Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 07 Temmuz 2014
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Büyük Gün Geldi
Büyük gün geldi. Bugün demokrasilerin olmazsa olmazı olan sandığa giderek oylarımızı kullanacağız.

Sandıktan çıkan sonuçlara göre kazananlar sevinecek, önümüzdeki 5 yıl için il ve ilçeleri yönetecek, köylerde söz sahibi olacaklar.
Kaybedenler de nerede hata yaptıklarını tekrar gözden geçirecek, 'belki gelecek seçimlerde kazanırım' umuduyla çalışmalara yeniden başlayacaklar.

Sandığa gitmeden önce, yönetime talip olanların görüş ve düşüncelerini birçok kanallardan dinledik.
Kendi aramızda istişareler, tartışmalar yaptık. Doğruyu bulmaya çalıştık. 60 yaş üzerinde olan büyüklerimizden geçmişin hikâyelerini dinledik. Orta yaş gurubu ile gençlerin sıkıntılarını, taleplerini anladık. Bu kampanya döneminde yerli yabancı şer güçlerin, ülkemizi nasıl yokluğa, sefalete sürüklemeye çalıştıklarını bir kez daha gördük.

Bugün sandığa gideceğiz. İsmet İnönü gibi bir zalimden sonra Adnan Menderes gibi bir mazlumun başına gelenleri tv lerden izledik. Aynı zihniyetin devamı olan Ecevit, Baykal ve Kılıçdaroğlu'nun, İsmet İnönü'den hiçbir farklarının olmadığını da birçoğumuz yaşayarak gördü. Biri ezanı, kur'anı yasakladı, diğeri başörtüsünü. Hepsinin zamanında da yokluklar, kıtlıklar, kuyruklar vardı.

Ecevit ve Demirel iktidarlarında devletin nasıl dilenci pozisyonuna düşürüldüğünü, Özal sonrasında Yılmaz, Çiller, Demirel, Sezer, Bahçeli, Ecevit gibi liderlerin başta merkez bankamız olmak üzere diğer bankaları nasıl boşalttıklarını, ülkemizi nasıl muhannete muhtaç hale getirdiklerini, çıkarılan krizlerle tüm ülkenin nasıl fakirleştirildiğini, konulan yasaklarla insanca yaşama haklarımızın nasıl ellerimizden alındığını yaşadık.

Bahçeli liderliğindeki MHP, kendi partisinden milletvekili seçilen bir bayan kardeşimizin başını açtırarak başörtüsü problemini kendi kurallarına göre çözmüştü. Başı kapalı olan Saadet partili bayan milletvekilinin meclisten atılması için de, kendilerine 'katiller' diye hakaret eden Rahşan Ecevit'e rağmen, Bülent Ecevit'in yanında nasıl yer aldığını, canlı olarak izlemiştik.

Bu gün de ibretle görüyoruz ki, CHP ile MHP birbirlerinin yanındadır. Yıllarca ülkemizde Komünist, Faşist kavgası çıkaranlar, Türk, Kürt kavgasını başlatarak körükleyenler, giden canları sadece istismar ettiler. Şimdi çözüm sürecini istismar ettikleri gibi.

Bugün sandığa gideceğiz. Dinlediklerimizi, öğrendiklerimizi harmanlayıp oy olarak sandığa yansıtacağız. Yönetime talip olanların, kalkınmamızı nasıl devam ettireceklerini, işsizliği, enflasyonu, faizleri daha da aşağıya çekmeyi nasıl başaracaklarını anlatmalarını bekledik.

Ama ne MHP den, ne de CHP den tatmin edici hiç bir cevap alamadık. Gazetevari broşürlerle insanları kandırmaya çalışanların, çamur atma politikası güdenlerin, yarın kazandıklarında neler yapabileceklerini tahmin etmek, artık halkımız için hiç de zor değil.

Bugün, siyaset yapanların susacağı, halkın konuşacağı büyük gün. Demokrasimize bir katkı da biz yapacağız. Her şeyden önce sonucun, milletimize ve yaşadığımız bölgeye hayırlar getirmesini dilerim. Bugün artık o eski olumsuzluklardan kurtulmuş durumdayız.

Çözüm sürecinin başlamasıyla artık, şehit cenazeleri olmadığından dolayı içimiz yanmıyor. Tek vatanda, tek bayrak altında yaşamanın mutluluğunu tattık. Bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın önemini kavradık. Bunlar, dumanlı havayı sevenlerin hoşuna gitmese de, bizi bölmek parçalamak isteyen şer güçlerin işine gelmese de biz, ülkemizin kalkınması ve istikrarın sürmesi için birliğimizi, beraberliğimizi bozmayacağız.

Memleketimizin en ücra köşelerine kadar havaalanları ve üniversiteler dâhil büyük yatırımlar gidiyor. Bizi yeniden o eski karanlık günlere götürmek isteyenler, eminim ki bunu asla başaramayacaklar. Birbirine saygılı, hamiyetperver, çalışkan bir toplum olmamız temennisiyle kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2014-03-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları