Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Deniz Batu EBİNÇ
Deniz Batu EBİNÇ kimdir?
Deniz Batu EBİNÇ e-mail: [email protected] 1 Nisan 1981 Van doğumlu ve Çerkez asıllıyım. Kafkasya’dan gelen, Atalarım 1732 yılında İkinci Mahmud’un, fermanı ile Van ili Amik Kalesine tımarlı sipahi olarak gönderilmiştir. Burada uzun süre uç beyliği yaptıktan sonra Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte görevlerinden azledilmişlerdir. Çeşitli gazete ve dergilerde; Kadın, vicdan, önyargı, sosyal adalet, aşk, sosyal yaşam, genel kültür ve kültürel değerlerimiz ile ilgili köşe yazıları yazmaktayım. İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra üç buçuk yıl kadar memurluk yaptım ve 2009 yılında bıraktım. 2009 yılı Kasım ayı sonlarında; Gaziantep’te, kısa dönem olarak yaptığım askerliğimi tamamladım. Memurluktan ayrıldıktan sonra kendimi tamamen yazılarıma adadım. Hâlihazırda 16 öykü ve 500'ün üzerinde şiirim bulunmaktadır ve henüz hiçbir yerde iki şiirim dışında yayınlananı olmamıştır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yargısal
Avrupa'da yüzyıllar evvel; bile önce! Mesela M.Ö. 330 Sokrates'in idamı ile başlayıp 1815'lere Napolyon'un tahtan indirilişine gelesiye: yüzlerce örnek sayılabiliriz...  

Kont, Prens, Dük, Marki, Vikont, Lort ayrımı yapılmaksızın! Katil ise eğer; 'cezası en ağır en; bibaht kast sistemlerinde bile bir köylüyle aynı kefeye koyuldu,' sıradan halkla aynı cezalar verildi. Orada memur, senatör veya imam ayrımı yapılmadı, orada binyıllardır adaletin gereği neyse o yapıldı!

O kadar çaresiz miyiz? Ve o kadar bilgisiz, o kadar yeteneksiz ve de o kadar teknolojiden, balistikten uzak mıyız? yani!.. Bu kadar bilgiye kıt mı kalmışız ki binler sokağa döküldüğü halde bir katili bulamıyoruz?

Tamam, zaten o günahsız çocuğu vuran eller, bunu yapmaya her daim amade ve aşina ellerdir ki! Vicdan merhamet olsa!.. 2 ysüz 68 gün nasıl başını yastığa koyabildin! Ve hala yüz 1000ler sokaktayken sen hala nasıl uyuyabiliyorsun be yüzsüz!

Burada devlete düşen, katili bulamadığı için binlerce vatandaşını eylemlere sürükleyerek hayatlarını tehlikeye atmak değil; o bir tane katili adalete teslim etmektir.

Sinek bir şey değil mide bulandırır! Eğer bu durum böyle devam ederse, insanların adalete, devlete, devlet düzenine itimadı kalmaz! Bu durum devletimizin sarsılmaz temellerini sarsan, cumhuriyet yönetimine güveni ortadan kaldıran, insanları yeni bir lidere, düzeni değiştirecek yeni bir kurtarıcıya iten sebeplerdir...

Türk devletinin başındakiler, Türklerin sosyo-kültürel yapılarını tezelden tekrar tekrar incelemeli, davranış bilimciler ve sosyoloji uzmanlarıyla ivedilikle bir araya gelmelidirler.

Türkler belki de tarih boyunca 5000 kere savaşmışlarsa bunun 5 tanesi kendilerine haksızlık edildiği için yada şahsi çıkarları için değildir! Türkler tüm savaşlarını mazluma yapılan haksızlığa dur demek için ve güçsüzleri koruma içgüdüsüyle yapmışlardır. Bugün bir mazlum öldürülüyor; binler, yüzbinler, hata ve hatta on milyon mazlumlar, on milyon günahsızlar, on milyon haksızlığa karşı duran, melek yürekli, bebek yüzlü çocuklar sokağa dökülüyorlar...
Hayatını kaybeden kardeşimize haktan rahmet, kederli ailesine acil sabırlar dilerim. !denizbatu!   
2014-03-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları