Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ardeşen, Başkanını İyi Seçmeli...
Seçime son hafta kaldı. Tüm partilerin Başkan adayların esnaf ziyareti, dernek ziyaretleri ve diğer ziyaretlerede katılarak halkın hem nabzını yokluyor hem oy istiyorlar. Bu  seçim maratonun da kazanan Ardeşen olsun isterim. Ardeşene gönül vermiş, Ardeşen'e hizmet verebilecek, Ardeşen halkının tümüyle ilgilenebilecek, dertlerini dinleyebilecek başkan seçilsin. Bu seçimin ayrı bir yanıysa Ardeşen'de tatlı bir rekabet içinde partililerin sokaklarda oy istemeleridir.

Ardeşen demek herkesim insanını anlamak demek, dinlemek demek ve gönül vermek demektir.

Yerel seçimler öncesi Ardeşen'de tüm adaylar çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Yerel seçimler Genel seçimler gibi değildir.
Yerel seçimlerde adaylar ön plana çıkar.
Parti adaylarını tek tek ele alırsak...
AK Parti Adayı Hakan Gültekin...
Hakan Gültek'ini anlatmadan önce Ak Parti'nin 7 aday adayı vardı. Bunların içinden seçildi Hakan Gültekin.
Ama bu 7 adayın içinden 3 ismi  söylemeden geçemem. Çünkü onlarda ardeşenin önemli değerleriydi. Önemli katkıları hizmetleri olmuş kişilerdi.

Aday adayların ilkini Dursun Yaşaroğlu'ndan bahsedeceğim.
Yaşaroğlu, beyefendi kişiliğiyle, üslubuyla, gençlere verdiği önemiyle, spora sunduğu katkılarıyla ve Ardeşen'e 25 yıldan fazla vermiş olduğu hizmetiyle Belediye Başkanlığını fazlasıyla hak etmiş biridir. Dursun ağabey, evet ağabey diyeceğim tanıdığım için, ardeşenli olduğum için. Diğer adaylarıda aynı şekilde hitapta edebilirim seve seve. Dursun ağabey aday olsaydı inanın diğer partilerdende oy alabilecek potansiyele ve sevgiye sahip biriydi. Ardeşen'in tüm köylerine varıncaya kadar hizmeti olmuş ve bu köyleri tanımış biridir.

Diğer aday adayı Kemal Şamlıoğlu ise iyi bir eğitimcidir. Ve hocamda olur kendisi. Emeğide çoktur bize. Kemal hocam veya Kemal ağabey, 'her eğitimci potansiyel siyasetçidir' diyerek yola çıktı. Evet eğitimci potansiyel bir siyasetçidir. Şamlıoğlu, Ardeşen'de tanınan sevilen diğer adaylardan biriydi. En önemlisi Ardeşen'de yetiştirdiği öğrencilerin bugün önemli kurum ve kuruluşlarda görev yapması, hocamızın emeği nekadar çok olduğu bilinmelidir. Yeni nesili anlayan biriydi.
Hizmet konusunda daha verimli olacaği aşikârdı. Kemal Şamlıoğlu'da aday gösterilseydi Belediye Başkanlığını rahat alırdı.

Gelelim son aday adayına.
Mehmet Yerebakan, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcılığını sürdürmektedir. Mehmet ağabey iyi bir yöneteci. Halk tarafından sevilen mütevazı, gönül adamlarından biridir. Gençleri önemsiyen bir yöneticidir. Sadece gençleri değil tüm Ardeşen halkına hitap eden bir kişidir.
Başkan olması en doğal hakkıdır diye düşündüğüm adaylar içerisindedir.

Ak Parti adayı Hakan Gültekin'e tekrar dönersek ...

Hakan Gültekin
seçildiğinde tepkiler aldı. Bazı kesimlerin de hoşuna gitmedi.
Bunu bilmeyen yoktur elbet.
Hakan Gültekin'i sevin ya da sevmeyin en önemlisi saygi göstermek ve parti için destek vermek gerektiği düşüncesindeyim.
Sözcü Gazetesi'nin Çamlıhemşin'le ilgili yıpratma haberine karşı Hakan Gültekin'e daha çok destek verilmesi gerekir.
Haberin içeriğine girmiyorum, ama merak eden bakar.
Ben inanmadığım için haberide önemsemiyorum.
Sözcü ve diğer aynı zihniyetteki gazeteler çamur at izi kalsin politikalarıyla adayları yıpratmaya devam ediyorlar. Ardeşen halkı bunlara inanmaması gerekir.
Hakan Gültekin iyi bir siyasetçi ve de dürüst adamdır. Sevin ya da sevmeyin ben Hakan abiyi tanıdığım için şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; hizmet için elinden geleni yapacaktır.
Her kesimin sesi olacak, herkese eşit mesafede duracaktır.
Ardeşen'in kalkınması için mücadele edecektir. Siyasetteki tercübelerini hizmete de kullanacaktır.

30 Mart'ta yapılacak seçim diğer partilerinde şansı var gibi gözüküyor.

Saadet partisi
adayi Ali Okutan seçimlere genç kadrolarıyla yola çıkması daha da oylarını artırdı duyumlarını aldım. Ali bey yıllarını siyasete adamış biri olarak Ardeşene'de hizmet konusunda verimli olacağı, projeleri halk tarfından daha değer görüldüğü söylendi.
Ali bey kişilik olarak ve ahlak olarakta gençlere ve topluma örnek bir insandır.

Ardeşen CHP adayı Tahsin Ocaklı.
Tek kelimeyle sıcakkanlı biridir. Sanatkar şair biri. Öyle tanıdım öyle bildim Tahsin ağabeyi.
Partisini sevmesemde kendisini sever ve çok saygı gösteren biriyim.
Partiden çok Ardeşen'in bir değeri olarak gördüm. Görüşlerimiz ayrı olsada mesele Ardeşen oldumu her halde aynı görüşlerimizde çıkar, hizmet konusunda.

MHP adayı Erdoğan Erdem. Erdoğan bey hakkında bir şey diyemem. Albay Emeklisi olduğunu bilmekteyim. Sizin bildiğiniz kadar.
Ardeşen'de MHP tabanı az olduğu için kazanmasıda zor diye düşünüyorum.

Parti adaylarını kendi gözümle ve duyumlarımla sizlere aktardim.

Benim için Ardeşen'e kim  daha iyi hizmet verebiliyorsa o olsun diyenlerdenim. Nekadar görüşümüz belli olsada hizmet veren Başkan olsun diyenlerdenim.
 Bu genel seçim değildir yerel olduğu için hizmet ön plandadır.
Ardeşen halkı bu seçimde bu güçlü adaylar arasından iyi seçmeli, iyi analiz etmeli.

Ardeşenimiz için ve tüm Türkiye için bu seçim sonuçları hayırlı olmasını temenni ederim.

31 Mart sabahi seçilen Başkanımızada saygı gösterip tüm Ardeşen halkı tarafındanda desteklenip hizmet yolunda Bismillâh deyip başlanmasıdır.

YALOVA PUSULA GAZETESİ
SON NOKTA GAZETESİ
OBJEKTİF GAZETESİ / FRANSA   
2014-03-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları