Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Nisan 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bir Seçim Daha Bitti!
Hakaret, küfür, yalan, şantaj, saldırı, tapeler, odalara böcek koymalar, devletin gizliliklerini deşifre etmeler, Başbakana suikast planları... yaptılar! Pensilvanya ne dediyse, ona göre hareket ettiler! Yolsuzluk var, hısızlık yapıyorlar, devletin malını çalıyorlar... diye çamur attılar! Hocaları beddua seansları yaptırdı! Dershanelerinde, okullarında, yurt ve evlerinde kalan öğrencilere ders yaptırmak yerine; hükümete hakaret etmek, gazetelerini zorla ve şantajla sattırmak ve abone etmek, abone olmayanları tehdit etmek, makbuzsuz hayır toplayarak milletin dini duygularını istismar ettiler! Seçimde; 'ak parti'ye oy vermeyin de kime verirseniz verin çağrıları yapıldı!

Nihayet seçim geldi çattı, sandık milletin önüne kondu! Şimdiye kadar olayları uzaktan izleyen halkımız, artık yetkiyi eline almış; 'haydi bakalım, kararı sen mi vereceksin? Ben mi? Sen ne hakla benim yetkilerimi aşıyor, benim sınırımı ihlal ediyorsun? Bu ülkede demokrasi varsa, eğer demokrasiye inanıyorsanız, o zaman 4- 5 yılda bir en yetkili organ olarak yetkimi kullanıyorum, sana sandıkta Osmanlı tokadını vuruyorum. Seni değil, ülkeye gerçekten hizmet edenleri, bu halka aşık olanları, memleket sevdalılarını tercih ediyor ve bir kez daha, hem de büyük bir oy patlamasıyla  AK PARTİ diyorum' şeklinde cevabını verdi!

Daha kesin sonuçlar açıklanmadı. Ama aşağı yukarı sonuç belli! Gerçi CHP, Ankara için, daha oylar sayılırken acele edip; 'biz kazandık' diye televizyon karşısına geçti ama, çabalar boşa çıktı! AK PARTİ kazandıkça, 'yok, bunda bir oyun var, böyle olmaz' diyerek, halkın tercihini de beğenmediler! Fakat; İzmir, Çanakkale, Edirne, Eskişehir... gibi iller açıklanınca hiç seslerini çıkarmadılar! Eğer bir problem olsaydı buralarda da olmaz mıydı?

Seçimler, partilerin karnesidir. Millet, partilere çalışmaları, gayret ve çabalarına göre puan veriyor. Kim ne kadar bu millete hizmet için gece gündüz çalışıyor? Kim, bu ülkeye artı değer kazandırıyor? Hangi parti veya siyasi anlayış, milli, manevi değerlere saygılı kalarak, tarihi köklerini inkâr etmeden, halkı ötekileştirmeden, samimi şekilde davranış sergiliyor? Hepsini not ediyor ve zamanı gelince de karşılığını veriyor!

Bu seçimde halk, hükümete güvenoyu verdi! Yapılan hizmetleri takdir etti! Hükümete karşı yapılan haksızlıkları, kendisine yapılan haksızlık olarak telakki edip cezasını verdi!

Ülkeye hizmete talip olanlar, seçimden seçime değil, devamlı ve durmadan çalışmak zorundadır. Artık ülkemiz, büyümüş, kalkınmıştır! Yeni seçilen belediye başkanlarına görevlerinde başarılar diliyor, daha çok çalışma, daha fazla mesai, daha samimi performans göstermelerini istiyorum. 

Her neyse. Seçim bitti ama kavga yeni başladı! Bu günden itibaren CHP'de 'kurultay' sesleri yükselecek, Genel Başkanlık için Mustafa Sarıgül atağa geçecek! Bu kavga MHP'de de sürecek! Zira 2015 genel seçimlerinden iyi bir sonuç alınıncaya kadar. Ama ondan önce 2014 yılı içinde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Yani yakın zamanda bir sandık daha konacak önümüze. İlk defa Cumhurbaşkanını halk seçecek! Bu yüzden, 31 Mart'tan itibaren siyasi partiler, bu seçime odaklanacak!

Daha önce olduğu gibi-ki Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül'ü seçtirmemek için ne tür oyunlar oynandığını bilmek lazım- yine değişik karanlık odaklar devreye sokulacak, yurt dışından medetler umulacak, kara propagandalar yapılacak!... sonuç; yeni Cumhurbaşkanı seçilmiş olacak!

Bu seçimde AK PARTİ oyunu artırarak çıktı! Halkımız; yolsuzluk, ayakkabı kutuları... mavallarına inanmadı! Ama rehavete kapılmaması gerekir. Daha önce aldığı başkanlıkları bu seçimde kaybetmişse, veya daha önce kazandığı başkanlıklardaki oyunu düşürmüşse niçin ve nedenlerini araştırıp, daha iyi bir performans sergilemelidir. 2015 seçimlerinde ortaya çıkaracağı milletvekilleri adaylarını çok iyi seçip, halkın huzuruna çıkarmalıdır. Daha önceki hatalar yapılmamalıdır. Bu, her parti için geçerlidir.    
2014-03-31
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Sırada Cumhurbaşkanlığı Seçimi Var