklarımızın neşeli çığlıkları.

O güzel coğrafya artık Katillerin efelendiği, otoritenin bu katillerin sırtını sıvazladığı ve tüm bunlar yetmiyormuş gibi daha düne kadar binlerce Kürt yurttaşın kanını akıtan çetecileri Veli Küçükleri acılarımızla alay edercesine fütursuzca aramıza salındığı yaşanılamaz bir cehenneme çevrildi sizlerin mahareti(!) ile

Kana doymadınız, tıpkı Zalim Kral Dehak gibi durmadan gencecik bedenlerin kanını akıttınız, içtiniz.
Ama unuttuğunuz bir şey var her Dehak'ın bir Kawa'sı mutlaka olacaktır, tarih hiçbir zulmü payidar kılmamıştır.

   
2014-03-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları