Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 03 Kasım 2015
Hazal SEYİTOĞLU
Hazal SEYİTOĞLU kimdir?
1974 Ankara doğumluyum. İlkokula Ankara' da başladım, Adıyaman'da bitirdim. Ortaokulu İstanbul'da tamamladım. Haydarpaşa lisesi ve Abant Izzet Baysal Ünv. Mezunuyum. Anadolu Ünv. Sosoyoloji bölümü 2. sınıf ögrencisiyim. İlk gençlik yıllarımda amatör olarak yerel, ulusal gazetelerde yazılarım yayımlandı. Bilgiağı, Yazarport, Doğu Rehberi, Malatya Son havadis gibi internet sitelerinde yazılarım yayımlanmakta. 1997-1999 yılları arasında (eski) Üsküdar FM de radyo programları yapıp sundum. Sansürsüz ve özgürce yazabildiğim için Mart 2014'te Bendeyazarım kadrosuna katıldım. Evliyim, 6 yaşında bir kızım var. Özel bir sektörde sistem analisti olarak çalışıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hani kral değil, bizim hizmetkarımızdın?
2011 Haziran seçimlerinden beş ay önce yaptığı bir konuşmada: 'Ben hizmetkarım, milletimin hizmetkarıyım. Her zaman söylediğim şu, 'eninde sonunda hepimiz öleceğiz' İki metreküp bir yer açacaklar bize, çukur, o çukura gömecekler.
Hoca Efendi geldiği zaman 'Başbakan niyetine' demeyecek, 'Cumhurbaşkanı niyetine' demeyecek, 'Bakan niyetine' demeyecek, 'Milletvekili niyetine' demeyecek. Ne diyecek? 'Er kişi niyetine' diyecek. 'Hatun kişi niyetine' diyecek ve bizi oraya gömecekler, gidecekler.
Peki, önemli olan ne? Bu gök kubbede hoş bir sada bırakabilmişsen, bu millete hizmetkâr olabilmişsen, 'bizim bir zamanlar bir başbakanımız vardı. Allah ondan razı olsun' dedirtebiliyorsan ne ala.
Mesele bu. Gerisi hep laf-ı güzaf.' diyen ve yeni bir anayasayı inşa etmek üzere daha ileri demokrasi için, özgürlükler için yeni bir anayasa sözü veren Başbakanla; yolsuzlukların üzerini örtmek için yasaları değiştiren, yasalarla tanımlanan suç unsurlarını takip edip, suçluları her kim olma pahasına olursa olsun, ortaya çıkaran emniyet kuvvetlerini ve savcıları rüzgarın yaprakları savurduğu gibi oraya buraya dağıtan, bu işlemler sonucu hukuka ve hükümete güveni kalmayan kişilerce yayına verilen suç unsurlarını içinde barındıran tapeleri milletle paylaşmaya vesile olan Twitter'ı ardından Youtube'u yasal dayanak olmadan kapatan (mahkeme kararı olduğunu söyledi fakat karar bu paylaşım sitelerini kapatma yönünde değil, kullanıcıların adreslerini kapama yönünde olduğu, hatta kanuni diğer bütün açıklamaları internetten de bulabilirsiniz, henüz açıkken), demokratikleşme adımlarında kendisine destek olmuş dünyanın dört bir tarafından (kişisel bir destek değildi elbette o, kim bu düzenlemeleri yapsaydı yine desteklenecekti) gelen muhabbet, sohbet-i canan fedailerine ve özellikle Fethullah Gülen Hocaefendiye hakaretler, iftiralar saydıran Recep Tayyip Erdoğan'la aynı kişi mi? 

Aklın izanın durduğu günler yaşıyoruz. Şöyle bir mesaj geliyor: Madem Ak Partiye bu kadar düşmansınız, hiçbir hizmetinden faydalanmayın, protesto edin. 

Allah aşkına 'Boyner' mi AK Parti? 

Siyasi parti ticari bir kuruluş değildir. Hükümet, başbakanın, ailesinin ve bakanlarının hayat standartlarını artırma, mevkisini kullanarak kar elde etme, millete hakaret etme, masum insanları hedef gösterme, yolsuzluklarını temizleme, oğulları ve Perslileri kurtarma YERI DEĞILDIR. 

Oy hakkı bireyseldir. Son iki dönem Ak Partiye ve Topbaş'a oy verdim. Oyumun hakkını alamadığımı düşünüyorum. Monarşik bir yönetim olmadığımıza(?) göre, özgür irademi farklı bir aday için kullanabilirim. Bu beni ne vatan haini yapar ne de eski dostlarıma düşman. Hak kazansın. Dileğim, duam budur. 

Rabbim bazen vererek kullarını imtihan eder; bazen de alarak... 31 Mart sabahını ne isyanla ne de sevinç çığlıkları ile karşılayacağım. Tevekkül ve tefekkür içinde olacağım.

Allah var, tasa yok...


 


   
2014-03-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 3 yorum
Hazal Seyitoglu
2014-03-29 11:22:39    ip: 5.47.222.5???
Cemal Bey Merhaba, Ben hocanın duasına amin demis biriyim. Allah var, tasa yok. Selam ile..
.......................................................................................................................................................................
xxxxx
2014-03-29 08:23:17    ip: 94.55.34.5???
Biraz önceki yorumun devamı olarak----- lütfen bu vatana yazık etmeyelim. Sadece birkaç örnekle geçtim ama bu yapıda şahit olduğum anormalliklerin tamamını yazsam diğer yorumculara yer kalmaz. Ben hep hataları bize söylendiği gibi kişisel sandım. Ancak bugün bakıyorum benim kişiseldir diye hüsn-ü zan ettiğim hataların tamamına cemaat sahip çıkıyor. Kimsenin kimseyi cennete sokmaya gücü yetmez. Bu cemaat fanatikliğimizi sorgulayalım lütfen. Biz aynı toprakların çocuklarıyız ve gidecek başka vatanımız yok.. Devletleri nasıl etnik olarak ayrıştırıp ''Böl parçala yönet'' yapıyorlar ise Ümmeti Muhammedi de kendi içine kapalı diğerlerini dışlayan ve sevmeyen cemaatlere bölüp yok etmek istiyorlar. Ateşle oynayanlara maşa olmayalım...
.......................................................................................................................................................................
cemal değirmenci.
2014-03-29 08:04:28    ip: 94.55.34.5???
Ben parti fanatikliğinden de cemaat fanatikliğinden de takım fanatikliğinden de ve körükörüne bir şeyin taraftarı olmaktan gına gelmiş bir vatandaş olarak fikirlerinize katılmıoyorum. 2004 Yılından dershaneler sürecine kadar Cemaat mensubu bir polis idim. Dershaneler sürecinde hükümet bizi fişliyor yaygaraları yapılırken ben cemaatin tüm polisleri fişlediğini yaşayarak bilen ve bu fişleme bilgileri tarafıma iletilip ''falanca memur şucu tayin olduğu ilden bilgi geldi'' şeklinde uyarılan Maalesef himmet paralarıyla kuzu çevirme yendiğini gözleriyle gören, Himmet toplamak için hiç zorlanmadan yalan söylendiğini gören,bu yapıya bihayli para veren(Kaptıran demiyorum ben Allah rızası için vermiştim) Somali ye yardım kampanyasında aç insanların resimlerini ekrana koyup para toplayıp onlara aş temin etmek yerine cemaat okulu açan Terör örgütleri gibi hücre tipi yapılanan telefonları yanında iken konuşmayan bu yapının içinde bulunan herkes ve siz biliyorsunuz ki bunlar gerçek....
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları