Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Üç Diplomat İki Psikiyatrist
Türk Tabipler Birliği 16 Mart Pazar günü basına 'Endişeliyiz' açıklamasıyla, yanılmıyorsam bir ilke imza attı. Türk Tabipleri; 'Erdoğan'ın duygu Durumu'ndan' endişe ediyorlarmış...

Basın aracılığı ile kamuoyuna diplomatik bir dille ve de nezaketli üslupla ilan edilen bu endişe nasıl okunmalı? Diplomatik dili bilmeyen sıradan biri bu duyuruyu okuyunca aklına ilk gelen şey zannederim Erdoğan'ın akıl sağlı, ruhi durumu devleti yönetmeye elverişli değil diye okur.

Emekli diplomat İlker Türkmen, Emekli Büyükelçi ve Dış Politika Uzmanı Deniz Bölükbaşı ve de Emekli Rus Diplomat Prof Dr Yuri Dubinin, TRT1'de açık oturuma çıksa: Türk Tabipler Birliğinin açıklamasını enine boyuna analiz etse; açık oturumun nasıl renkli geçeceğini hayal bile edemezsiniz.

Ben bu köşeden Tarafsız Bölgenin tarafsız sunucusu, Ahmet Hakan'ın kulaklarını çınlatmak istiyorum.
İlker Türkmen, Deniz Bölükbaşı, Yuri Dubinin'i ve 2 de psikiyatri uzmanını Tarafsız Bölgeye davet etse, Türk Tabipleri ne demek istedi diye sorsa, analiz etse; ekrana ne dökülecek bizde görsek! Türk Tabipler Birliği Erdoğan'ın: -' Gezi olaylarını, faiz lobisi çıkardı' - 'Dolmabahçe Camii'nde içki içtiler' -'Benim başörtülü bacıma saldırdılar'ı esas alarak Türk milletini ayrıştıran, ötekileştiren, kutuplaştıran dil kullandığını kabul ediyor ve bunu tehlikeli bulduğunu ilan ediyor.

Konuşulan, ayrıştıran, ötekileştiren cümle dil yalnız bu cümlelerden mi ibaret? Doktorlar bu açıklamayı kamuoyuna duyururken Erdoğan İzmir'deydi.
İzmir'e girerken balkonda eşi ile birlikte Erdoğan'ın konvoyunu izleyen bir kadının yaptığı el kol işaretini miting meydanına bakın hangi üslupta taşıdı.
'SEN O HAREKETİ NASIL YAPARSIN'  diyor ve yeri göğü inletiyor.
Ve Miting meydanındaki kalabalığa bakın hangi üslupla, nasıl sesleniyor? 'Bugün gelirken bir bayan, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki, işte CHP bu. Yani ülkenin başbakanı oradan geçiyor, sen elinle kolunla o hareketi yapıyor. Sen bir bayansın ya, kadınsın ya, sen o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte CHP zihniyeti budur. Yani bunu bir erkek yapsa aklım erer de ki o dahi yapamaz, bir bayanın onu yapmasını anlamıyorum'

Tırnak içindeki kurulan cümleleri dikkatlice okuyun. Bu konuşmadan sonra Balkondaki kadın devlet büyüğüne hakaretten konut dokunulmazlığı hiçe sayılarak gözaltına alındı. Sorgulandı! İzmir'de yaşananlar, Türk tabiplerinin irdelediği ve ayrıştırıcı, öteleyici bulduğu dile beş çekmez mi?
Türkiye'yi yöneten adamın haleti ruhiyesi tırnak içindeki bu satırların arasında saklı!   
2014-03-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları