Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Osman TATLI
Osman TATLI kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ba Ba Ba BaBa
Sabırsız kızım!

Bu dünyanın nesine aldandın da erken aramıza geldin. Bizi çok mu sevdin. Görmek, dokunmak, hissetmek için mi sabırsızlandın. Nedenin ne olursa olsun hoş geldin güler yüzlü.

İlk zamanlar bizi çok korkuttun. Kuş halinle bize korkulu dakikalar saatler yaşattın. Panik ve korkulu halimizi görseydin gülmekten ölürdün. Belki de içten içe bize gülmüşsündür. Kuş haline bir şey olmasın diye titrerken, abini de korktuğunu, ağlatını söylemeden geçemeyeceğim. Uzaktan uzağa sana bakarken kafasının karıştığını, bakışlarının tuhaflığını tarif etmek zor. Senin kısık tuhaf sesine korkuyla karışık ağlamalarını sakinleştirmek için ayrıca peformans harcamak gerekiyordu.

Bizim gibi acemi anne babaya çok ter döktürdün. Ama o günler geride kaldı. Şimdiki cilvelerin, kendini sevdirme çabaların, yüzünden düşmeyen gülüşler ve en önemlisi bağrışların artı abinle kavgaların bize güzel dakikalar yaşattırıyor. Konuşma girişimlerde çıkardığın tuhaf seslere bizim içten ve sevgi dolu bakışlarımız sana eşlik ediyor. Erken gelmene belki şimdi daha çok seviniyoruz. Tereddütlerimizi umuda bağladın. Karamsarlığımızı ışığınla aydınlattın. Erken yakınmanın, kararsızlığın boş kuruntudan ibaret olduğunu öğrettin. İyi ki erken aramıza gelmişsin güler yüzlüm.

Kurban olduğum, diş çıkarırken uykusuz bıraktığın geceler geride kaldı. Ağlamaların, sızlamaların da geride kalırken geçirdiğimiz uykusuz gecelerden şikayetçi olmadığımızı bunun bizim sorumluluğumuzun bir parçasını olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bize verdiğin yorgunlukları şikayet haline hiçbir zaman getirmedik. Bizi bazen bunaltsan da bunun geçici bir durumdan ibaret olduğunu bilmen gerek.

Her gülüşün bize yaşattığın zorunlu yorgun günlere ilaç gibi geliyor. Hele ağzından inci gibi dökülen ilk sözcüğün b aba baba oluşun sevincini mutluluğunu, hazzını tarif edemez. Masum ve ışıldayan gözlerle kızgınlık havası veren bağırışların ardında b aba baba söyleyişlerin benim bütün stresimi, yorgunluğumu, sinirlerimi ve bu hayatın uğraşlarından uzaklaştırıyor. Hep seni seyretmek ve b aba baba deyişlerini dinlemek istiyorum.

Varlığın bizim için bir lutuf. Senin varlığın bizim neşe kaynağımız. Senin varlığın bizim mutluluğumuzun anahtarı. Senin varlığın bizim umudumuz. Senin varlığın bizim kaygılarımızın bitişi bi tanem.

Senin varlığın bizim kendimizi keşif etme yolculuğunda öğretici yönünü de unutmuş değilim. Seninle hayatı, insanı daha iyi tanıma şansına kavuştuk. Seninle kendi bebekliğimize döndük. Hatırlamadığımız dönemimizi hakkında fikir edinmeyi sağladın. Senin sayende karanlıkta kalan bir dönemi aydınlatma şansı yakalasak da biliyorum ki benim çocukluğum farklı geçmiştir...

Bi tanem anne deyişini de sabırsızlıkla bekliyoruz...

Osman Tatlı

[email protected]

www.osmantatli.com.tr


   
2014-03-31
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları