Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 04 Nisan 2014
Fahri HACICAFEROĞLU
Fahri HACICAFEROĞLU kimdir?
Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğup Of İlçesinde yaşayan ve hayata imtihan için geldiğini bilip bunun gereğini yapmaya gayret gösteren bir insan...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Sözünü Aldım, Artık Oyu Bizimdir!
Seçimlere birkaç gün kala siyasi partiler seçim stratejilerini azda olsa değiştirip seçmenlerle olan diyaloglarında, oy netleştirme isteklerini net bir şekilde ortaya koymaya başladılar. Bu istekler karşısında birçok seçmen tarafını net bir şekilde belirlediklerini ifade etti(!) Gerek siyasilerin, gerekse seçmenlerin bu stratejilerine baktığımda, maalesef  ortaya iç açıcı bir tablo çıkmıyor.

Seçimden sonra,
Yüzüne veya yüzlerine bakamam,
Ticari işimde sıkıntılar olabilir,
Komşuluk ilişkilerinde sorunlar olabilir,
Samimiyetimiz bozulabilir,
Kazanırsa işimi yaptırabilirim veya işime engel olabilir,

Diye düşünen birçok seçmen çok rahat bir şekilde söz! veriyor veya verdiğini düşünüyor. Siyasetçilerde belirlemek istedikleri oy stratejilerini netleştirdiğini düşünerek rahatlıyor veya rahatsız oluyor.

Buraya kadar normal bir durum var diye düşünülebilir. Fakat  bu olaya inancımız açısından baktığımız zaman çok daha farklı düşünmemiz gerekiyor.

Bizler Müslümanlar olarak;
Kimseyi kandıramayız,
Yalan söyleyemeyiz,
Oyumuzu İslam'i kriterlere göre kullanmalıyız,
Dünyalık menfaat için Oy satmamalıyız,

Çünkü bizler Müslüman'ız ve ağzımızdan çıkan her bir nefesin/sözün hesabını vereceğiz. Bundan dolayı verdiğimiz oy'un etkisini ve sorumluluğunu bilip ona göre oy kullanacağız.

Nasıl ki ADİL olan Cenab-ı Allah Zülcelal ve Tagaddes Hazretleri, kullarını terazi mizan da hesaba çekecekse, bizlerde oy kullanmadan önce ADİL bir şekilde terazi kullanalım ve İslam'a hangi parti daha yakınsa ona oy verelim. Verdiğimiz oy karşılığında dünyada iyilik veya kötülük görebiliriz. Fakat bu gördüğümüz iyilik veya kötülükler gerçek hayat olan Ahiret ile  iliştirilmedikten sonra bize fayda sağlamayacaktır. 

Bunun için oy isteyenlerde, istenilenlerde kriterlerini İslam'a göre belirlemek zorundadırlar. Yoksa günümüz realitesi bu şekilde diye İslam'a aykırı bir iş yapılırsa, bunun sonucu hiçbir insana yaramaz.

Bundan dolayı, Allah (Celle Celalühü) rızası için SAMİMİ! olalım...    
2014-03-29
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları