Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Köyden Türkiyemize bi bakış...
Merhaba.

Tut ki som altından saraylar kursan..

Tarihin tahtına heybetle dursan..

Cag degil caglara muhrünü vursan..

Cenazende insan seli aksada..

Tüm ozanlar sana agıt yaksada ..

Nesillerlahdine celenk koysada.

Her gün karun kadar servete batsan..,

Her gün milyonlara kazan kaynatsan..

Şu dünyayı parmagında oynatsan..

Allahın rızası olmadıktan sonra,,

Not: Şaiir.Cengiz Numanoglu, dan alıntı, ona da selam galiii.

İşte dostlar şu gecmişimizi tarihimizi tam bilmemek ve ondan dolayı tarihten gecmişten ders almadıktan sonra ne fayda ki.

Ülkemiz cok gıymetli bi corafyada bulunmakta ki her bir bölgesi som altın gıymetinde batısı ile marmara bölgesi, muhteşem karadeniz bölgesi, dogu anadolusu ile ic anadolusu ile tırakyası ile sahili ile her bir yeri kendine muhasır  özellikleri ile dışarıdan bakan ilk kez göreni hep ihtişamı ile baglamıştır bazen dogası geregi ürkse de zaman icinde... Anadolu insanının o sıcak kanlı sevecen tebessümü ile nireye varsan 'hoş geldiniz buyurun' cümlesi ile ortamı yumuşatan tavrı ile ..

Yakın komşularımız la pek sıcak olmayan ilişkilerimiz  olsada  saygı icinde dikkatli bi uyanık olmak kaydı ile her daim barış icinde  yaşamak desturumuzdur.

Secimler yaklaştı ya araya fitne bozucuları girebilir kardeşler arasını bozabilir cok dikkatli olmalıyız...

Aha da bakınız bu hafta ne kadar kumpas varsa hepsi aşagı yukarı mapus damından cıktı ve yeni bi kumpas yapılmak üzere  gali hec ders almayecez ki ,dün ülkemizin aydınlarına askerlerine gazetecilere bir cok masum insana kurulan kumpas secimlerden sonra aynısı belki gine benzeri adına cemaat deyin alevi deyin kürt deyin ne derseniz deyin ama bi kumpas olacek gibi yazık demi bu ülkeye yazık demi.

 Gercekten bizim ülke olarak bizi kıskanan cekemeyen o kadar düşmanımız var ki bu degerlerimizi bi cırpıda hırpalayo icimizi kanatıyo.

Ülkemizin bi genelkurmay başkanı görev yaptıgı hükümeti ile birlikte her hafta toplantı yapmış cumhurbaşkanı ile her hafta görüşmüş başbakanla her hafta görüşmüş milli güvenlik kurulu ile devamlı toplantı yapmış devletin her şeyine ortak olmuş biri kalmış gizli örgüt kurmuş ve hec kimsenin de habarı olmamış desturrr desturrr cok ayıp cok ayıp işte diger davalar da sahte sidiler sahte gizli tanıklar, sahte belgelerle şahven yüklenmiş bilgilerle nasıl bi kumpas yapmışlar ki devletin her bi yerin deel atmış ve aynı yol belki iş dünyasına kurulacak

Yazık demi bu halkın cefakar insanlarına, yazık demi bu ülkenin cocuklarına... Yazık demi bu ülkenin polisine yazık demi bu ülkenin askerine,yazık demi bu ülkenin asgari ücretle gecinen garip fakir mazlum (ne verirsen onu alır sesi cıkmaz boynu bükük) ya o emeklisi bi yandan onca sene calışıp emekli olmuş tam rahat edecek gali bu sefer hastane hastane dolaş babam dolaş üc kuruş bu zor  zamanlarında...

Devleti ona reva görüyo bi ekmek parası kadar zam yapıyo ve zaten yaşlı deye kerkes hakir görüyo bi an önce göcse de gözüne bakıyolar bi ayagı cukur da ne ilgi var ne alaka gecti borun pazarı deyip.

 Yaa o köylü napsın gali ya mazot olmuş bilmem kac lira gübre olmuş daaa kac lira aha da yagmurlar olmadı kış olmadı nolcek gali ha nolcek...

Ne etsin bagkur, unu ödeyemiyo mu koperetif borcu katmerlenmiş faaizler tavan yapmış, gök yüzü ve evin hanımı hec gülmüyo... Nolcek gelii haa.olan askere gidecek biri nışanlı dügün olacek ahhh ben nedem deyip iki eli ile başını arasına almış verem kara kara düşünüyo da.

 Mıhtar adayları aha biz oy ver deyip kapı calıyo yok şehirden bi sürü particiler geliyo ne imiş bu secim cok mühımmiş nolu bunda bize oy vee sonra kime verirsen ve gali deyolaa. Hec senin derdin vamı deyen  yok ne olu sa olsun bu sefer bize oy ve oluuu oluu tamam agam tamam.

 O 14 yaşında ekmek almaya giderken başına gaz kapsulu ile yaralanan o cocuk tam 269 gün komada kaldı. 15 yaşına girdi ve 45 kilodan 16 kiloya düştü ve hayat ona dur tamam gali dedi ve veda etti.

Sanki o bütün ülkenin acısı daha taptaze bi filiz belki gösteriye katıldı belki arkadaşlarına destek olmaktı gayesi... Belki de sadece ekmek almaktı deyemki gezi protostolarına destek verdi velev ki öyle olsun hadi diyem öyle bile olsa bu ülke bizim mi bizim o cocuk istanbulun varoşlarında helal bi lokma ile karnını doyuruyormu he öyle ve okula gidiyo mu gidiyo garip mi he garip deyem ki gezi ye dogaya yeşile, o koca koca apartmanlara sevmedi dogayı özlemi ile yeşil özlemi kalsın istedi taa istabulun göbeginde cimicik bi yeşil alan kalsın istedi ger yer avm, zaten orası da hava almak icin kalsın deyen o aydın o özgürlükten o demokrasiden yana bi umut olayım demiş sayam oldu ya kaza deyem, hec mi devletin başındakiler den bi gecmiş olsun gardeş demek gelmez ha hökömet üyeleri bakanlar ha acıp bi telefon gecmiş olsun gardeş dese cok mu bi şey olu ha demi, bu  polis bizim polisimiz bakın şimdi o polis arkadaşlara şimdi amirleri kumpas kurdular deyola yani...

 Her yer kumpas öle mi, hadi öle gardeşim bön bana yarın sana olmayacak mı ki olur bu vatan bizim bu sanatcılar bu aydınlar bu garip hakir insanlar hepsi bizim biz bi bütünüz acımız hep aynı acının degişigi olmaz acı acıdır fakir e de aynı ızdarap verir zengine de aynı verir, makam sahıbı koltuk sabı fark etmiyo..

 Bize dış düşmanlarımız aha cok ya onun icin olu yo bunlar uyanık olam birlik olam dirlik olam secimler sandık bön onlar galip geli yarın bi başkası emma hepsi bizim insanımız tüm dünyaya rezil rüsyan olmayam gali demi yaa.

 Bakın dersaneler ve milli egitim bakanlıgı ile ilgili kanun cumhurbaşkanı onayladı bakın buna aynı diger kurumlardaki müdürler amirler icinde hatta türkiye büyük millet meclisinde de gecerli olacek en cok iki dönem vekillik yapacek gardeşim adam mı yok bi başkası gelsin her kurum icin aynı bu koltuklarda 30 yıl hatta kırk yıl başkanlık yapmış nice dernek kulüp balkanı var nerde olursa olsun bi ayar olsun gali demi.

 Had, hadi biz ege de kar yok diyoz ya 14 mart 2014 günü manisa ya beyaz karlar düşmüş sabahın şafakında agarmış sipil dagı tam on yıl olmuş kar yagmayalı kimi yere bahar geldi erikler cagala olmuş bile kırlarda sarı portakal renkli cidemler cıktı bile badem agacları actıydı da gali nolucek bilmeyom gayısı agacları ha actı acacek soguk vurur ya...

İşte biz baharda kış yaşayoz iki üc gündür püfür püfür havalar sogudu üşüdüyo gali kış geri azıcık geri geldi, ve sisli köyüm kırka dan az da olsa güneş yüzünü şöyle bi gösterip ısıtıp geciyo garip köyümden sisli köyümden selam saygılar bizden galii.

Salıcakla kalın.

Üstadım...

 


   
2014-03-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları