Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Nisan 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İtiraflar neyi değiştirir?
İtiraflar peşpeşe gelmeye başladı! Kimisi hem itiraf ediyor, hem de özür diliyor! Basına yansıyan başlıklara bakalım; Sabah; 'paralel'e sığındık, tabanı küstürdük', CHP'nin kalesi Artvin'i AK Parti'ye kaptıran Başkan Emin Özgün açık konuşatu. 'Gülencilerle ittifak, bize kaybettirdi'.

Akşam; 'Adana'da sandığa pararlel tır çarptı'. Ak Parti, Adana'da oylarının BBP'ye yazıldığı iddiası üzerine harekete geçti. Bölgeye giden benel başkan yardımcısı Süleyman Soylu, paralel yapıya mensup sandık kurulu hakiminin itirazı kabul etmediğini söyledi. Yasal süreç başlatacak.

Star, 'Elektrik değil, sandık çarptı'. Seçim hezimetini hazmedemeyince, çocuk gibi; 'elektrikler kesildi' bahanesine sarılan paralel muhalefeti sandık çarptı...

Yeni Akit, 'Ümmetin duası karşılık buldu.'

Yeni Şafak, 'Şaibe lobisi kaos peşinde.'

Bunlar gazete manşetleri. Bir de yazarlardan itiraf var! Yanlış yaptıklarını açıkça söylüyorlar! Hükümet; 'inlerine ineceğiz' demişti ya! Düğmeye basıldı! Nerede paralelci, nerede Fethullah Gülen'e sempati ve yakınlığı olan varsa, onlar devlet kademelerinden temizlenecek!

Durup durup da, şimdi itiraf edenlere şu soruyu sormam lazım, 'eğer AK PARTİ seçimden yenilgiyle çıksaydı yine yaptıklarınızı itiraf edip, hatanızı kabullenecek miydiniz? Yoksa büyük bir oy alarak yeniden güven tazelediği için, ne yapıp edip, özür dileyelim de bize dokunmasınlar... düşüncesi mi var aklınızda?' Paralelin gazetesinde yaprak dökümü başlayacak! 

Paralel yapı, meseleyi buraya kadar getirmemeli, ipleri germemeliydi! Onlar zannettiler ki; 'biz hükümete pes ettiririz!' öyle değil beyler! Siz, bu vatanda yaşamıyor musunuz? Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içmiyor musunuz? Havasını teneffüs etmiyor musunuz? Yemek yediğiniz çanağa neden pislediniz? Ekmek veren eli niçin ısırdınız? Sizin yaptığınız kavga; hükümet kavgası değil, aksine halk kavgası! Farkında olarak veya olmayarak halka kafa tutuyorsunuz, tuttunuz, hala da tutmaya devam ediyorsunuz! Bunun faturasının ağır ödeneceğini bilemediniz mi? Şimdi durmuş özür beyan ediyorsunuz! Vakit geçti, tren kaçtı! Ülkemiz milyarlarca dolar zarar etti, bunu kim telafi edecek? Bunların özürlerinin samimi olduğuna inanmıyorum. Zaman kazanmak, fırsatları değerlendirmek, sureti haktan görünerek konumlarını muhafaza etmek istiyorlar! Palazlanınca yine ihanet ederler!

Devlet kadrolarında iyi bir temizliğe ihtiyaç var. Hatta ülke çapında çok geniş yelpazeli bir çalışma yürütülmelidir. Belki AK PARTİ  içinde de kendini kamufle eden paralelciler olabilir! O kadar hassas, o kadar ince bir takibe girilmeli ki, Türkiye'nin geleceğine ipotek koymaya kalkanlara dersleri verilmelidir.

Yarınımızın, bugünden daha iyi ve aydınlık olması açısından bu temizliğe şiddetle ihtiyaç bulunmaktadır.



   
2014-04-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?



yazarın diğer yazıları
- Sırada Cumhurbaşkanlığı Seçimi Var