Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Nisan 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Cevap Bekleyen Sorular
Fethullah Gülen, Cemaat gazetesi olan Zaman'da 3 gün arka arkaya, hükümet ile cemaat arasındaki sıkıntıları dile getirdi ama halk tatmin olmadı.

   Takvim Gazetesi Gülen'e cevaplaması için 40 soru sordu.

  1) Cemaat için toplanan himmet paralarının yüzde 15'inin size geldiği belirtiliyor. Bu paralar nereye harcanıyor? Başta ABD olmak üzere birçok ülkede gerçekleşen seçim kampanyaları için toplanan paraların kaynağı ne?

  2) İlker Başbuğ'un tutuklanmasına ağladığınızı söylüyorsunuz. Peki Başbuğ gözaltına alınırken veya dava sürecinde neden suskundunuz? Emrinizdeki medya ve yazarlar, neden o süreçte tutuklanmaları alkışladı?

  3) Başkan Aziz Yıldırım, tahliye olduktan sonra onu aradınız. İlker Başbuğ'u da aradınız mı?

  4) Balyoz Davası'ndan dolayı hapis yatan askerler için hiç üzülüyor musunuz?

   5) Paralel olduğu söylenen savcılar tarafından açılan davalarda (Odatv, Balyoz, donanma, vb.) suçsuz kimse(ler) hapis yatmış olabilir mi? Almışlarsa gönülden savunduğunuz savcılara beddua eder misiniz?

   6) Yahudi ve Hıristiyanlar için sürekli hoşgörü gösterirken, kendi din kardeşlerinize neden mütemadiyen bela okuyorsunuz?

   7) Paralel yapının emniyet, MİT ve yargı imamının Pensilvanya'ya geldiği söyleniyor. Osman Hilmi Özdil, Murat Karabulut ve Ahmet Can ile görüşmeniz oldu mu? Bu isimler neden size sığınıyor?

   8) Rahmi Koç neden STV'den hisse almak istedi? Ona ne dediniz?

   9) Graham Fuller ile yakınlığınız nereden kaynaklanıyor. Kendisine verdiğiniz anahtarlığın sırrı ne?

  10) Graham Fuller'in kızı Samantha Ankara Fuller, cemaatinize bağlı hangi kurumda hangi görevi yapıyor?

  11) Yıllarca Aleviler ve Alevilik hakkında sert ve olumsuz söylemler yaptınız. Neden bir anda Aleviler'i çok önemser hale geldiniz?

  12) Sizin için dünyaları feda edecek olan Akın İpek şahsınıza köşk, çiftlik veya yalı yaptırdı mı?

  13) Neden sürekli İsrail ile benzer şeyler söylüyorsunuz. Size bağlı medya organları Ariel Şaron'a övgüler yağdırırken neden Filistinli siviller için terörist diyor. Neden İsrail'in hedef gösterdiği Hakan Fidan'a siz de aynı argümanlarla saldırıyorsunuz?

  14) İsrail devletini bir otorite olarak görüyor musunuz? Türkiye'de otorite kim? Eğer seçilmiş hükümet otoriteyse, neden İsrail otoritesine uyma zorunluluğundan bahsederken Türkiye'de otoriteye başkaldırıyorsunuz?

   15) Peygamber efendimiz ve tweetler'i nasıl bir araya getirebildiniz? Rüyanızda ne sıklıkta efendimizi görüyorsunuz. Türkiye'yi size verdiği doğru mu?

  16) Savcı Zekeriya Öz ile yüz yüze görüştünüz mü? Kendisi sizinle de tavla oynadı mı?

  17) Cemaate bağlı olan medya, neden sürekli barış sürecini baltalayan haberler üretiyor? Tekrar Türk gençlerinin dağlarda şehit olmasını mı istiyorsunuz?

  18) İnsanları yatak odalarına kadar dinletmek ve hatta görüntülerini kaydetmek ne kadar ahlaki? Dinde yeri var mıdır?

  19) Sohbetlerinizde bahsettiğiniz ve alufte dediğiniz kişi kimdi? Kim ona gidiyordu? Aluftelerle sizin ne işiniz vardı?

   20) Ülkenin en önemli sorunuymuş gibi halkta hiçbir karşılığı olmayan muta nikahını neden sürekli gündeme getiriyorsunuz?

   21) Siz ABD'ye yerleşirken, neden CIA yetkilileri size referans oldu. Bunun karşılığında sizden ne istediler?

   22) Morton Abramowitz, Eric Edelman gibi isimlerle münasebetiniz ne?

   23) 17 Kasım 2008 tarihinin sizin için önemi nedir?

   24) ABD vatandaşlığına geçtiğiniz doğru mu?

   25) Siyasi bir tavır sergilemediğinizi söylüyorsunuz ama cemaatin abi ve ablaları gencecik çocuklara yalanlar söyleyerek, "AK Parti'ye oy vermeyin, CHP'ye verin" diyorlar. CHP ile cemaatinizi nasıl aynı çizgiye koyuyorsunuz?

  26) Cemaat dershanelerinde çocuklara ders göstermek yerine siyasi videolar izletiyorlar. Hafta sonu gerçekleşecek sınavda politik sorular mı sorulacak? Sınav sorularını cemaat içinden birileri temin edebilir mi?

  27) Bediüzzaman'ın yazdığı risaleleri neden sadeleştirip, tahrif ettiniz? Neden sadeleşmiş kitapların üzerinde Said Nursi'nin adı yazıyor.

   28) Bediüzzaman'ın talebeleri size defalarca mektup yazdı, ziyaret etmek istedi. Mustafa Koç'a bile açılan kapı onlara neden açılmadı?

   29) Şefkat Tepe'deki Karanlık Kurul'u siz mi yazıyorsunuz? Neden Peygamber efendimizin bir diziye malzeme edilmesine göz yumdunuz?

   30) Boynunuzdaki anahtar neden sizde duruyor? O anahtarın anlamı nedir?

   31) Yeşil pasaportu, hakkınız olmadığı halde size kim verdi?

   32) Pensilvanya'daki evi size kim verdi?

   33) ABD'ye uçan insanların vizelerini onlar havadayken iptal ettirecek gücü nereden buluyorsunuz?

   34) Milli Güvenlik Kurulu size daha önceden gizliden destek verdi mi?

   35) İzmir Kestane Pazarı'nda görev yaparken size hangi MİT görevlisi geldi ve ne teklif etti? O teklifi kabul ettiniz mi?

  36) FBI, CIA ve MOSSAD arasında favoriniz hangisi?

   37) ABD'ye ameliyat için gittiniz ama o ameliyat hiç gerçekleşmedi? Neden dönmediniz? Ne zaman döneceksiniz?

   38) Gerçekten kaç ceketiniz var?

   39) Oyunuzu hangi partiye verirdiniz?

   40) Hakan Fidan sizi ziyaret ettiğinde ne dedi? "Hocaysan hoca kal. Cemaat olun, örgüt değil" dediği doğru mu? Siz ona ne cevap verdiniz?

Gerçekten, herkesin merakla beklediği sorular! İyi de cevap verdiği zaman her şey bitecek mi? Bu yapılanların hesabı sorulmayacak mı?    
2014-03-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Sırada Cumhurbaşkanlığı Seçimi Var