Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Milli İradenin Zaferi
Türkiye'nin siyasi geçmişine baktığımızda 30 Mart 2014 seçim sonuçlarını seçimden önce yakalayabiliyoruz. Bu konuda Türk siyasetinin tescillenmiş bir geçmişi var. Türk halkı ne zaman darbe ve darbe heveslilerinin ortaya çıktığını, demokrasi dışı hareketlerin meydana geldiğini fark etmesi, Ülke nüfusunun yüzde birini dahi teşkil etmeyen grupların ülke yönetimini yasa dışı yollardan halka rağmen ele geçirmeye çalıştığını gördüğünde geçmişte olduğu gibi bugün de iradesine sahip çıkarak sandıktaki görevini yerine getirdi.

İşte 30 Mart 2014 Türkiye siyasetinde halkın darbelere, darbeciler ve kirli ittifaklara karşı dur dediği gündür.

30 Mart 2014 demokrasinin zafer günüdür.

30 Mart 2014 Ülkeyi ateşe atabilecek, en mahrem bilgilerini başka ülkelere servis edebilecek kadar ihanete batmışlarla yapılan ittifakların milletin iradesi karşısında iflas ettiği gündür.

30 Mart 2014 tepeden inmecilerin, laikçilerin, sermaye gruplarının, faizcilerin, kendilerini bu ülkenin tek sahibi sanan beyaz yakalıların, kendilerinden başkasını tanımayanların, vesayetçilerin, darbecilerin karşısında milli iradenin zafer günüdür.

30 Mart 2014 yasa dışı dinlemelere, montajlara, kara propagandaları yaparak ülkeyi ele geçirmeye çalışan sivil vesayetçilere karşı verilen mücadelenin ismidir.

30 Mart 2014 sadece vesayetçiler değil vesayet medyası, CHP Basın büroları gibi çalışan medyanın, yalanın, çarpıtmanın, kampanyanın, montajın savunuculuğunu yapan vesayetçi medyanın sandığa gömüldüğü gündür.

Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin ve ötekileştirilenlerin hepsinin demokrasiye sahip çıktıkları gündür.

30 Mart 2014 Demokrasiye inanan Milli iradenin zafer günüdür.

30 Mart demokrasinin benzersiz bir zaferidir. Demokrasiye sahip çıkanlar da sadece demokrasi talep etmektedirler. Bu kadar açık, bu kadar gerçek...

Hayırlı olsun.

Günün sözü: Seçim kurşundan güçlüdür. ( Abraham Lincoln )

 
Kalın sağlıcakla.
 

Facebook:mehmetcet21

Twitter:mehmetcet21

Mehmetcet21 bloger   
2014-04-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları