Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Nisan 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Milli irade bir kez daha kazandı
Halka rağmen, halkı; hiçe sayarak, tepeden bakarak, cahil, bir şey bilmez, kafası çalışmaz... olarak görenler bir kere daha sandığa takıldılar! Her zaman aynı oluyor ama bir türlü anlamıyorlar veya anlam istemiyorlar! Merhum Âkif, 'tarih tekerrürden ibarettir, eğer ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?' diyor. Diyor da, bu söz, meseleyi kavrayabilene!

2002 seçimleriyle iktidara gelen AK PARTİ, o gündür bu gündür geceli gündüzlü, her zaman ve zeminde; ülkeye diz çöktürmek, ilerlemesini engellemek, dış güçlerle ortaklaşa çalışmak, barışı, kardeşliği, dostluk ve sevgiyi rafa kaldırmak, terörden nemalanmak, dini ve milli değerlerle alay etmek, ülkeyi adeta ateizme itmek...isteyen şer odaklarla  mücadele ediyor!

Ülkemiz; darbelerle, vesayet sistemiyle, tabularla, istemezzükçü anlayışlarla geri bırakıldı! 'Ne ABD, ne AB, tam bağımsız Türkiye' sloganları atanlara bakıyoruz, memleketi Rusya'ya, Çin'e, Küba'ya yani Komünizm'e yöneltmek için ellerinden geleni yapıyorlar! Ülke gençliğini; içkiden, kumardan, fuhuştan, ahlaksızlıktan korumak için yasalar çıkaranlara karı; 'sana ne, benim özgürlüğüme niçin karışıyorsun? Bu, diktatörlüktür, ülkede özgürlükler yok oldu' naraları atılıyor!

İnternet yasasında düzenleme yapılıyor, 'haberleşme özgürlüğüne müdahale ediliyor' diye meydanlara çıkılıyor! Devlet malına zarar verenlere polis engel oluyor, 'vay efendim, polis zor kullanıyor' deniliyor! Demokratik açılım devreye giriyor, 'ülke elden gitti, Apo serbest kalacak, Güney Doğu Anadolu'yu elden çıkardılar, bakın yakında göreceksiniz!' şeklinde kara propaganda yapılıyor!

17 Aralık'ta; 'yolsuzluk var' diyerek yola çıktılar, ardından konu hükümeti yıkmaya kadar vardı! Düzmece kasetler, uydurma ses kayıtlarıyla, ahlaksızca görüntülerle kişilerin mahremine girdiler! Devletin en gizli kalması gereken bilgilerini namussuzca dinleyerek dışarıya servis ettiler!

Ülkeyi yangın yerine çevirmek istediler! Durumu net ve açık olarak gören bazı siyasiler, bundan oy devşirmeye, kendilerine menfaat sağlamaya, çıkar temin etmeye, kaostan yararlanmaya çalıştılar! Tabir yerindeyse, bulanık havadan istifade etme yolunu seçtiler!

Biz bu filmi çok seyrettik! Ne zaman Türkiye, kalkınmaya yönelse, ne zaman milli ve manevi değerlere sahip çıkılmaya çalışılsa... kendi bindiği dalı kesenler hesabı içimizdeki bazı beyinsizler, dış güçlerin, hainlerin oyununa geliyor, güya fırsatı değerlendirmek istiyor!

Bu tipler, şer faaliyetlerini ortaya koydukça milletimiz de, 'haydi bakalım el mi yaman bey mi yaman? Senin tuzağın varsa benim de ferasetim var, sen hile yaparsan ben de yasal zeminde bütün haklarımı kullanırım, sokağa dökülmeden, kırmadan, zarar vermeden, sessiz bir biçimde hakkımı kullanırım...' diyerek restini çekiyor!

Adnan Menderes'e komplo kurdular, üç tane devlet adamını astılar! O günden itibaren, komplocular tek başına iktidara geldi mi? Halk onlara itibar etti mi?

Ardından 12 Eylül darbesini yaptırdılar! Darbeciler, Turgut Özal'ın, ülkeyi kalkındırmasını istemiyordu! Reform düşüncesinden rahatsızdı! Kazanmaması için 'oyunuzu, ANAP'a vermeyin horozlu parti'ye -MDP- verin dediler. Halk inadına Turgut Özal'a verdi! ANAP tek başına iktidara geldi! Ülkede büyük bir değişim başladı! Özgürlük ortamı yaşandı! Demokratik açılım için düğmeye basıldı! Daha vesayet sistemi bitmediği, darbeciler sıfırlanmadığı için Özal merhum istediğini yapamadı! Hainler tarafından zehirlendiği iddiaları ayyuka çıktı!

28 Şubat'ı sahneye koydular! Aczi mendi diye bir heyula peyda ettiler! Müslüm Gündüz'ler, Ali Kalkancı'lar, Fadime Şahin'ler ihdas edildi! Bunda da amaç; Refah-yol hükümetini alaşağı etmek, Müslümanları halkın gözünde küçük düşürmekti!

Bu günlere geldik. Hamdolsun; büyük bir dirayetle, Baldıran zehiri içercesine, gayretle halkın büyük bir teveccühünü alarak iktidar olan partiye bu millet sahip çıktı ve çıkmaya da devam ediyor! Her seferinde milli irade tecelli ediyor, ancak bu sefer tecelli eden milli irade, bütün kötü, şer, hain, vatanı satmaya, bölmeye ve peşkeş çekmeye yönelik planları alt üst etti! Ayakta kalan birkaç kırıntının sesini kesti! Bu gidişle bir daha meydana çıkamayacaklar! Ortalığı karıştırıp, ülkede kaos hasıl edemeyecekler!   
2014-04-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Sırada Cumhurbaşkanlığı Seçimi Var