Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
Yerel Seçimlerin Ardından...
İlçemizde yıllarca konuşulacak olan bir yerel seçimi geride bıraktık.
Yaklaşık beş yıldır Torbalımız da bir değişim sürecinin yaşandığını, 2009 yılında yapılan ticaret odası seçimleri ile sürecin devam ettiğini, bu sürecin önünde hiç bir engelin duramayacağını uzun zamandır konuşuyoruz ve yazılarımızda da defalarca dile getirdik.

Yine öyle oldu...
Halkımız, yapılan hizmetlere bakarak, ruh ve vicdanını ne kadar etkilenmiş ise o yönde iradesini göstermiştir.

Hoca efendi,
'İnsan, yaptığı iş ve hizmetlerin sonuçlarına bağlanmaktan daha çok, onların özünü ve ruhunu takip etmelidir' 'Düz yolda yürürken veya yokuş aşağı inerken nasıl bir heyecan ve rahatlık içinde ise en sarp yokuşlara tırmanırken de aynı azim ve aynı kararlılığı göstermelidir'Tavsiyesinde bulunuyor. İlçemizde sözde kaç kardeşimiz bu nasihati dikkate alarak hizmet içinde strateji ürettiğini zannediyor. 

Seçim arifesinde bir yazımda, 'Müslüman günahlarından dolayı Allah'tan korkar, Müslüman bunun dışında hiçbir korku yaşamaz' nasihatleri ile büyüdüğümü yazmıştım. İlçemizde sözde hizmet hareketi adına söz sahibi olanların inanları yanlış yönlendirdiğini, günaha sürüklediğini ve yaptıklarının hem hizmete hem de hoca Efendiye ihanet sayılabileceğini yazmıştım.


Ne oldu, Mütedeyyin düşünen insanları ve hizmet erlerini yeterince etkileyebildilermi? Belki, işaret ettikleri yere kendilerinden başka oy veren bile olmadı. Belki de onlara inanıp oy veren hizmet erlerinden bir kısmı bu gün gözyaşı döküyorlar. Nerede yanlış yaptık diyorlar. Ama ne olursa olsun hizmet içine de bir fitne sokmayı başarabildiler.

Başbakan, ne kadar genel seçim havasına soksa da bu seçimler benim için bir yerel seçimdi. Benim neslimin yaşayacağı ve değişimin bütün haşmetiyle gerçekleşeceği ilçemizin geleceğini tayin edecek bir seçimdi.

Müslüman korkuları ile hareket etmez. Her mecliste ve yazılarımda İlçemizin son 10 yılda manevi geleceğinin büyük bir erozyona uğradığını yazıyor ve konuşuyordum. Biz öncelikle bunu kurtarmak zorunda olduğumuzun bilinciyle yerel seçimleri değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyor ve buna rağmen, Allah'ın takdirine teslim ve sandıktan çıkacak sonuca da saygılı olduğumuzu her seferinde söylüyordum.

Şu partiye bu partiye oy verin demem. Desem bile "Kim hak hukuk karsısında dik duruyorsa, sağlam ise, sağlam duruyor ise, kim demokrasiye saygılı ise, çevresi ile iyi geçiniyor ise" Derim diyen Muhterem hoca efendinin sözünü anlayamadılar.
İlçemizde "Ak partiye oy vermeyiniz. Ondan sanra gelen en güçlü parti hangisi ise on oy vermek lazım" diyenler, ne yapmak istediğinizi açıklayın. Hak sahipleri öbür dünyada bile sorunun cevabını alıncaya kadar yakanızı bırakmayacaklardır. Ya açıklayın bizleri ikna edin ya da hizmetin ve hizmet erlerinin yakalarından düşün. Sizler dünya nimetlerine ve korkularınıza bağlı yaşayan, hizmet erlerinin üzerindeki lüzumsuz birer ağırlıktan başka bir işe yaramazsınız. 

Sizler Allah'ın yanında günahların şahsiliğini bilmeyecek kadar gaflete düştünüz.

Sayın Erdoğan'a bakıp Sayın Görmezi cezalandırmaya kalktınız. 'Adayların içinde size en yakın aday Sayın Görmezdir' sözünü tasdik etmenize rağmen oy verilmemesini isteyip, karşısındaki en güçlü adaya verilmesi tavsiyesinde bulundunuz. Onun sizin içinizden biri olduğunu unuttunuz. Torbalımızın manevi geleceğinin çok daha öncelikli olduğunu unuttunuz. 10 yıldır yapılan manevi tahribatları bir anda göz ardı ettiniz.

Müslüman, birilerinin kendini kurtarmak için kullanacağı gücünden asla korkmaz. Korkmamalıdır. Çünkü Ahmet Kurucan hocanın dediği gibi Abdestinden ve kıldığı Namazından şüphesi olmayanın korkusu olmaz. 03.04.2014

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.


   
2014-04-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
FEYZULLAH TURAN
2014-04-07 20:44:11    ip: 176.43.204???
Sayın Seyitoğlu! Hizmet evrensel düşünen bir Sivil Toplum organizasyonudur. Bunun Anadolu sınırlarına hapsedilmemesi düşüncesindeyim. tüm stratejiler bunun üzerine hazırlanması gerekirken bana göre 30 Mart seçimlerinde halkın gönlünde yara almıştır. Halkımızın çoğunluğu sizin ve bizim gibi doğruları algılayamadı ve algı operasyonuna teslim oldu. Ya siyaseti kurallarına göre oynayacaksın ya da hiç bulaşmayacaksın. Asıl olan hiç bulaşmamak İnşallah!.
.......................................................................................................................................................................
Hazal Seyitoğlu
2014-04-06 23:41:12    ip: 78.176.180???
Sayın Feyzullah Bey, Duygularımız ve mantığımız arasında sıkışıp kaldığımız dönemler yaşıyoruz.Doğruların doğru olmaktan çıktığı,anormalliklerin normalleştiği, haramın içinde helalin abes durduğu bir dönem..ve böyle dönemlerde yaşın içinde kuru da yanar vaziyetleri.. İstanbul için rahatlıkla söyleyebilirim:Ehven-i şer meselesiydi.İmanlı seçmenler yani dünyada yapıp ettiklerinden ahirette mutlaka hesaba çekileceğine inanlar -ki buna verdiği oylar da dahil- herkes Allah'ın rahmetinden biiznillah yararlanacaktır. Sonuçta verileri iman ve itikat süzgecinden geçiriyoruz ve doğru olduğunu düşündüğümüz şekli ile oyumuzu kullanıyoruz, kullandık. Ben bundan öte, bu sürecin kişisel ve toplumsal ciddi bir elenme olduğunu düşünüyorum. Hamlar haslardan ayrılıyor. Allah'ın yolunda giderken mananın maddeden, kişilerden ve hiziplerden daha üstün olduğunu anlamamıza yarıyor bu süreç.Şahsen bu krizin manevi bir fırsata dönüşeceğine inancım sonsuz. Rabbim bizi doğru yolda sabit eylesin.Amin
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları